לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נעשה באמצעות הכנסת שתלי סיליקון לשד או על ידי החדרת שומן עצמי. את הניתוח ניתן לבצע רק לאחר שהשד הגיע לגודלו הסופי, מה שאומר בסביבות גיל 17. ניתוח להגדלת החזה ממוקם בטבלת הניתוחים הפלסטיים כאחד מהניתוחים המובילים והנפוצים בתחום הפלסטיקה בארץ ובעולם.

החזה שלך מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות שלך כאישה. באופן טבעי, ברבות השנים הפך החזה לסמל של נשיות ומקור לגאווה וביטחון עצמי. ההחלטה לעבור ניתוח הגדלת חזה היא מאוד אישית ולעתים קרובות, היא גם אחת כזו שנשקלת במשך שנים רבות, כשלקיחת הצעד הראשון יכולה להיות מרתיעה מאוד.

ניתוח הגדלת החזה הינו עבור נשים עם חזה קטן או נשים שלא מרוצות ולא אוהבות את גודלו של החזה הטבעי שלהן, ורוצות להגדיל את נפח החזה. כמו כן, ישנן נשים רבות אשר ירדו במשקל, או איבדו מנפח החזה בעקבות הריונות והנקות ונשארו עם חזה מרוקן ונפול.

הניתוח מבוצע עבור האסתטיקה בלבד ומטרתו ליצור נפח שאבד עם הזמן או לא היה מעולם, הוא תורם לנשים בתחושת הביטחון האישי, הערך העצמי ודימוי הגוף. הניתוח מאפשר למי שעברה אותו ליהנות מגודל חזה חדש המתאים למבנה הגוף ולאופי האישה. לאחר הניתוח מתקבל חזה מעוצב, עומד ואסתטי. בכל שלבי התהליך, מפגישת הייעוץ ועד לסוף הניתוח, המנתח לוקח בחשבון מספר גורמים אשר משפיעים על הליך הניתוח והתוצאה הסופית הרצויה, חלק מהגורמים הם, רוחב, גובה, מבנה אנטומי, דרך חיים ובנוסף גם המטרה והרצון של כל מנותחת תוך כדי שמירה על פרופורציה וגבולות שעומדים בתקנים על מנת שלא לפגוע בריאות המנותחת. בסופו של דבר, המנתח יגיע לתוצאה שתראה כמה שיותר טבעית ובריאה אשר מתאימה לכל אחת באופן אישי.

הניתוח מתבצע באמצעות החדרת שומן עצמי או החדרת שתלים לאזור החזה, את השתלים ניתן להחדיר מתחת או מעל השריר וזה תלוי מאוד במבנה הגוף, גודל השד הטבעי ואם המנותחת היא לפני או אחרי לידות והנקות. ובמקרים מסוימים ניתן לשלב את הניתוח הגדלת החזה עם ניתוח הרמת חזה וזה על מנת למנוע מראה של חזה גדול אך נפול.

כיום, על ידי טכנולוגיות חדישות אפשר להביא את החזה שיהיה בעל מראה אסתטי ומעוצב, כמו כן, ניתן להחזיר לחזה את המבנה והיופי שהיו לו לפני שחלו השינויים הפיזיולוגיים בגוף, כל זה תוך שמירה על הצורה הטבעית בצורה מקסימלית. ניתוח להגדלת חזה הינו אחד הניתוחים הפשוטים והנפוצים ביותר, עם אחוז מקרי סיבוכים נמוך מאוד. אך למרות זאת, מומלץ מאוד לעשות את הניתוח במקום בעל שם ידוע עם מנתח פלסטי מומחה בכירורגיית השד אשר יכול לעמוד לרשותך בכל רגע נתון ולכל שאלה. צוות "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" יהיה כאן תמיד בשבילך.

ניתן לצפות בתמונות של ניתוח הגדלת חזה לפני ואחרי בקישור למעלה. את תיקיית התמונות לניתוח הגדלת חזה מיגנו באמצעות סיסמא על מנת לשמור ככל שניתן על פרטיות לקוחותינו.

כל התמונות לניתוח הגדלת חזה שאנו מציגים קיבלו אישור חתום בכתב של לקוחותינו. התמונות שמופיעות הינן אותנטיות ולא בוצע בהן שום עריכה מלבד הסתרה של סימנים מזהים.

על מנת לקבל את הסיסמא לפתיחת התיקייה יש ליצור קשר במספר 1-800-210-210. אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה תשמח להעניק לך שירות.

