הגדלת חזה - שאלות ותשובות

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הגדלת החזה?

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נעשה באמצעות הכנסת שתלי סיליקון לשד או על ידי החדרת שומן עצמי. את הניתוח ניתן לבצע רק לאחר שהשד הגיע לגודלו הסופי, מה שאומר בסביבות גיל 17. ניתוח הגדלת חזה הינו אחד הניתוחים המובילים והנפוצים בענף הרפואה הפלסטית בישראל ובעולם.

החזה שלך מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות שלך כאישה. באופן טבעי, ברבות השנים הפך החזה לסמל של נשיות ומקור לגאווה וביטחון עצמי. ההחלטה לעבור ניתוח הגדלת חזה היא מאוד אישית ולעתים קרובות, היא גם אחת כזו שנשקלת במשך שנים רבות, כשלקיחת הצעד הראשון יכולה להיות מרתיעה מאוד.

ניתוח להגדלת חזה מיועד לנשים בעלות חזה קטן או נשים אשר אינן מרוצות מגודלו של החזה הטבעי שלהן, ומעוניינות להגדיל את נפחו. כמו כן ישנן נשים רבות אשר ירדו ירידה משמעותית ממשקלן, או איבדו מנפח החזה בעקבות הריונות והנקות.

הניתוח הינו ניתוח קוסמטי אשר מטרתו להגדיל את החזה של האישה, הוא מועיל לנשים בשיפור תחושת הביטחון האישי, הערך העצמי ודימוי הגוף. הניתוח מאפשר לנשים שעוברות אותו ליהנות מחזה שופע על פי טעמן האישי. לאחר הניתוח מתקבל חזה מעוצב, עומד ואסתטי. בתהליך זה באים בחשבון פרמטרים שונים כמו הגובה, הרוחב, המבנה האנטומי, אורח החיים וכמובן גם השאיפות והרצונות שלך, תוך שמירה על גבולות ופרופורציה. כך, התוצאה המתקבלת בסופו של דבר תהיה טבעית, בריאה ומתאימה בדיוק למידותיך.

הניתוח מבוצע על ידי החדרת שומן עצמי או החדרת שתלים לאזור החזה, את השתלים ניתן להחדיר מתחת או מעל השריר וזה תלוי מאוד במבנה הגוף, גודל השד הטבעי ואם המנותחת היא לפני או אחרי לידות והנקות. ובמקרים מסוימים ניתן לשלב ניתוח להגדלת חזה עם ניתוח הרמת חזה וזה על מנת למנוע מראה של חזה גדול אך נפול.

כיום הודות לטכנולוגיות מתקדמות ניתן להעניק לחזה מראה מעוצב ואסתטי, או להחזיר לו את המראה והתחושה שהיו לו טרם השינויים שחלו בגוף, תוך הקפדה על מבנה וצורה טבעיים ככל האפשר. ניתוח להגדלת חזה הינו אחד הניתוחים הפשוטים והנפוצים ביותר, עם אחוז מקרי סיבוכים נמוך מאוד. אך למרות זאת, מומלץ מאוד לעשות את הניתוח במקום בעל שם ידוע עם מנתח פלסטי מומחה בכירורגיית השד אשר יכול לעמוד לרשותך בכל רגע נתון ולכל שאלה. צוות "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" יהיה כאן תמיד בשבילך.

תמונות לפני ואחרי ניתוח הגדלת חזה

20 שאלות ותשובות לניתוח הגדלת חזה

מהו ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח קוסמטי שמטרתו להעצים את מראה החזה של המנותחת ולהעניק תחושת ביטחון והדימוי העצמי, הניתוח נעשה בדרך כלל משיקולים אסתטיים ולא משיקולים רפואיים, וההחלטה לבצע אותו היא לרוב החלטה אישית.

הניתוח מתבצע על ידי החדרת שומן עצמי שנשאב מאזור אחר בגוף כמו הירכיים והבטן או על ידי החדרת שתלים לגופה של המטופלת, בחלק מהמקרים כאמור ישולב גם עם ניתוח הרמת חזה על מנת להעניק את התוצאה המושלמת.

מהן הסיבות לביצוע ניתוח הגדלת חזה?

