ניתוח הצמדת אוזניים - שאלות ותשובות

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים (Otoplasty) נועד לעצב מחדש את זווית האוזניים, ולעיתים גם מקטין ומתקן אותן. בכוחו של ניתוח הצמדת אוזניים לספק פתרון מהיר ופשוט במצב של העדר פרופורציה בין שתי האוזניים או כאשר האוזניים בולטות.

ניתוח להצמדת אוזניים משווה מראה טבעי יותר ויוצר איזון הרמוני בין הפנים לבין האוזניים, ולעיתים תכופות אפילו התיקון המינורי ביותר באוזניים משיב למטופלים ולמטופלות את ההערכה העצמית והביטחון.

אם אתם או ילדכם סובלים מאוזניים בולטות או לא פרופורציונליות חשוב שתדעו שיש פתרון יעיל ואסתטי שישים סוף לתחושה הקשה, לדימוי העצמי המדרדר ולצורך המתמיד להסתיר את האוזניים עם השיער, עם כובעים, מטפחות או בנדנות – ניתוח להצמדת אוזניים.  מדובר בהליך כירורגי פשוט וקצר, המתאים גם לילדים קטנים מגיל 5 שסחוסי האוזניים שלהם הגיעו לגודלן המלא, וההשלכות של ניתוח כזה על התחושה הכללית, על הבריאות הנפשית ועל רווחתם של המטופלים יכולות להיות עצומות, משנות חיים אפילו.

ועל אף שאוזניים בולטות, לא סימטריות או בלתי פרופורציונליות אינן פוגעות בבריאות, הן בהחלט משפיעות על המראה הכללי ועל האופן שבו האדם תופס ומעריך את עצמו. זאת מאחר שהאוזניים האנושיות הן איבר בולט הממסגר את הפנים.

אנחנו, בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה', מאמינים שאין צורך להשלים עם אוזניים בולטות או בלתי פרופורציונליות ובוודאי שאין הכרח להמשיך ולחיות עם ההשלכות הפסיכולוגיות הקשות הנלוות לבעיה, השלכות שיכולות ללוות את האדם מילדות ועד לבגרות ולהותיר בו משקעים נפשיים. ניתן להצמיד ולעצב מחדש את האוזניים בהליך אסתטי נטול סיכונים וליהנות משיפור ממשי באיכות החיים.

נכון להיום אנחנו מכירים כמה וכמה גורמים עיקריים לאוזניים בולטות, לא פרופורציונליות או א-סימטריות. גורמים אלו הם שונים ומגוונים ומשתנים ממטופל למטופלת. כך לדוגמה: גנטיקה יכולה להיות אחראית לכך, אך גם טראומה או הזדקנות עשויים לתרום לבולטות ולאי-סימטריות בין הפנים לבין האוזניים. במרבית המקרים אוזניים בולטות הן תוצאה של מום מולד גנטי. כאשר הקיפול אינו מספיק או כאשר הכפל הפנימי חסר – נראה אוזניים בולטות. אין זה משנה מהו הגורם, ניתוח הצמדת אוזניים יכול לתקן את הבעיה, וכל זאת מבלי לפגום ביכולת השמיעה.

ניתוחי הצמדת אוזניים הם רווחים מאוד בארץ ובעולם כולו והם נמצאים בשימוש כבר עשרות שנים, כך שיעילותם הוכחה שוב ושוב. בעת ניתוח להצמדת אוזניים מסירים עודפי סחוס ועור ומשנים את זוויות האוזניים. את ההליך ניתן לעבור תחת הרדמה מלאה, המתאימה במיוחד לניתוח בילדים, או בהרדמה מקומית.

בתום ההליך לא צפויות צלקות גלויות כי אם צלקות קטנטנות הנסתרות בקפל האוזניים, שממילא הולכות והופכות קטנות יותר ככל שתהליך ההחלמה מתקדם. וגם ההחלמה והתאוששות מניתוח הצמדת אוזניים הם קצרים ומאפשרים חזרה מהירה לשגרת החיים.

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' מזמינה אתכם לפגישת ייעוץ אישית. בפגישת הייעוץ המנתח יעריך את מצב האוזניים ביחס למבנה הפנים ויסביר בשפה פשוטה ובהירה כיצד נערך ניתוח הצמדת אוזניים, כיצד ישוחזר הקפל והסחוס יוצמד לצידי הראש.