20 שאלות ותשובות לניתוח הגדלת חזה

ניתוח להגדלת חזה

הניתוח מבוצע עבור האסתטיקה בלבד ומטרתו ליצור נפח שאבד עם הזמן או לא היה מעולם, הוא תורם לנשים בתחושת הביטחון האישי, הערך העצמי ודימוי הגוף., הניתוח נעשה בדרך כלל משיקולים אסתטיים ולא משיקולים רפואיים, וההחלטה לבצע אותו היא לרוב החלטה אישית.

הניתוח מתבצע באמצעות החדרת שומן עצמי שנשאב מאזור אחר בגוף כמו הירכיים והבטן או באמצעות החדרת שתלים לגוף המנותחת, ישנם מקרים בהם המנתח ימליץ על שילוב הניתוח להגדלת החזה עם ניתוח להרמת חזה על מנת להעניק את התוצאה המושלמת.

מדוע נשים חפצות לניתוח הגדלת חזה?

כמו שנאמר, ניתוח הגדלת החזה לרוב נעשה בגלל שיקולים של מראה חזה לא אסתטי, וההחלטה אם לעבור ניתוח זה לרוב מגיעה בגלל שיקולים אישיים וסובייקטיביים של כל אישה ואישה.

נשים רבות רוצות לעשות ניתוח להגדלת חזה לרוב בגלל גורמים אסתטיים כמו: חזה קטן, שדיים נפולים, חזה לא מפותח, חזה שנפחו ירד ונראה מרוקן, חזה לא סימטרי (שד אחד קטן ושד אחד גדול), אך ישנן גם כאלה שרוצות לעבור את ההליך בגלל שיקולים פסיכולוגים סביבתיים אשר משפיעים על הביטחון העצמי.

מי מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

הניתוח להגדלת החזה יכול להתאים לנשים רבות, מנשים צעירות שרוצות לתקן את מה שהטבע לא נתן להן, ועד למבוגרות יותר, שרוצות להחזיר עטרה ליושנה. את הניתוח לא עושים בדרך כלל לפני גיל 17, שכן רק אז מגיע החזה לגודלו הסופי. ניתוח להגדלת חזה יבוצע בתום תהליך ההתפתחות הפיזית. הניתוח מעולה עבור נשים שיש להן חזה קטן, ולנשים שעברו שינוי במראה החזה בעקבות הריונות, לידות, או אפילו הורדה משמעותית של משקל הגוף. ניתוח להגדלת חזה יכול להעניק שיפור משמעותי בדימוי הגוף ובביטחות העצמי.

בגלל שניתוח הגדלת חזה לא נחשב לניתוח חובה, והוא משמש אך ורק עבור המראה האסתטי, מחובתו המוסרית של כל מנתח לשלול ביצוע ניתוח מיותר שיכול לפגוע במטופלת, באחריותו של המנתח להגיע למידת חזה פרופורציונלית למבנה הגוף על מנת שלא לגרום לנזק שיכול להשליך לכתפיים, לגב, או לנפילת החזה לאורך השנים.

מי אינה מתאימה לניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה הינו ניתוח לכל דבר והוא מבוצע על ידי הרדמה כללית ולכן הוא לא מתאים לכל אחת, ישנם מצבים בהם למנותחת אסור לעשות את הניתוח:

ניתוח הגדלת חזה אין לעשות לנשים שמתחת לגיל 17, החזה הנשי מגיע לגודלו המלא רק בגיל זה. מותר לבצע ניתוח זה רק במקרים בהם לנערות יש מום מולדבדרגה לא סבירה או א-סימטריה מורגשת או שדיים גדולים מאוד. במצבים כאלה ניתן לחרוג ממגבלת הגיל כדי למנוע מאותן נערות סבל גופני ונפשי.

מטופלת אשר סובלת ממחלה קשה לא יכולה לבצע את הניתוח להגדלת החזה בגלל סיכונים שיכולים לפגוע בבריאותה.

נשים אשר סובלות ממחלה כרונית מסויימת ידרשו להגיע עם אישור של רופא משפחה שמותר להן לעבור ניתוח הגדלת חזה.

מי שמטופלת בכדורים בעקבות מחלה נפשית לא מאוזנת, רצוי שלא תבצע ניתוח להגדלת החזה או ניתוח אסתטי אחר בגלל שישנו סיכוי שהנפש לא תוכל להתמודד כמו שצריך עם השינוי שנוצר ועם תהליך ההחלמה.