כמו שנאמר, ניתוח להגדלת חזה במרבית המקרים מבוצע משיקולים אסתטיים, וההחלטה לבצעו בדרך כלל נובעת משיקולים אישיים וסובייקטיביים של כל אישה ואישה.

נשים מעוניינות לעבור ניתוח להגדלת חזה לרוב בגלל גורמים אסתטיים: חזה קטן, חזה נפול, חזה לא מפותח, חזה שאיבד מנפחו ונראה מרוקן, חזה לא סימטרי באופן בולט (שד אחד קטן ושד אחד גדול), אך ישנן גם כאלה שרוצות לעבור את ההליך משיקולים פסיכולוגיים חברתיים המשפיעים על ביטחון עצמי ודימוי גוף.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הגדלת החזה?

מי מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה יכול להתאים לנשים רבות, מנשים צעירות שרוצות לתקן את מה שהטבע לא נתן להן, ועד למבוגרות יותר, שרוצות להחזיר עטרה ליושנה. את הניתוח לא עושים בדרך כלל לפני גיל 17, שכן רק אז מגיע החזה לגודלו הסופי. ניתוח להגדלת חזה יבוצע בתום תהליך ההתפתחות הפיזית. הניתוח מתאים לנשים בעלות חזה קטן, וכן נשים אשר חוו שינויים במבנה החזה שלהן כתוצאה מהריונות ולידות, או לאחר ירידה דרסטית במשקל. עבור נשים אלה ניתוח הגדלת חזה עשוי להיות מקור לשיפור בביטחון העצמי ובדימוי הגוף.

מכיוון שלא מדובר בניתוח מציל חיים בהגדרתו, מוטלת על כל מנתח חובה מוסרית לסרב לבצע ניתוחים מיותרים שעשויים לפגוע במנותחת, ובאחריותו לבדוק את מידת החזה המבוקש ואת עמידתו בפרופורציות מבנה הגוף של האישה כדי להימנע מנזק גופני לגב ולכתפיים בשל נשיאת משקל החזה, או צניחה מואצת ופגיעה ברקמה. 

מי לא מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

ניתוח להגדלת חזה הנו ניתוח לכל דבר והוא מבוצע על ידי הרדמה כללית ולכן אינו מתאים לכל אישה בהכרח וישנם מקרים בהם אסור לבצע אותו:

אין לבצע ניתוחי הגדלת חזה לנערות מתחת לגיל 17, מאחר שהחזה שלהן עדיין נמצא בתהליכי גדילה והתפתחות. היוצא מן הכלל הוא נערות עם מום מולד קשה / אסימטריה בולטת או חזה גדול במיוחד – במקרים אלו חורגים לעתים ממגבלת הגיל על מנת למנוע מהנערה סבל נפשי וגופני.

מי שסובלת ממחלה קשה אינה יכולה לבצע ניתוח להגדלת חזה בשל סיכונים שונים לבריאותה הכרוכים בניתוח המבוצע תחת הרדמה כללית.

נשים הסובלות ממחלות כרוניות מסוימות נדרשות להתייעץ עם הרופא המטפל ולקבל את אישורו לביצוע הניתוח.

מי שסובלת ממחלה נפשית שאינה מאוזנת תחת טיפול תרופתי צריכה להימנע מניתוחי הגדלת חזה או ניתוחים אסתטיים אחרים בשל הספק במוכנות הנפשית לקבל החלטה מושכלת ומודעת וביכולת לעמוד בתהליך ההחלמה.

אין לעבור את הניתוח בזמן הנקה וכשלושה עד חמישה חודשים מסיום ההנקה, בשל שינויים שעדיין מתרחשים ברקמת השד, גודלו וצורתו, ובשל סיכון מוגבר לדימום, זיהום או הצטלקות קשה.

לעתים נשים מבקשות לעבור הגדלת חזה, כאשר למעשה הרמת חזה יכולה לענות על ציפיותיהן, ולעתים יש לערוך ניתוח משולב. את ההתאמה המדויקת של סוג הניתוח הנדרש, מבצעים בפגישת ייעוץ והכוונה עם הכירורג הפלסטי.