בפגישת הייעוץ יסביר הרופא גם על שיטות שונות להצמדת אוזניים ויציע את השיטה המתאימה ביותר לנתונים הייחודיים שלכם. הוא יבהיר מה הם הסיכונים, יפרט אודות הליך ההתאוששות ומהלך ההחלמה מניתוח הצמדת אוזניים ויספק מענה לכל שאלה.

הצטרפו אל מאות מטופלים ומטופלות שכבר ערכו אצלנו בקליניקה ניתוח הצמדת אוזניים וכבר נהנים משיפור משמעותי של חייהם. הלקוחות שלנו יודעים שכאשר הם באים ל'קליניקת אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' הם מגיעים למקום עם אווירה משפחתית המהווה בית חם ותומך.

לצוות הרפואי בקליניקה ניסיון רב שנים בביצוע ניתוחים להצמדת אוזניים במבוגרים וגם בילדים והוא מודע  למורכבות, לרגישות ולכל האתגרים. הצוות מלווה את המטופלים לפני הניתוח, במהלכו וגם זמן רב לאחריו ומעניק תמיכה וייעוץ אישיים, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שתמיד יש מישהו לצידכם.

בקליניקת 'אלונה שכטר פלסטיקה ואסתטיקה' אנחנו מתגאים במכשור וציוד חדישים ובטכנולוגיה המתקדמת ביותר. אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולהתרשם מהקליניקה, מהרופאים המקצועיים, מחדרי הניתוח והתאוששות, מהצוות המקצועי והמסור ומהאווירה העוטפת והמשפחתית.

לנוחיותכם, ריכזנו עבורכם תמונות ניתוח הצמדת אוזניים לפני ואחרי בקישור כאן למעלה. כל התמונות הן תמונות אותנטיות של לקוחות שטופלו בקליניקה של 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' והם אושרו להצגה על ידיהם. יחד עם זאת, על מנת לשמור על דיסקרטיות ועל הפרטיות של קהל הלקוחות שלנו, אבטחנו את תיקיית התמונות בסיסמה.

לכן על מנת לראות את תמונות ניתוח הצמדת אוזניים לפני ואחרי יש לקבל סיסמה אישית דרך הטלפון. לקבלת הסיסמה צרו עימנו קשר במספר הטלפון הבא: 1800210210 ותקבלו גישה חופשית למבחר התמונות לפני ואחרי ניתוח הצמדת אוזניים. צוות קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה 'עומד תמיד לשירותכם וישמח להעניק לכם שירות אישי וייעוץ מקצועי.

24 שאלות ותשובות לניתוח הצמדת אוזניים

באילו מצבים כדאי לשקול ניתוח להצמדת אוזניים?

ניתוח הצמדת אוזניים יכול לעזור במקרים הבאים:

·         אוזניים גדולות מהממוצע

·         אוזניים בולטות

·         אוזניים שאינן פרופורציונליות לפנים

·         לעיתים, ניתן גם לתקן עיוותים באוזניים במהלך ניתוח הצמדת אוזניים

האם אוזניים בולטות או בלתי פרופורציונליות הן בעיה שכיחה או נדירה?

אוזניים בולטות הן תופעה יחסית שכיחה באוכלוסייה. לפי הנתונים כ-5 אחוזים מכלל האוכלוסייה בעולם סובלת מאוזניים בולטות, כאשר תופעה זו רווחת בצורה שווה בקרב בנים ובקרב בנות כאחד.

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

האם יש הבדל בין אוזניים "רגילות" לבין אוזניים בולטות?

מבחינה מבנית אנטומית קיים הבדל בין אוזניים הנחשבות "רגילות" לבין אוזניים בולטות או בלתי פרופורציונליות. באוזניים בולטות ניתן לראות שקפל הסחוס שטוח וכי קיימת בליטה מובחנת של הסחוסים באזור תעלת השמע.

יתרה מכך, בעוד שהזווית בין הראש לבין אוזניים "רגילות" נע בין 20 לבין 30 מעלות. במצב של אוזניים בולטות נראה זווית שיכולה להגיע עד לכ-90 מעלות.