כאשר מניקים ולפחות חמישה חודשים מתום ההנקה, אסור לעשות את הניתוח להגדלת החזה בגלל שינויים המתרחשים ברקמות השדיים, ובגלל סיכון גבוה יותר לדימומים, זיהומים או הצטלקויות לא אסתטיות. כמו כן, ישנם שינויים בגודל ומבנה השדיים.

ישנן מנותחות המבקשות לעשות ניתוח להגדלת החזה, אך הן צריכות ניתוח להרמת החזה, ישנם מצבים בהם צריך לעשות ניתוח המשלב את השניים. את סוג הניתוח אשר יביא לתוצאה הטובה ביותר קובעים בפגישת הייעוץ הראשונה עם המנתח.

יש לשים גבולות ולדחות על הסף בקשות חריגות, העלולות לגרום לנזקים רפואיים או נפשיים למטופלת. גם אם המטופלת מתעקשת להתנתח, לא הכול זה כסף וישנה אתיקה רפואית שחייבים לעמוד מאחוריה.

מהו הליך פגישת הייעוץ לניתוח הגדלת חזה?

כאשר מגיעים לפגישת ייעוץ עם הרופא המנתח, המנתח מבצע מספר בדיקות פיזיות כדי לבדוק אם הפציינטית אכן מתאימה לעבור ניתוח הגדלת חזה. בפגישת הייעוץ המטופלת מציינת את מטרת הניתוח ואת היעד אליו היא רוצה להגיע, הרופא המנתח מעביר למנותחת את כל המידע, את היתרונות והחסרונות של הניתוח להגדלת החזה ומציין את המגבלות הפיזיות והרפואיות למידת החזה הרצויה. כל זה נעשה לפי שיקולים רפואיים אשר מתחשבים במידות הגוף, בנפח השדיים וכו׳.

נשים אשר גילן 45 ומעלה יצטרכו לעבור בדיקת ממוגרפיה לפני הניתוח. את ההפניה עבור בדיקת הממוגרפיה מספק לרוב הרופא משפחה או הכירורג שד.

למנותחת מועבר כל המידע עבור הניתוח להגדלת החזה, עם או בלי ניתוח להרמת החזה. כמו כן, יעשה תיאום ציפיות לגבי התוצאה הרצויה והאפשרית, ויועבר מידע על כל הסיכונים שיכולים לבוא בזמן או לאחר הניתוח.

ניתוח הגדלת חזה על ידי שומן עצמי לא מתאים לכל אחת ודרוש אזור שאכן ניתן לשאוב ממנו את השומן על מנת להעבירו לאזור החזה.

כאשר מבצעים הכנות לניתוח הגדלת החזה, קובעים תוכנית מדויקת מאוד לניתוח, התוכנית תכלול את סוג הניתוח, אם יעשה באמצעות הזרקת שומן עצמי או באמצעות החדרת שתלים, מה יהיה הסוג של השתלים ומה תהיה המידה שלהם, באיזה איזור בדיוק המנתח יבצע את החיתוך ומה יהיה המנח של השתל. כל אלו יהיו החלטות חשובות מאוד אשר צריך לתכנן אותם כמו שצריך.

ניתוח מוצלח אשר עונה על ציפיות המנותחת, מתחיל ונגמר בהסבר של המנתח בפגישת הייעוץ. תיאום הציפיות הינו הדבר החשוב ביותר אשר יביא לתוצאה מושלמת בעיני המנותחת.

ייתכן שתידרשנה יותר מפגישה אחת על מנת לבחור את סוג השתלים, מידותיהם ואת התוכנית המדויקת של הניתוח. התוכנית צריכה לכלול במדוייק איפה יעשו החתכים וכיצד ישבו השתלים, האם מתחת או מעל שרירי החזה. כל זה על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר שתחזיק לאורך זמן.

בנוסף לכל מה שנאמר, רצוי לתכנן את תאריך הניתוח שלא ייפול על זמן מחזור, גם מבחינת הנוחות שלך וגם מכיוון שנשים במחזור נוטות לדמם יותר ממקום הניתוח.

מה צריך להכין ולעשות לקראת הניתוח להגדלת החזה?

לקראת הניתוח, תתבקשי לבצע בדיקות דם בסיסיות, לרוב: ספירת דם ותפקודי קרישה. במידת הצורך, יידרשו בדיקות נוספות כמו: ממוגרפיה, אולטרסאונד, א.ק.ג וצילום חזה.