יש לשים גבולות ולדחות על הסף בקשות חריגות, העלולות לגרום לנזקים רפואיים או נפשיים למטופלת. גם אם המטופלת מתעקשת להתנתח, לא הכול זה כסף וישנה אתיקה רפואית שחייבים לעמוד מאחוריה.

מהו הליך פגישת הייעוץ לניתוח הגדלת חזה?

במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא המנתח מתבצעות בדיקות פיזיולוגיות שונות על מנת לבדוק את מידת ההתאמה לניתוח, תוך התחשבות מלאה ברצונות ובצרכים של המועמדת לניתוח, ובהתאם לשיקולים הרפואיים כמו מידות הגוף, נפח השד ומאפייני הרקמה, במטרה להתאים את סוג הניתוח הרצוי והמדויק לכל אישה.

נשים מעל גיל 45 יידרשו לבצע בדיקת ממוגרפיה טרם הניתוח, במכונים המורשים לכך. הפניה לבדיקת ממוגרפיה מספק רופא המשפחה או כירורג שד.

כל אישה מקבלת את כל האינפורמציה אודות הניתוח אותו היא עתידה לעבור, כולל מידע אודות התוצאות הרצויות ואודות הסיכונים האפשריים.

ניתוח הגדלת חזה על ידי שומן עצמי לא מתאים לכל אחת ודרוש אזור שאכן ניתן לשאוב ממנו את השומן על מנת להעבירו לאזור החזה.

במסגרת ההכנות לניתוח יהיה צורך לקבוע תוכנית ניתוח מדויקת, שתכלול את סוג הניתוח, על ידי הזרקת שומן עצמי או על ידי החדרת שתלים, סוג השתלים ומידתם, מיקום החתך ואת מנח השתל. מדובר בהחלטות חשובות אותן יש לבצע בכובד ראש, לכן בחלק מהמקרים יהיה צורך ביותר מפגישת הכנה אחת.

הצלחת הניתוח, עמידה בציפיות המטופלת ושביעות רצון גבוה מהתוצאות לאורך זמן טמונים בהתאמה אישית של השתל למטופלת ובתאום ציפיות נכון בין המטופלת לבין הרופא המנתח. יש לקחת בחשבון את רצונותיה של המטופלת, לצד שיקולים רפואיים חשובים כמו מידות הגוף, נפח השד הקיים ומאפייני הרקמה של המטופלת באזור השד הקיים.

ייתכן שתידרשנה יותר מפגישה אחת על מנת לקבוע את סוג השתל ומידותיו ואת תוכנית הניתוח המדויקת, כולל מיקום החתך ומנח השתל, מעל או מתחת לשריר, ובכך להשיג את התוצאה הבטוחה ביותר והטבעית ביותר שתחזיק מעמד למשך הזמן הרב ביותר.

בנוסף לכל מה שנאמר רצוי לתכנן את תאריך הניתוח שלא ייפול על זמן מחזור, גם מבחינת הנוחות שלך וגם מכיוון שנשים במחזור נוטות לדמם יותר ממקום הניתוח.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הגדלת החזה?

מה צריך להכין ולעשות לקראת הניתוח להגדלת החזה?

לקראת הניתוח תתבקשי לבצע בדיקות דם בסיסיות, לרוב: ספירת דם ותפקודי קרישה. במידת הצורך יידרשו בדיקות נוספות כמו: ממוגרפיה, אולטרסאונד, א.ק.ג וצילום חזה.

עלייך לרכוש חזייה רפואית מתאימה, הנרכסת מלפנים. חזייה זו מהווה את החבישה העיקרית אחר הניתוח ויש לחבוש אותה יומם ולילה במהלך החודש הראשון שלאחר הניתוח (למעט בעת הרחצה היומית). על מנת לוודא שהחזייה הנה איכותית, אנו ממליצים לרכוש אותה במרפאתנו.

יש להכין בבית תרופות לשיכוך כאבים ואנטיביוטיקה מתאימה שהרופא המנתח המליץ עליה והיא מאושרת על ידי רופא המשפחה. חשוב להימנע משימוש במדללי דם, עישון ושתיית אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח.

