הרמת חזה - שאלות ותשובות

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הרמת החזה?

ניתוח הרמת חזה

החזה שלך מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות שלך כאישה. באופן טבעי, ברבות השנים הפך החזה לסמל של נשיות ומקור לגאווה וביטחון עצמי. ההחלטה לעבור ניתוח הרמת חזה היא מאוד אישית ולעתים קרובות, היא גם אחת כזו שנשקלת במשך שנים רבות, כשלקיחת הצעד הראשון יכולה להיות מרתיעה מאוד.

כוח המשיכה משפיעה לנו על החזה. השדיים נופלים לא רק בגלל הריונות והנקות. שדיים גדולים וכבדים נופלים במשך השנים, גם דיאטות תורמות לצניחת השדיים. את הניתוח להרמת החזה רצוי לעשות לאחר שסיימת את פרק הלידות בחייך.

ניתוח להרמת חזה מיועד לנשים בעלות חזה נפול או נשים אשר אינן מרוצות מגודלו של החזה הטבעי שלהן, ומעוניינות להקטין את נפחו. כמו כן ישנן נשים רבות אשר ירדו ירידה משמעותית ממשקלן, או איבדו מנפח החזה בעקבות הריונות והנקות ולכן החזה פשוט צנח.

הניתוח הינו ניתוח קוסמטי אשר מטרתו להרים את החזה של האישה, הוא מועיל לנשים בשיפור תחושת הביטחון האישי, הערך העצמי ודימוי הגוף. הניתוח מאפשר לנשים שעוברות אותו ליהנות מחזה יפה ועומד. לאחר הניתוח מתקבל חזה מעוצב, עומד ואסתטי. בתהליך זה באים בחשבון פרמטרים שונים כמו הגובה, הרוחב, המבנה האנטומי, אורח החיים וכמובן גם השאיפות והרצונות שלך, תוך שמירה על גבולות ופרופורציה. כך, התוצאה המתקבלת בסופו של דבר תהיה טבעית, בריאה ומתאימה בדיוק למידותיך.

במקרים מסוימים ניתן לשלב ניתוח הרמת חזה עם ניתוח הגדלת חזה וזה על מנת למנוע מראה של חזה מורם אך קטן.

כיום הודות לטכנולוגיות מתקדמות ניתן להעניק לחזה מראה מעוצב ואסתטי, או להחזיר לו את המראה והתחושה שהיו לו טרם השינויים שחלו בגוף, תוך הקפדה על מבנה וצורה טבעיים ככל האפשר. אך למרות זאת, מומלץ מאוד לעשות את הניתוח במקום בעל שם ידוע עם מנתח פלסטי מומחה בכירורגיית השד אשר יכול לעמוד לרשותך בכל רגע נתון ולכל שאלה. צוות "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" יהיה כאן תמיד בשבילך.

ניתן לצפות בתמונות של ניתוח הרמת חזה לפני ואחרי בקישור למעלה. את תיקיית התמונות לניתוח הרמת חזה מיגנו באמצעות סיסמא על מנת לשמור ככל שניתן על פרטיות לקוחותינו.

כל התמונות לניתוח הרמת חזה שאנו מציגים קיבלו אישור חתום בכתב של לקוחותינו. התמונות שמופיעות הינן אותנטיות ולא בוצע בהן שום עריכה מלבד הסתרה של סימנים מזהים.

על מנת לקבל את הסיסמא לפתיחת התיקייה יש ליצור קשר במספר 1800210210. אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה תשמח להעניק לך שירות.

18 שאלות ותשובות לניתוח הרמת חזה

מתי כדאי לעשות ניתוח להרמת חזה?

נשים רבות רוצות להחזיר לעצמן את מראה החזה היפה והעומד שהיה להן בצעירותן עוד לפני הלידות וההנקות. ניתוח להרמת חזה נעשה משיקולי אסתטיקה בלבד.

ניתוח להרמת חזה, רצוי לעשות רק לאחר שסיימתן עם הלידות וההנקות. אחרת נפילת שדיים נוספת יכולה לקרות שוב בעתיד בעקבות שינוי פיזיולוגי.