מה קורה בפגישת הייעוץ הראשונית בקליניקה? וכיצד נערכים לקראתה?

אם שוקלים לעבור ניתוח הצמדת אוזניים ראשית יש לקבוע פגישת ייעוץ עם הרופא בקליניקה של 'אלונה שכטר פלסטיקה ואסתטיקה'.

אל הפגישה כדאי להגיע מוכנים. הקפידו להביא תיעוד למצב הבריאותי שלכם במידה ויש בעיות בריאותיות, ניתוחים קודמים, היסטוריה של בעיות רפואיות, ואם נוטלים תרופות או תוספים – חשוב לציין זאת בפני הרופא.

בשלב הבא הרופא יבחן את המצב הרפואי הכללי וכן את מצב הסימטריות של האוזניים, האורך והרוחב שלהם. במקביל הוא גם יעריך מהי הטכניקה הטובה ביותר להצמדת האוזניים וישתף את המטופל.

לבסוף יחליט הרופא באם המטופל מתאים לניתוח, יסביר על מהלך הניתוח, על ההתאוששות ועל ההחלמה, הוא יחשוף את הסיכונים ויענה על כל שאלה הנוגעת לניתוח.

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח להצמדת אוזניים?

מרבית ניתוחי הצמדת אוזניים בעולם נערכים בין גילאי 5 ל-15. הסיבה שבעטיה ניתן לעבור ניתוח הצמדת אוזניים כבר מגיל 5 טמונה בעובדה שמרבית סחוסי האוזניים כבר גדלו והתפתחו עד לכדי גודלם המלא ומשכך – ניתן לבצע הליכים אסתטיים וכירורגים.

בשורה התחתונה: כל אדם מעל גיל 5 יכול לעבור את הניתוח במידה והוא עומד בקריטריונים הבריאותיים.

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

באיזה גיל מומלץ לעבור ניתוח הצמדת אוזניים?

מאחר שאוזניים בולטות או אוזניים בלתי פרופורציונליות עלולות להוביל להקנטות, לעג, הטרדות ועלבונות של ילדים מצד חבריהם והסביבה, ולכל אלו יש השפעה על עיצוב אישיותם של ילדים ועל תחושת הערך העצמי שלהם, מומלץ לעבור את הניתוח בגיל כמה שיותר מוקדם, כדי לאפשר לילד לחוות ילדות נעימה והתבגרות בריאה.

אך לא רק מבחינה פסיכולוגית, גם מבחינה רפואית יש יתרון בביצוע ניתוח הצמדת אוזניים בגיל צעיר. כאשר מדובר בילדים קטנים ההליך יהיה הרבה יותר פשוט מכיוון שבגילאים אלו סחוס האפרכסת רך יותר ואלסטי, כך שנדרשות שיטות פחות פולשניות להצמדת האוזניים.

עם זאת, כאשר מדובר בניתוח הצמדת אוזניים לילדים חשוב מאוד לשתף אותם בתהליך ובשיקולים ולקבל את אישורם והסכמתם. אם הילד אינו מעוניין בניתוח רצוי שלא להכריח אותו לעבור אותו. את הניתוח אפשר לעבור בכל גיל כך שלא חייבים לעבור אותו דווקא בגיל צעיר. אך אם האוזניים הבולטות או הבלתי פרופורציונליות מפריעות לילד, גורמות להקנטות מצד חבריו והוא מעוניין לעבור ניתוח להצמדת אוזניים אפשר, מומלץ וכדאי לשתף אותו בתהליך קבלת ההחלטות ולשמוע את הצד שלו לאורך כל התהליך.

למי מתאים ניתוח להצמדת אוזניים? ולמי הוא אינו מתאים?

המועמדים האידיאליים לניתוח הצמדת אוזניים הם:

אנשים וילדים בעלי בריאות כללית טובה וללא בעיות רפואיות מיוחדות.

מי שאינו מתאים לניתוח הצמדת אוזניים הם:

·         אנשים או ילדים הסובלים ממחלה מסכנת חיים.

·         אנשים או ילדים שסובלים ממחלות שעשויות לפגוע בהחלמה.

·         אנשים או ילדים אשר סובלים מבעיות כרוניות באוזניים.