מומלץ להתקלח לפני ההגעה למרכז הרפואי ולהגיע בצום מלא של שש שעות לפחות לפני הניתוח. אסור לחלוטין לשתות מים, לאכול, ללעוס מסטיק או סוכריה.

כדאי להכין ביגוד נוח ועדיף חולצה מכופתרת מלפנים. יש לבוא עם כל הבדיקות אותן בצעת ולהגיע למרכז הרפואי במועד שנקבע מראש. יתרת התשלום תוסדר לפני תחילת הניתוח ולכן מומלץ להגיע או להסדיר את שיטת התשלום. חשוב להגיע ללא תכשיטים.

בהגיעך, מנהלת שרות הלקוחות של "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" תקבל אותך ותלווה אותך לחדר הקבלה. בחדר הקבלה, תבצענה האחיות בדיקת לחץ דם וחום ותמלאנה את פרטייך בתיקך האישי. בגדייך יוחלפו בחלוק כחול. הרופא המרדים ייפגש אתך ולאחר מספר שאלות והסבר, יחתימך על טופס הסכמה להרדמה.

בשלב זה, תתקיים פגישה נוספת בינך לבין הרופא המנתח, יובהרו השאלות האחרונות, הרופא המנתח יסמן את האזורים המיועדים לניתוח ויצלם אותך.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה על ידי החדרת שתלים?

הניתוח עצמו אורך סביב השעה, והוא מתבצע תחת הרדמה כללית. החדרת השתלים יכולה להתבצע על ידי מספר אפשרויות.

לרוב החדרת השתל מתבצעת דרך חתך קטן בעור בתחתית השד ויצירת כיס אליו מוכנס השתל, אך ישנם גם נשים שהפטמות שלהן לא ממוקמות באזור מרכז השד ולכן צריך להזיז את הפטמה, במצב זה החתך נעשה סביב הפטמה ומשם מוחדר השתל.

סוג השתל וצורתו נקבעים מראש בהתאמה אישית לכל מטופלת תוך התייעצות אתה, בהתאם לצרכים ולנתונים הפיזיולוגיים, כפי שנקבע בפגישת ההכנה עם הרופא המנתח.

מיקום השתל תלוי במבנה גופה של האישה, כאשר אצל נשים רזות הוא בדרך כלל יוכנס מתחת לשריר בית החזה, ואצל נשים מלאות או עם שד נפול מעט הוא יוכנס מעל לשריר החזה. לאחר הכנסת השתל, ייתפר החתך בתפרים סמויים. בניגוד לניתוחי הרמה והקטנת חזה, אחרי ניתוח הגדלת חזה לא נהוג לחבוש את השדיים ובשבועות שאחרי הניתוח תלך המנותחת עם חזיית ספורט.

במרבית המקרים המנותחות אינן נזקקות לאשפוז לילה, ומשוחררות להתאוששות בביתן מספר שעות לאחר הניתוח. במקרים נדירים יכול הרופא המנתח להחליט על אשפוז של לילה על מנת למנוע סיבוכים ועל מנת לאפשר מעקב צמוד יותר עד לשחרור בטוח של המנותחת. צוות "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" נמצא בקשר צמוד עם המנותחת ומלווה אותה עד לתום תקופת ההחלמה.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה על ידי הזרקת שומן עצמי?

בשימוש של שומן עצמי להגדלת חזה מתבצעים שני ניתוחים בו זמנית, השומן העצמי נשאב במהלך הניתוח מאזורים בהם אינו רצוי, כמו הירכיים, הבטן או זרועות הידיים, לאחר מכן השומן מוזרק לאזור השד במטרה להגדיל את נפחו ולהעניק מראה חזה יפה המתאים לנתוניה האישיים של המטופלת לקבלת מראה ומגע טבעי.

הגדלת חזה בשומן עצמי הינו אחד הניתוחים הבטוחים, הניתוח מתאים בעיקר לנשים אחרי לידות המעוניינות בהגדלה של החזה על מנת להחזיר לשד את הנפח שהתרוקן לאחר ההיריון וההנקות ללא סימני צלקות של הגדלת חזה עם שתלים, וללא החדרת שתלים לגוף.