האם את צריכה לעשות ניתוח להרמת חזה?

קודם כל כדאי לך לבחון באופן אובייקטיבי אם את בכלל צריכה לעשות ניתוח להרמת חזה ואם שדייך באמת נפולים. איפה נמצאת הפטמה שלך ביחס לתחתית השד (איפה שנמצא הקפל). אם הפטמה יותר נמוכה מהקפל אז את אכן צריכה ניתוח להרמת חזה מכיוון שהשד צנח.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הרמת החזה?

למה כדאי לך להגיע לאלונה שכטר - פלסטיקה ואסתטיקה?

החלטת לעשות את הניתוח להרמת חזה, הגיע הזמן להיפגש עם מנתח פלסטי מומחה בתחום.

בפגישת הייעוץ המנתח יבדוק אם את אכן צריכה לעבור ניתוח להרמת החזה, תקבלי אינפורמציה מלאה על הניתוח, על הסיכונים והתועלות. תוכלי כמובן לראות תמונות של לפני ואחרי ותגיעו יחדיו לתיאום ציפיות.

בימינו יש עשרות מנתחים בארץ, צוות ״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ יהיה שם בשבילך מתחילת התהליך, יהיה שם בחדר הניתוח, ויהיה זמין עבורך בכל יום ובכל שעה גם אחרי הניתוח.

המנתחים שעובדים ב״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ הינם פלסטיקאים כירורגים ברמה הגבוהה ביותר. כולם מנהלים או ניהלו מחלקות בבתי חולים נבחרים בארץ. כולם עם תעודות מהארץ ומהעולם ובעלי ניסיון רב ועשיר, מה שמפחית באופן משמעותי את האפשרות לסיבוכים.

חדרי הניתוח ש״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ עובדים איתם משתמשים בטכנולוגיה החדישה ביותר, עם צוות אחיות ומרדימים ותיקים ומנוסים.

מה צריך להכין ולעשות לקראת הניתוח להרמת החזה?

לאחר שהגעת להבנה עם המנתח הפלסטי לגבי ניתוח הרמת החזה וקבעת תאריך לניתוח, יש לעשות את הדברים הבאים בסדר כרונולוגי משלושה שבועות לפני הניתוח ועד לניתוח עצמו:

בזמן מחזור או מחלה לא ניתן לעבור את הניתוח, אפילו לא מחלה קלה כמו הצטננות. לכן עלייך לקבוע תאריך שאת יודעת שאינך אמורה לקבל מחזור וכמובן לשמור על בריאותך במידת האפשר.

יש לדווח מראש לרופא המנתח על ויטמינים שנוהגים ליטול באופן קבוע, ייתכן שייאסר השימוש בהם עד הניתוח. חובה להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח על מנת שלא יווצר מצב של דימום בלתי נשלט. כמו כן, יש להפסיק נטילת תרופות המדללות את הדם כשבועיים לפני הניתוח בדיוק מאותה סיבה.

אסור לעשות דיאטה חריפה בשבועות שלפני הניתוח כדי לא לפגוע בתהליך ההחלמה.

יש לבצע בדיקת דם עדכנית לפני ניתוח. ישנה אפשרות שגם תישלחי לעשות צילום חזה, ממוגרפיה ובדיקת אק"ג. הכל תלוי במצב בריאותך ובגילך.

יש להכין בבית מראש כדורים לשיכוך כאבים ולהפחית חשיפה מרובה לשמש.

יש להיות בצום מוחלט כשמונה שעות לפני הניתוח, להתקלח במועד הכי קרוב לניתוח וללבוש חולצה מכופתרת מלפנים.

יש להגיע לחדר הניתוח ללא תכשיטים וללא לק על הציפורניים כשעה לפני מועד הניתוח.

יש להסדיר תשלום לפני תחילת הניתוח בצורה שנקבעה מראש ולדווח למרדים על רגישות לתרופות, נטייה לדימומים, קשיי נשימה ומחלות כגון: אסטמה, שיעול כרוני וכו׳.