·         נשים בהריון או מניקות.

·         אנשים או ילדים שסובלים מבעיות קרישת דם חמורות.

·         מעשנים.

האם ניתוח הצמדת אוזניים נערך תחת הרדמה?

כן, ניתוח הצמדת אוזניים נערך תחת הרדמה. ניתן לעבור את הניתוח תחת הרדמה מקומית או תחת הרדמה כללית מלאה. על פי רוב, ילדים עוברים את הניתוח תחת הרדמה כללית כדי שלא יפחדו, יסבלו מטראומה או ייבהלו מההליך. ומבוגרים יכולים לבחור האם לעבור את הניתוח בהרדמה מלאה או תחת הרדמה מקומית.

  • בהרדמה מקומית אזור האוזניים מאולחש כדי שהמטופלים לא יחושו בכאבים, וגם משלבים חומרי הרגעה כלליים על מנת לשמור על המטופלים שלוים ורגועים.
  • בהרדמה כללית מלאה המטופלים "ישנים" ומורדמים לגמרי לאורך כל זמן הניתוח.

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

כיצד מתכוננים לניתוח הצמדת אוזניים?

טרם ביצוע ניתוח הצמדת אוזניים ידריך הרופא המנתח את המטופל ויספר בפרוטרוט כיצד להתכונן לניתוח. תחילה יש לבצע כמה בדיקות רפואיות מקדימות, ביניהן: תפקודי קרישת הדם וספירת דם.

חשוב לא לשתות אלכוהול לפני הניתוח, לא לעשן כ-8 שבועות לפני הניתוח וגם להימנע מנטילת כמה מסוגי הוויטמינים ותוספי תזונה שעלולים לחבל בקרישיות הדם. במידה והמטופל נוטל תרופות מדללות דם או תרופות נוגדות קרישה אחרות ייתכן מאוד והמנתח יבקש מהמטופל להפסיק ליטול אותן וכל זאת תוך תיאום והתייעצות עם הרופא המטפל. במידה והניתוח נערך תחת הרדמה כללית, יש לצום לפחות 8 שעות לפני הניתוח.

כמו כן, כדאי מאוד שלא לנהוג הביתה לאחר ניתוח הצמדת אוזניים, ומומלץ מאוד שחבר או אדם קרוב יאסוף את המטופל מהקליניקה וייקח אותו הביתה לאחר ההתאוששות מהניתוח. כדאי שיהיה גם מישהו שיכול לעזור ולתמוך במטופל בימים הראשונים לאחר הניתוח, עד שמהטופל יחזור לשגרה מלאה.

כיצד נערך ניתוח להצמדת אוזניים?

במהלך ניתוח הצמדת אוזניים חותך המנתח חתך סמוי מאחורי האוזניים, בנקודת ההשקה בין האוזניים לראש. דרך חתך זה המנתח למעשה חושף את סחוס האוזניים, מה שמאפשר לו לעצב-מחדש את צורת האוזניים ואת הזווית שלהן. פעולת העיצוב מחדש מתבצעת באמצעות חיתוך, משיכה אחורה ותפירה עד לקבלת מראה טבעי ואסתטי. במידה ובמהלך הניתוח נותרו עודפי עור, המנתח יסיר אותם כבר בהליך עצמו, ובמצב שבו יש סחוס גדול באוזניים, המנתח יקטין אותו בעת הניתוח.

מתי משתחררים הביתה?

לאחר השלמת ניתוח להצמדת אוזניים עובר המטופל לחדר התאוששות, לצורך מעקב בקרה ופיקוח רפואיים.  ברוב המקרים המטופלים משוחררים לביתם לאחר כמה שעות.

במקרים מיוחדים ידרשו המטופלים להישאר לאשפוז של לילה ולהשגחה נוספת, אך זה נדיר.

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

מהו משך ניתוח להצמדת אוזניים?

ניתוח הצמדת אוזניים הוא מבין הניתוחים האסתטיים הפשוטים שיש כיום מה שהופך אותו להליך מאוד פופולרי. תודות לפשטותו משך הניתוח נע בין שעה לבין שעתיים, לרוב הוא לוקח שעה. במידה ומדובר במקרה מורכב הדורש טכניקה מיוחדת ייתכן וזה ייקח מעט יותר.