השומן העצמי משתלב מעולה בגוף המטופלת, וכך יורדת שכיחות הסיכונים כגון התפתחות קופסית. אנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" מאמינים שבעתיד רוב ניתוחי החזה יבוצעו על ידי הזרקת שומן עצמי.

התוצאה הינה טבעית יותר, גם במראה וגם בתחושה, ובנוסף המטופלת נהנית משאיבת שומן שאינו רצוי באזור אחר בגוף ועל ידי כך מרוויחה שני ציפורים במכה אחת.

החסרונות היחידים עם ניתוח הגדלת חזה על ידי שומן עצמי הן הגבלת מידת החזה שניתן להגדיל, לרוב ניתן להגדיל בין חצי מידה למידה אחת, ואת התוצאה לא תמיד רואים במידי, מכיוון שחלק מהשומן נספג בגוף, את התוצאה הסופית רואים לרוב רק אחרי חצי שנה.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הגדלת החזה?

מה ניתן לעשות לאחר ניתוח להגדלת חזה?

ההרגשה לאחר הניתוח להגדלת חזה תלויה מאוד בסוג הניתוח. ניתוח בו השתל מונח מתחת לשריר נחשב ניתוח מורכב יותר והכאבים לאחריו צפויים להיות חזקים יותר. כאשר השתל מונח מעל השריר הניתוח וההחלמה יהיו פשוטים יותר וכואבים פחות. 

תקופת ההחלמה אורכת בדרך כלל כחודש, כשבמהלכו על המטופלת ללבוש חזיית ספורט ולהימנע מלשכב על בטנה. בשבועות הראשונים יש להימנע מפעילות הגורמת לטלטול קיצוני של השדיים, כגון ריצה, קפיצות ופעילות אינטנסיבית בחדר כושר, אפילו רצוי שלא להרים ידיים לגובה. לפעילות שגרתית ניתן לחזור בתוך מספר ימים ולפעילות פיזית מתונה בתוך שבועיים. מרבית המטופלות יידרשו ליטול אנטיביוטיקה לאחר הניתוח לצורך מניעת התפתחות זיהומים.

חשוב לדעת שהתוצאות הסופיות של הניתוח יתקבלו רק אחרי כשלושה חודשים, עד אז השדיים עשויים להיראות מעט מורמים יותר ופחות טבעיים. כמו כן, רצוי לעשות עיסוי לשדיים כחודש לאחר הניתוח על מנת להפחית את התופעה של התקשות החזה. בהזרקת שומן עצמי התוצאה נראית לרוב רק אחרי חצי שנה.

האם ישנן תופעות לוואי וסיבוכים בניתוח להגדלת חזה?

ישנן מספר תופעות לוואי וסיבוכים שעלולים להתרחש בעקבות ניתוח הגדלת חזה. בעבר, סיבוכים לאחר ניתוחי הגדלת חזה היו נפוצים יחסית, אולם כיום הם מתמעטים והופכים נדירים יותר ויותר. על ידי בחירה בכירורג פלסטי מומחה תוכלי להקטין למינימום את מידת הסיכון. חשוב לציין שתופעות אלו הן טבעיות ועתידות לחלוף במהלך תקופת ההחלמה, כמו כן ניתן גם לטפל בחלקן על ידי פעולות פשוטות:

רגישות גבוהה וכאבים במקום הניתוח. תופעה טבעית הנוצרת אחרי הליך כירורגי, לרוב חולפת במהלך שלושת החודשים שלאחר הניתוח, ניתן לטפל בעזרת משככי כאבים פשוטים.

שדיים גבוהים וקשיחים. תופעה שכיחה הנגרמת בשל הצטברות נוזלים, התכווצות של השריר ומתיחה של העור. ניתן לטפל בעזרת עיסוי יום יומי באזור השדיים כחודש לאחר הניתוח ועד תום שחרור הצטברות הנוזלים והתכווצות השרירים.

עור מתוח ומבריק ובעל נפח גדול ומראה מלא. לרוב חולף בשלושת החודשים הראשונים. אין לשכוח שבדיוק נכנס לשם שתל גדול לשטח עור קטן.

שטפי דם. תופעה זו עוברת לרוב מהר מאוד ולא נשאר ממנה זכר.