בהגיעך, מנהלת שרות הלקוחות של "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" תקבל אותך ותלווה אותך לחדר הקבלה. בחדר הקבלה, תבצענה האחיות בדיקת לחץ דם וחום ותמלאנה את פרטייך בתיקך האישי. בגדייך יוחלפו בחלוק כחול. הרופא המרדים ייפגש איתך ולאחר מספר שאלות והסבר, יחתימך על טופס הסכמה להרדמה.

בשלב זה, תתקיים פגישה נוספת בינך לבין הרופא המנתח, יובהרו השאלות האחרונות, הרופא המנתח יסמן את האזורים המיועדים לניתוח ויצלם אותך.

האם הניתוח להרמת חזה עובר בהרדמה מלאה, ומה עלי לדעת?

ניתוח להרמת חזה עובר בהרדמה כללית על מנת שלא תרגישי דבר ועל מנת שהגוף לא יחווה טראומה. הרדמה היא אמצעי למניעת כאבים בעת ניתוח באמצעות מתן חומרים שמורידים את סף הכאב, מרגיעים ומשתקים את תנועת השרירים. באופן הזה מבטיחים שלא תרגישי כל כאב במהלך הניתוח.

אם המנתח יגיע למסקנה שניתן לעשות את הניתוח באמצעות חתכים מעטים וקטנים, הוא עשוי להסתפק בהרדמה מקומית בתוספת טשטוש. הכל תלוי במבנה החזה. ככל שהחזה גדול יותר, וצריך להסיר יותר עודפי עור, כך החתכים יהיו גדולים יותר, ארוכים יותר ומכאיבים יותר.

עלייך לספר לרופא המרדים כל פרט חשוב מההיסטוריה הרפואית: על מחלות ועל ניתוחים שהיו בעבר, על תרופות שנוטלים, על רגישות לתרופות ועל מצבך הבריאותי כרגע. כמו כן, אם יש חולשות פיזיות שמופיעות פתאום בעקבות לחץ מהניתוח כמו סחרחורות, הקאות ושלשולים.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הרמת החזה?

מה עושים בניתוח להרמת חזה?

אם החזה קטן יחסית ונפול מעט, המנתח עושה חתך מסביב לעטרת הפטמה, אוסף את העור הרפוי באופן שמרים את חלקו התחתון של השד, מוודא שהפטמה ניצבת במקומה הטבעי, מסיר את עודפי העור ותופר את החתך שמסביב לעטרת הפטמה. לאחר ניתוח להרמת חזה שנעשה באופן הזה נותרת רק צלקת אחת: מסביב לעטרת הפטמה.

אם מדובר בחזה גדול שנפול באופן משמעותי יותר, לא ניתן להסתפק רק בחתך מסביב לעטרת הפטמה, אלא יש להוסיף לו חתך מעטרת הפטמה כלפי מטה, עד לקפל שמתחת לשד וזאת כדי שהמנתח יוכל להדק בצורה טובה יותר את מעטפת העור שמסביב לשד. ניתוח כזה מותיר אחריו שתי צלקות: מסביב לפטמה ולאורך השד.

האם ניתן לשלב את הניתוח להרמת חזה ביחד עם הקטנת חזה או הגדלת חזה?

בהחלט ניתן לשלב את הניתוח להרמת חזה ביחד עם ניתוחים נוספים כמו הקטנת חזה או הגדלת חזה.

אם הסיבה לחזה הנפול היא ממדיו הגדולים, עשוי המנתח להמליץ לא להסתפק רק בניתוח להרמת החזה אלא לעשות במקביל גם ניתוח להקטנת חזה. הרמת שד גדול מאוד ללא הקטנתו עלולה להניב תוצאות לטווח הקצר בלבד: השד הכבד מהר מאוד יכול ליפול בחזרה.