מה קורה לאחר ניתוח הצמדת אוזניים?

לאחר הניתוח הרופא המנתח ירשום למטופל אנטיביוטיקה. יש ליטול אותה על פי התווית הרופא. את התחבושת יש להמשיך ולחבוש עד לתקופה של שבוע עד 10 ימים, בזמן הזה רוב התפרים אמורים להימס מעצמם. לאחר כשבוע מיום הניתוח יש להגיע לקליניקה לצורך ביקורת של הרופא המנתח. אם הרופא רואה שהכול בסדר ותהליך ההחלמה מתקדם הוא יסיר את התחבושות.

במהלך שלושת השבועות הראשונים האוזניים יהיו מעט נפוחות, בולטות ותיתכן גם חוסר תחושה באזור האוזניים –  אלו הן תופעות טבעיות אך זמניות שעוברות עם הזמן בצורה ספונטאנית.

חשוב להדגיש כי ניתוח להצמדת אוזניים הנערך במקצועיות ובמומחיות אינו כרוך בכאבים מיוחדים אך בהחלט תיתכן חוסר נוחות מסוימת ויתגלו בצקות ושטפי דם באזור הניתוח. תופעות אלו שכיחות מאוד והן נלוות כמעט לכל סוגי הניתוח, זה קורה מכיוון שהאזור המנותח עובר טראומה. את התוצאות הסופיות המיוחלות אפשר לראות כבר לאחר חודש עד חודשיים מיום הניתוח.

האם ניתן להרכיב משקפיים לאחר ניתוח הצמדת אוזניים

רק בתום כשבוע – שבוע וחצי מיום הניתוח ניתן לשוב ולהרכיב משקפיים, וגם אז כדאי מאוד לוודא שהמשקפיים אינן נשענות על הצלקות מאחורי האוזניים ואינן פוגעות באזור המנותח. אם ישנה אפשרות להשתמש בעדשות מגע בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח, אז אפשרות זו עדיפה.

כיצד מגנים על האוזניים בעת תקופת ההחלמה?

לאחר הניתוח יש להקפיד ולחבוש את האוזניים מדי לילה במשך שלושה חודשים, על מנת להגן עליהן בזמן השינה. אפשר ומומלץ לקבע את התחבושות לראש בעזרת מגן מצח של טניסאים. התחבושת נועדה לתרום להידוק והצמדת האוזניים וחשוב להקפיד על כך בתקופה זו. בנוסף, יש לישון על הגב בתקופת ההחלמה ולא על הצד על מנת שלא לפגוע באוזניים.

כמו כן, יש לשמור היטב על אזור האוזניים ולהימנע עד כמה שניתן מפגיעה בהן ובאזור גם בשעות היום:

·         יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת שעלולה לפגוע באוזניים. למשל: משחקי כדור, ריצות, השתוללויות (חשוב כאשר מדובר בילדים) או קפיצות.

·         יש להימנע ממגע בין האוזניים לבין מים. כלומר: חשוב לעטוף את האוזניים היטב כאשר נכנסים לאמבטיה ולוודא שמים לא יבואו במגע עם האוזניים. לכן חשוב להימנע מכניסה לבריכה, ים, מעין או כל מאגר מים אחר.

בתום חודש-חודשיים לערך מיום הניתוח ניתן כבר להתחיל לחזור בהדרגה לשגרת חיים רגילה כפי שהייתה לפני הניתוח. אפשר לשוב אט אט לעשות פעילות גופנית, לישון בתנוחות הטבעיות וגם להרטיב את אזור האוזניים.

מקץ כמה זמן לאחר ניתוח הצמדת אוזניים אפשר לראות את התוצאות בעיניים?

במידה וההליך בוצע כהלכה ובידיים מקצועיות ניתן לראות את השינוי מיד לאחר הניתוח, אם עוברים את הניתוח בהרדמה מקומית. בתוצאה הסופית הממשית ניתן לחזות רק לאחר שהנפיחות יורדת ושטפי הדם מחלימים, כחודש עד חודש וחצי מיום הניתוח.

האם ניתוח להצמדת אוזניים עלול להשפיע על איכות השמיעה?