חוסר שיווי משקל. כיוון שנפח החזה גדל עשויה להיווצר תחושת ערעור בשיווי המשקל, תחושה זו תיעלם לאחר הסתגלות לפרופורציות הגוף החדשות.

פטמות עומדות זקורות. תופעה זו עלולה לקרות ואין הרבה מה לעשות איתה. מצד שני אפשר ללמוד להנות מהמצב. פתרון יעיל, חזייה מרופדת או מדבקות לפטמות.

חוסר תחושה באזור החזה והפטמות. לרוב התחושה חוזרת לעצמה, אך בהחלט יכול לקרות מצב שאם המנתח לא מספיק מיומן הוא יכול לעשות נזק בלתי הפיך.

זיהום אזור הניתוח. אם המנותחת לוקחת את האנטיביוטיקה שמתאימה לה ושומרת על היגיינה אז אין סיבה שהמקום יזדהם. זה נדיר ביותר.

צניחת השדיים, שדיים מעוותים ושדיים לא פרופורציונליים. הכול תלוי בניסיון של הרופא המנתחת. לכן חשוב לבחור מנתח פלסטי איכותי ומיומן. אצלנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" תוכלי לדעת שאת נמצאת בידיים הטובות ביותר.

דליפת שתל. נכון להיום, ברוב סוגי השתלים, גם אם השתל דולף אין עם זה בעיה כי הוא נמצא במקשה אחת. אך למרות זאת. רצוי להתנתח במקום שמשתמש בשתלים איכותיים שעברו את כל הבחינות בארץ ובעולם. ובמקרה של דליפה יש להחליף את השתל בשתל חדש.

אם בעקבות הניתוח להגדלת חזה מופיעים כאבים, נפיחות ורגישות יוצאי דופן, קשיי נשימה, פצעים, דלקת, חום או שינוי חריג בצורת השדיים – יש לפנות מיד לרופא.

מאחר וחלק מהסיבוכים עלולים להתרחש זמן רב אחרי הניתוח, יש לעקוב אחרי המצב הגופני, ובכל מקרה של ספק מומלץ לפנות אלינו על מנת שנוכל למצוא את הפתרון היעיל ביותר עבורך. כמו כן, מומלץ לעבור בדיקה מקיפה אצל הרופא המנתח או כירורג שד – אחת לשנה.

איך והאם ניתן לבחור את גודל השתלים להגדלת חזה?

במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא המנתח, מוצגים לך מבחר סוגי השתלים ומגוון הגדלים. הרופא המנתח ממליץ על גודל פלוס מינוס של שתלים לפי מידות גופך ולפי מבנה רקמת העור שלך. כל זאת על מנת למנוע מצב של נפילת שדיים בתקופה קצרה או פגיעה בגופך ובבריאותך. בסופו של דבר, צריך להיות תיאום מלא בינך לבין הרופא המנתח אשר יסביר לך את כל ההשלכות של שתל גדול מדי או קטן מדי. אם תרצי לבחור בשתל שאינו מתאים לפרופורציות הגוף שלך ולשמירה על בריאותך, הרופא יוכל להחליט שאינו מעוניין לנתח אותך.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הגדלת החזה?

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה?

נשים רבות נמנעות מניתוחי חזה בשל החשש שלא יוכלו להניק, אך החשש הזה אינו מוצדק, שכן על פי רוב אין פגיעה בצינוריות החלב בניתוח הגדלת חזה. החשש קשור יותר לניתוח הקטנת חזה או הרמת חזה. אולם, ניתוח להגדלת חזה גם על ידי שומן עצמי וגם על ידי החדרת שתלים אינו פוגע ביכולת האישה להניק.

כמה זמן אחרי הלידה אוכל לעשות ניתוח הגדלת חזה?

את ניתוח הגדלת החזה ניתן לבצע כחצי שנה לאחר סיום ההנקה, על מנת לתת לגוף ולחזה מספיק זמן לחזור למצבו הקודם, ובנוסף כדי שלא תהיה הפרשת חלב אשר עלולה לפגוע בהליך הסטרילי של הניתוח. כמו כן, לאחר הריון והנקה, החזה עדיין ממשיך להתרוקן וגודלו משתנה, לכן מומלץ לחכות עד שגודלו יתקבע כדי לבחור את הניתוח הנכון, בשיטה הנכונה ועם השתל הנכון.