הרמת חזה קטן עלולה להביא איתה אכזבה גדולה. מכיוון שחזה קטן שהורם נראה לעיתים קטן יותר מכפי שהיה בצורתו הנפולה. לכן לאישה בעלת חזה קטן ונפול עשוי המנתח להמליץ לא להסתפק רק בניתוח להרמת חזה אלא להוסיף לו גם ניתוח להגדלת חזה.

ישנם נשים שרוצות לפתור בעיה של חזה נפול באמצעות הגדלתו. גם הפתרון הזה עלול לאכזב: חזה נפול שהוגדל נותר נפול, ולהשגת התוצאה הרצויה יש גם להרימו.

כמה זמן נמשך ניתוח להרמת חזה?

ניתוח להרמת חזה נמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות בהתאם למידת המורכבות שלו ובהתאם לניסיון המנתח. מנתח לא מנוסה יבצע את הניתוח במשך זמן רב יותר ממנתח מנוסה.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הרמת החזה?

אז מה קורה אחרי ניתוח להרמת חזה?

בימים הראשונים לאחר הניתוח להרמת חזה עלולים לחוש כאבים בחזה ואזור התפרים עלול להיות אדום ונפוח. ברוב המקרים עוצמת הכאבים אינה רבה, וניתן להתגבר עליהם באמצעות משככי כאבים קלים.

אם אכן עושים ניתוח משולב ולא מסתפקים רק בניתוח להרמת חזה אלא עושים במקביל גם ניתוח להגדלת חזה או להקטנת חזה, עוצמת הכאבים שחשים עלולה לגדול, ולעיתים יש צורך לבקש מהרופא משככי כאבים חזקים יותר.

מהמראה החדש של החזה ניתן להתרשם זמן קצר לאחר הניתוח, אך כדי לראות את צורתם הסופית יש לחכות בערך שלושה חודשים.

האם ישנן תופעות לוואי וסיבוכים בניתוח להרמת חזה?

מכיוון שמדובר בניתוח שנעשה בהרדמה מלאה, מתלווים אליו כל סיכוני ההרדמה. מעבר לכך טמונים בו סיכונים שהם ספציפיים לסוג הניתוח הזה:

1.     התפתחות נמק בעטרה או בפטמה. מעשנות כבדות, נשים שסובלות מבעיות בכלי הדם ונשים בעלות חזה גדול במיוחד בעלות סיכון רב יותר לסיבוך זה. סיבוך כזה עלול לחייב ניתוח לשחזור העטרה והפטמה שנפגעו מהנמק. פטמה משוחזרת היא נטולת תחושה ולא ניתן להניק באמצעותה.

2.     אובדן הסימטריה בשדיים. לא תמיד מצליחים המנתחים להגיע לתוצאה זהה בשני השדיים, והתוצאה עלולה להיות הבדלי גודל וגובה בין השדיים. אם ההבדלים גדולים ובולטים לעין, יש לשקול ניתוח חוזר לתיקון הפגמים. כמובן שמנתח מנוסה יוכל להפחית משמעותית תוצאה זו.

3.     דימום מסיבי, שטפי דם, זיהומים, דלקות, פצעים שאינם מחלימים במקום שנותח, נפיחות של האזור המנותח.

4.     אובדן תחושה או רגישות יתר בפטמה. לעיתים חוזרת התחושה הרגילה כמה חודשים לאחר הניתוח ולעיתים רחוקות היא אובדת לנצח.

5.     פגיעה ביכולת ההנקה. זה אומנם סיבוך נדיר מאוד – לרוב ניתן להיניק בעקבות ניתוח להרמת חזה – אולם יש להביא אותו בחשבון. זו אחת הסיבות שבגללה רצוי לעשות את ניתוח הרמת החזה בתום תקופת ההריונות וההנקות.

6.     הצטלקות של החתכים שנעשו במהלך הניתוח להרמת השדיים. לעיתים נותרות הצלקות מכוערות ובולטות, ולעיתים הן הולכות ונעלמות. לרוע המזל לא ניתן לדעת מראש כיצד יחלימו הצלקות, וזהו אחד ההימורים שהמנותחות לוקחות על עצמן. עם זאת ידוע בוודאות שמעשנות סובלות יותר: הצלקות שלהן בדרך כלל גדולות יותר, רחבות יותר, בולטות יותר ובאופן כללי אסתטיות פחות.