לא, ניתוח להצמדת אוזניים אינו משפיע על השמיעה ועל איכותה מאחר שבניתוח עצמו מתמקד המנתח באפרכסות האוזניים בלבד. הניתוח עצמו מתבצע חיצונית לאוזניים ואין מגע בין סכין המנתחים לבין מנגנוני השמיעה, האוזן התיכונה, האוזן הפנימית או תעלות השמע.

מהן תופעות הלוואי האפשריות לאחר ניתוח הצמדת אוזניים?

לאחר הניתוח ייתכנו מעט כאבים באזור המנותח, אך את הכאבים האלו ניתן להפחית בעזרת משככי כאבים סטנדרטיים ללא מרשם רופא.

גם נפיחות באזור האוזניים והפנים הן שכיחות והן תופעות טבעיות לאחר כל הליך כירורגי. תופעות אלו הן זמניות ויחלפו לאחר מספר ימים מיום הניתוח.

אילו סיבוכים עלולים להתעורר לאחר ניתוח הצמדת אוזניים? ועד כמה הם שכיחים?

סיבוכים בשל ניתוח הצמדת אוזניים הם נדירים ביותר, בוודאי אם הניתוח נערך על ידי מנתחים בעלי ניסיון. אך כמו בכל ניתוח, גם במקרה של ניתוח הצמדת אוזניים עלולים להתעורר סיבוכים. כך לדוגמה: עלול להתפתח קריש דם באוזן. קרישי דם יכולים להתמוסס מעצמם ואם הם אינם מתמוססים ניתן להסירם. במקרים נדירים עלול להתפתח זיהום, אך גם זה ניתן לטיפול באמצעות אנטיביוטיקה. במקרה של בעיות סימטריה בין 2 האוזניים או בלט שהופיע באוזן לאחר הניתוח ניתן לעבור ניתוח תיקון נוסף, אך כפי שציינו מדובר במצב נדיר.

דימום יתר הוא סיבוך נוסף אפשרי לאחר ניתוח הצמדת אוזניים, והוא יכול לקרות בשל פגיעה בכלי דם תת-עוריים. במקרה כזה יהיה צורך בביצוע ניתוח נוסף לצורך עצירת הדימום וניקוז הדם. סיבוכים אפשריים נוספים הם נמק עורי, שעלול לקרות למטופלים מעשנים, והצטלקות יתר, שהיא בדרך תוצר של תכונות גנטיות וניתן לטפל בתופעה בהליכים אסתטיים.

הדרך למנוע מראש סיבוכים ולמזער נזקים היא להישמע עד כמה שניתן להוראות הרופא המנתח לפני הניתוח ולאחריו.

מעוניינים להגיע לפגישת ייעוץ ולקבל את כל המידע עבור ניתוח הצמדת אוזניים?

מהו המחיר של ניתוח להצמדת אוזניים?

מחירי ניתוח הצמדת אוזניים נעים בין 7,000 לבין 15,000, תלוי במיומנות ובניסיון של המנתח וכן במאפיינים הייחודיים של כל מטופל ומטופלת, מצבם הבריאותי ומורכבות המקרה.  המחיר הסופי המדויק נקבע על פי רוב בתום מפגש הייעוץ הראשוני בקליניקה.

במידה והניתוח לא צלח, האם ניתן לעבור ניתוח נוסף לתיקון?

מצב כזה של ניתוח חוזר לא אמור לקרות אם אתם מטופלים על ידי מנתחים מקצועיים. עם זאת, במידה ונראה שהאוזניים שבו לבלוט זמן קצר לאחר ניתוח הצמדת אוזניים ניתן לערוך תיקון כירורגי נוסף. על פי מחקרים שנערכו עולה כי פחות מ-1% מהמטופלים נזקקו לניתוח תיקון נוסף.

מדוע כדאי גם לכם להגיע לקליניקת 'אלונה שכטר פלסטיקה ואסתטיקה'?