האם התוצאות נשארות לכל החיים?

במידה והניתוח התבצע על ידי כירורג פלסטי מומחה ונעשה בו שימוש בשתלים מתקדמים תוך התחשבות בפרופורציות הגוף ומבנה העור, אין מניעה כי תוצאות הגדלת החזה יחזיקו מעמד לכל החיים. יחד עם זאת, לשתל יש בלאי ויש לבחון את שלמותו מעת לעת. כמו כן, התפתחות של התכווצות קופסית או רצון לשנות את גודל השתלים, הן סיבות נוספות שהמטופלת עשויה לבקש לעבור ניתוח נוסף.

בנוסף, במהלך השנים וכתוצאה מתהליך ההתבגרות של הגוף, נוצרים שינויים בעור וברקמות, ויתכן שתיגרם נפילה של החזה, מה שיפגע בתוצאות הניתוח. כדי להבטיח את התוצאות וכדי להימנע מסיבוכים שונים יש לבדוק את השתלים אחת לכמה שנים, ולא לשכוח ללכת עם חזייה.

ישנן נשים אשר אינן הולכות עם חזייה, כוח המשיכה עובד שעות נוספות מה שמביא אותן בסופו של תהליך לחזה נפול. גם מי שעברה ניתוח להגדלת חזה וגם מי שלא עברה, מומלץ ללכת ביום יום עם חזייה נוחה ומתאימה על מנת להפחית את תופעת צניחת החזה. לרוב מי שתקפיד ללכת עם חזייה תישאר עם תוצאות יפות לאורך זמן.

האם נשארות צלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

הכל תלוי בסוג הניתוח, כאשר הגדלת החזה מתבצעת על ידי הזרקת שומן עצמי נשארת צלקת קטנה מאוד בגודל של נקודת חן, שלרוב גם היא נעלמת. כאשר הניתוח מתבצע על ידי החדרת שתלים, החתך נעשה לרוב תחת הקפל התת שדי או סביב עטרת הפטמה. במקרים בהם נערך ניתוח משולב של הגדלה והרמת חזה, יהיו שני חתכים. האחד סביב עטרת הפטמה אשר ממנו יורד חתך אל הקפל התת שדי. הצלקות שיישארו לאחר הניתוח תלויות בטכניקת הניתוח, במיקומים של החתכים, במיומנות ומקצועיות הרופא המנתח ובנתונים האישיים של המנותחת. בדרך כלל ועל פי רוב, הצלקות שנותרות כשנתיים לאחר הניתוח הנן קטנות ואסתטיות, כאשר הן בולטות יותר ככל שהעור כהה יותר.

אחת ההנחיות לאחר הניתוח היא הקפדה על היגיינה מתאימה באזור הניתוח, והיא גם מסייעת לאורך זמן בהחלמת הצלקות. כמו כן, הקפדה על הימנעות מחשיפה לשמש, והימנעות ממתיחת יתר של העור, תורמות גם הן לטשטוש הצלקות. ישנה אפשרות למרוח גם משחה שמפחיתה את סימני הצלקות.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הגדלת החזה?

האם חשוב סוג השתלים להגדלת חזה?

לשתל יש חשיבות רבה על תוצאת הניתוח ומראה החזה. ישנם מגוון שתלים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. רופא מנתח מומחה יוכל להתאים למטופלת את סוג השתל המדויק בשבילה על מנת להביא אותה לתוצאה הטובה ביותר לאורך זמן.

נשים רבות ואף חלק ניכר מהרופאים מדברים על גודל השתלים במונחים של נפח, אך לנפח לכשעצמו אין כל משמעות. לדוגמה, שתל של 300 CC יכול להיות בקוטר 12 ס"מ וגובה 4 ס"מ, או בקוטר של 10 ס"מ ובגובה של 6 ס"מ – מה שאומר שהמטופלת הראשונה תקבל חזה יותר רחב ופחות בולט, ואילו השנייה תקבל מראה של פוש אפ עם מרווח גדול בין השדיים, למרות שבשני המקרים הוכנס שתל בנפח זהה.