כל אחת מהתופעות הבאות לאחר הניתוח מחייבת פנייה מיידית לרופא המנתח: נפיחות יוצאת דופן, שינוי בצורת השד, כאבים חזקים, פצעים והפרשות. מומלץ להשוות כל הזמן בין השדיים כדי לעמוד על תופעות חריגות.

מה מותר ומה אסור לעשות לאחר ניתוח להרמת חזה?

שעות ספורות לאחר ניתוח להרמת חזה כבר ניתן לחזור הביתה (אם מדובר בניתוח משולב הכולל גם הגדלת חזה או הקטנת חזה, יש לעיתים צורך באשפוז של לילה אחד). בשבועות הראשונים לאחר הניתוח מוטלות על המנותחות כמה הגבלות:

1.     יש להימנע מעישון במשך כחודש לאחר הניתוח. עשן הסיגריות פוגע בתהליך ההחלמה.

2.     כבר למחרת הניתוח ניתן בדרך כלל לחזור לפעילות שגרתית, אך יש להימנע ממאמצים פיזיים לפחות במשך חודש לאחר הניתוח. במיוחד יש להימנע מפעילות שכרוכה בטלטול קיצוני של השדיים, למשל ריצה או קפיצות.

3.     בימים הראשונים לאחר הניתוח צריך אזור הניתוח להיות חבוש בתחבושת אלסטית. לאחר מכן יש ללבוש במשך חודש חזיית ספורט. אין להסיר את החזייה גם במהלך שנת הלילה.

4.     יש להימנע מהפעלת לחץ על השדיים. לכן אסור לישון על הבטן, ויש להימנע במשך כחודש מפעילות מינית שכרוכה במגע עם השדיים. ישנם אף רופאים שאוסרים כליל על קיום מגע מיני במשך השבוע הראשון שלאחר הניתוח מחשש שייווצר גודש בשדיים.

5.     אסור לחשוף את השדיים לשמש, ובמיוחד יש להימנע מחשיפת הצלקות לשמש. קרני השמש גורמות לשני נזקים: הן מעכבות את תהליך ההחלמה, והן עלולות לגרום להתכהות (פיגמנטציה) של הצלקות.

6.     אסור להרים דברים כבדים לגובה מחשש שעור השדיים יימתח, והתפרים ייפתחו.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הרמת החזה?

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הרמת חזה?

נשים רבות נמנעות מניתוחי חזה בשל החשש שלא יוכלו להניק, ברוב המקרים אין פגיעה בצינוריות החלב בניתוח הרמת חזה, אך הסיכון גדול יותר מניתוח הגדלת חזה למשל. זה אכן משהו שצריך לקחת בחשבון ולכן אנו ממליצים לבצע ניתוח להרמת חזה רק בסוף תקופת הלידות.

כמה זמן אחרי הלידה אוכל לעשות ניתוח הרמת חזה?

את ניתוח הרמת החזה רצוי לבצע כשנה לאחר סיום ההנקה, על מנת לתת לגוף ולחזה מספיק זמן לחזור למצבו הקודם, ובנוסף כדי שלא תהיה הפרשת חלב אשר עלולה לפגוע בהליך הסטרילי של הניתוח. כמו כן, לאחר הריון והנקה, החזה עדיין ממשיך להתרוקן וגודלו משתנה, לכן מומלץ לחכות עד שגודלו יתקבע כדי לבחור את הניתוח הנכון, בשיטה הנכונה.

האם התוצאות נשארות לכל החיים?

במידה והניתוח מתבצע על ידי כירורג פלסטי מומחה אשר מתחשב בפרופורציות הגוף ומבנה העור, אין מניעה כי תוצאות הרמת החזה יחזיקו מעמד לכל החיים.