לקליניקת" אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" מוניטין מפואר וניסיון עשיר בניתוחים להצמדת האוזניים, כמו גם בניתוחים פלסטיים ואסתטיים נוספים. הקליניקה ותיקה, נחשבת לפורצת דרך בתחום האסתטיקה והפלסטיקה בישראל ומקפידה על סטנדרטים רפואיים גבוהים ומחמירים. הרופאים והמנתחים בקליניקה הם מן המובילים בארץ. הם מחויבים באופן אישי לכל מטופל ומטופלת, מייעצים ומלווים אותם יד ביד לאורך כל הדרך: משלב הייעוץ הראשוני דרך הניתוח עצמו ועד להחלמה מלאה.

בריאותם, שביעות רצונם, פרטיותם ובטיחותם של המטופלים תמיד נמצאים בראש סדר העדיפויות של הסגל המקצועי בקליניקה, והצוות עושה הכול על מנת על מנת לספק לקהל הלקוחות חוויה טיפולית תומכת, זמינה, מקיפה, נגישה ומעל הכול – מקצועית.

כקליניקה המתמחה מזה שנים רבות בתחום הפלסטיקה והאסתטיקה סגל היועצים ער להתלבטויות, לרגישויות ולשאלות שעולות בטרם מקבלים החלטה לעבור ניתוח פלסטי או אסתטי, לכן הוא לעולם לא ידחוק מטופלים לעבור הליכים שאינם שלמים איתם או שאינם יעילים עבורם. אתם מוזמנים לפגישה ראשונית בקליניקה בה תקבלו ייעוץ אישי, תשובות לשאלות ומידע מפורט אודות ניתוח הצמדת אוזניים.

אילו התפתחויות חדשות יש בתחום הצמדת האוזניים?

כמו בכל ענפי הרפואה גם ענף הפלסטיקה והאסתטיקה אינו קופא על שמריו או נח על זרי הדפנה,  הוא ממשיך להתפתח, להתקדם ולהשתכלל כל הזמן. טכניקות חדשניות להצמדת אוזניים נולדות ומשפרות הן את ההליכים הכירורגיים והן את תוצאות ניתוחי הצמדת אוזניים.

כך למשל, אם בעבר ניתוח להצמדת אוזניים התבסס ברובו על חיתוך הסחוס ומשיכת האוזניים אחורה לכיוון הראש. שיטה הכוללת תפרים, שעלולים לפגוע בסחוס ואף להוביל להתפתחותם של זיהומים. הרי שכיום ניתוח להצמדת אוזניים מבוסס על מתודת החתכים, שנחשבת לבטוחה מאוד ומפחיתה עוד יותר את הסיכוי להופעת זיהומים לאחר ההליך.

בשיטת החתכים המנתח אינו חותך באופן גס את הסחוס כי אם מחליש אותו על ידי ביצוע מספר חתכים אורכיים קטנים בסחוס האוזניים מבלי להפריד את העור. שיטה זו מאפשרת למנתח ליצור מעין קיפול ה"מדביק" או מצמיד את האוזניים לצידי הראש.

שיטה נוספת להצמדת אוזניים שהתפתחה בשנים האחרונות מכונה שיטת השיוף, וגם כאן נמנעים מהפרדת העור. תחת זאת, בעזרת מכשיר ייחודי המנתח משייף את סחוסי האוזניים. השיוף מגמיש את האזור ולמעשה מאפשר יצירת קפל המצמיד את האוזניים לצידי הראש.

כפי שניתן לראות שיטות חדשות אלו להצמדת אוזניים נועדו למזער עד כמה שניתן חתכים ופגיעה בסחוס ולשפר את טכניקת התפירה. שיטות אלו חותרות להימנע מזיהומים וסיבוכים תוך שיפור מתמיד של תוצאות ניתוחי הצמדת אוזניים.

לכל שיטה להצמדת האוזניים יש את היתרונות והחסרונות שלה, והרופא המנתח מחליט באיזו שיטה לנקוט בהתאם לנתונים של כל מטופל ומטופלת וכן בהתאם לשיטות שבו התמחה הרופא המנתח.

יצירת קשר

בקרו אותנו אצלנו בקליניקה.
פגישת הייעוץ מתקיימת עם הרופא באופן פרטי ובדלתיים סגורות.
בפגישה יימסר לכם כל המידע המלא והמקיף על ההליך הרצוי ובסיום הפגישה תוכלו כבר לתאם מועד לניתוח או לטיפול.

התקשרו עכשיו לתיאום פגישה למספר:
1800-210-210

תל אביב