בנוסף לסוגיות הנפח והממדים, ישנם גם סוגים שונים של צורות וחומרים מהם עשויים השתלים, כך שיש להקדיש זמן ומחשבה רבה לבחירת השתל הנכון עבור כל אישה. השתלים מסופקים עם אחריות יצרן למקרים בהם נמצא פגם בשתלים עצמם.

על מגוון השתלים יוסבר למטופלת כבר בפגישת הייעוץ עם הרופא המנתח ובהתאמת סוג השתל והגודל הרצוי על מנת להביא לשביעות רצון מקסימלי של המטופלת.

אנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" משתמשים בשתלים עם אחריות לכל החיים אשר עברו בדיקות מקיפות בארץ ובעולם ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מהי קופסית?

לאחר ניתוח להגדלת חזה מתחולל בגוף תהליך טבעי הכולל התפתחות רקמה עדינה שמפרידה ומבודדת בין השתל לרקמות הגוף, לרקמה הזו קוראים קופסית. זו אינה תופעה מסוכנת, אולם כאשר הרקמה עבה מדי היא עלולה ליצור אי נוחות של המטופלת.

על מנת לפתור את בעיית ההתקשות ניתן במקרים מסוימים להשתמש בשתל מחוספס, אולם במקרים נדירים השתל המחוספס עלול לגרום להתפתחות דלקת כרונית ולתופעה נדירה ביותר של לימפומה של הקופסית. כדי לפתור את הבעיות האלה פותחו שתלי ננו-טקסטורה, שתלים בהם החספוס עדין ביותר ומזכיר מרקם של משי. החספוס העדין לא מאפשר לחיידקים להתפתח, וכך נמנעת הדלקת הכרונית ותופעת הלימפומה של הקופסית.

האם השתלים לכל החיים או שצריך להחליפם כל כמה שנים?

אצלנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" משתמשים בשתלים בעלי אחריות לכל החיים. השתלים חדישים ועמידים ולא צריך להחליפם כל 10 שנים כמו שהיה בשתלים הישנים. בכל מקרה רצוי להקפיד על ביקורת אצל הרופא המנתח אחת לשנה על מנת לראות שהכול תקין וחלילה שאין דליפות, תזוזות או מעטפת לא תקינה. רצוי לעשות בדיקות ממוגרפיה על פי המלצות משרד הבריאות בהתאם לגיל.

יש לך שאלות נוספות לגבי ניתוח הגדלת חזה?

צוות חברת "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" כאן בשבילך לכל שאלה. נשמח להעניק לך שירות וחוויה שלא תשכחי. מוזמנת ליצור איתנו קשר כבר עכשיו במספר 1800210210.

המאמר נכתב בעזרת רופאים מומחים בתחום כירורגיית השד. מנתחים בעלי ניסיון רב החברים באיגוד הרופאים בישראל.

מי מנתח אצלנו את ניתוח הגדלת החזה?

ד״ר מיכל בנקלר, מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בעלת ניסיון עשיר בניתוחי הגדלת חזה. חברה בהסתדרות הרופאים בישראל והאגודה האמריקאית לכירורגיה פלסטית (ASPS).

יצירת קשר

בקרו אותנו אצלנו בקליניקה.
פגישת הייעוץ מתקיימת עם הרופא באופן פרטי ובדלתיים סגורות.
בפגישה יימסר לכם כל המידע המלא והמקיף על ההליך הרצוי ובסיום הפגישה תוכלו כבר לתאם מועד לניתוח או לטיפול.

התקשרו עכשיו לתיאום פגישה למספר:
1800-210-210

תל אביב

  • 1800-210-210 / 09-8656765
  • יגאל אלון 96 כניסה A קומה 1 תל אביב
  • alona@alonashechter.com
  • ת.ד 10410 רמת פולג נתניה מיקוד 42650
  • 09-8655813

שעות פתיחה

ראשון – 19:00 – 10:30
שני – סגור
שלישי – 19:00 – 16:00
רביעי – סגור
חמישי – סגור
שישי – 12:00 – 10:00
שבת – סגור