בנוסף, במהלך השנים וכתוצאה מתהליך ההתבגרות של הגוף, נוצרים שינויים בעור וברקמות, ויתכן שתיגרם נפילה של החזה, מה שיפגע בתוצאות הניתוח. כדי להבטיח את התוצאות וכדי להימנע מסיבוכים שונים רצוי ללכת עם חזייה.

ישנן נשים אשר אינן הולכות עם חזייה, כוח המשיכה עובד שעות נוספות מה שמביא אותן בסופו של תהליך שוב לחזה נפול. גם מי שעברה ניתוח להרמת חזה וגם מי שלא עברה, מומלץ ללכת ביום יום עם חזייה נוחה ומתאימה על מנת להפחית את תופעת צניחת החזה. לרוב מי שתקפיד ללכת עם חזייה תישאר עם תוצאות יפות לאורך זמן.

האם נשארות צלקות לאחר ניתוח הרמת חזה?

בניתוח הרמת חזה אכן נשארות צלקות. אך גם כאן זה תלוי במגוון דברים.

ראשית, מהו גודל החזה שהתחלת איתו. האם צריך לעשות חתך רק מסביב לעטרה או גם להוריד חתך מהעטרה ועד החלק התחתון של השד.

כמו כן, זה מאוד תלוי בסוג העור שלך ואיך הוא מצטלק ומחלים. ישנם נשים אשר הצלקת נשארת להם לכל החיים, וישנן נשים אשר הצלקת ממש נעלמת וכמעט ולא נראת.

בנוסף לכל זה, גם כאן נכנסת המומחיות של המנתח, הסבלנות והמקצועיות שלו לתפירת החתך. מומלץ לבחור במנתח עם נסיון אשר מתמחה בניתוחי שדיים.

מעוניינת להגיע לפגישת ייעוץ חינם ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הרמת החזה?

מתי אוכל לחזור לפעילות רגילה?

בדרך כלל תחזרי הביתה כבר ביום הניתוח. לעבודה תוכלי לחזור בתוך כשבוע, ועד אז גם חולפים בדרך כלל הכאבים. לפעילות ספורטיבית מאומצת ניתן לשוב לאחר כחודש.

את תוצאותיו החיוביות של הניתוח ניתן להתחיל לראות כשלושה חודשים לאחר הניתוח.

באופן כללי, ככל שהשד המנותח קטן יותר, כך יישמרו תוצאות הניתוח זמן רב יותר. מי שיש להן שדיים גדולים יזדקקו בדרך כלל לניתוח נוסף בתוך כמה שנים.

יש לך שאלות נוספות לגבי ניתוח הרמת חזה?

צוות חברת "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" כאן בשבילך לכל שאלה. נשמח להעניק לך שירות וחוויה שלא תשכחי. מוזמנת ליצור איתנו קשר כבר עכשיו במספר 1800210210.

המאמר נכתב בעזרת רופאים מומחים בתחום כירורגיית השד. מנתחים בעלי ניסיון רב החברים באיגוד הרופאים בישראל.

מי מנתח אצלנו את ניתוח הרמת החזה?

ד״ר מיכל בנקלר, מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית. בעלת ניסיון עשיר בניתוחי הרמת חזה. חברה בהסתדרות הרופאים בישראל והאגודה האמריקאית לכירורגיה פלסטית (ASPS).

יצירת קשר

בקרו אותנו אצלנו בקליניקה.
פגישת הייעוץ מתקיימת עם הרופא באופן פרטי ובדלתיים סגורות.
בפגישה יימסר לכם כל המידע המלא והמקיף על ההליך הרצוי ובסיום הפגישה תוכלו כבר לתאם מועד לניתוח או לטיפול.

התקשרו עכשיו לתיאום פגישה למספר:
1800-210-210

תל אביב

  • 1800-210-210 / 09-8656765
  • יגאל אלון 96 כניסה A קומה 1 תל אביב
  • alona@alonashechter.com
  • ת.ד 10410 רמת פולג נתניה מיקוד 42650
  • 09-8655813