עלייך לרכוש חזייה רפואית מתאימה, הנרכסת מלפנים. חזייה זו מהווה את החבישה העיקרית אחר הניתוח ויש לחבוש אותה יומם ולילה במהלך החודש הראשון שלאחר הניתוח (למעט בעת הרחצה היומית). על מנת לוודא שהחזייה הנה איכותית, אנו ממליצים לרכוש אותה במרפאתנו.

יש להכין בבית תרופות לשיכוך כאבים ואנטיביוטיקה מתאימה שהרופא המנתח המליץ עליה והיא מאושרת על ידי רופא המשפחה. חשוב להימנע משימוש במדללי דם, עישון ושתיית אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח.

מומלץ להתקלח לפני ההגעה למרכז הרפואי ולהגיע בצום מלא של שש שעות לפחות לפני הניתוח. אסור לחלוטין לשתות מים, לאכול, ללעוס מסטיק או סוכריה.

כדאי להכין ביגוד נוח ועדיף חולצה מכופתרת מלפנים. יש לבוא עם כל הבדיקות אותן בצעת ולהגיע למרכז הרפואי במועד שנקבע מראש. יתרת התשלום תוסדר לפני תחילת הניתוח ולכן מומלץ להגיע או להסדיר את שיטת התשלום. חשוב להגיע ללא תכשיטים.

בהגיעך, מנהלת שרות הלקוחות של "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" תקבל אותך ותלווה אותך לחדר הקבלה. בחדר הקבלה, תבצענה האחיות בדיקת לחץ דם וחום ותמלאנה את פרטייך בתיקך האישי. בגדייך יוחלפו בחלוק כחול. הרופא המרדים ייפגש אתך ולאחר מספר שאלות והסבר, יחתימך על טופס הסכמה להרדמה.

בשלב זה, תתקיים פגישה נוספת בינך לבין הרופא המנתח, יובהרו השאלות האחרונות, הרופא המנתח יסמן את האזורים המיועדים לניתוח ויצלם אותך.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה על ידי החדרת שתלים?

ניתוח להגדלת חזה לרוב אורך כשעה, הניתוח מבוצע בהרדמה כללית. החדרת השתלים יכולה להתבצע על ידי מספר אפשרויות.

לרוב, מבצעים חתכים קטנים בעור באזור תחתית השדיים, יוצרים כיסים בתוך השדיים אליהם מכניסים את השתלים , אך ישנם גם נשים שהפטמות שלהן לא ממוקמות באזור מרכז השד ולכן צריך להזיז את הפטמה, במצב זה החתך נעשה סביב הפטמה ומשם מוחדר השתל.

את סוג השתלים וצורתם קובעים מראש תוך כדי התאמה אישית לכל מטופלת.

את המיקום של השתלים עושים לפי מבנה הגוף של המנותחת. לרוב, כאשר המנותחת רזה, השתלים יוחדרו מתחת לשרירי החזה, אך אצל נשים מלאות או כאלה שהשדיים שלהן נפולות מעט השתלים יוחדרו מעל לשרירי החזה. לאחר שמכניסים את השתלים, תופרים את החתכים בתפרים חבויים.

ברוב ניתוחי הגדלת החזה, המנותחות לא נשארות לאשפוז לילה, כמה שעות לאחר הניתוח הן משוחררות לביתן. במקרים נדירים, יכול הרופא המנתח להחליט על אשפוז של לילה על מנת למנוע סיבוכים ועל מנת לאפשר מעקב צמוד יותר עד לשחרור בטוח של המנותחת. צוות "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" נמצא בקשר צמוד עם המנותחת ומלווה אותה עד לתום תקופת ההחלמה.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה על ידי הזרקת שומן עצמי?

בשימוש של שומן עצמי להגדלת חזה מתבצעים שני ניתוחים בו זמנית, השומן העצמי נשאב מאזור אחר בגוף אותו המנותחת רוצה לעדן, כמו הירכיים, הבטן או זרועות הידיים, לאחר מכן השומן מוחדר לשדיים על מנת להגדיל את נפחם ולהגיע למראה חזה יפה ומלא המתאים לנתונים האישיים של כל מנותחת ולהעניק מראה ותחושת מגע טבעיים.

הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי הינו אחד הניתוחים החדישים והבטוחים שישנם כיום, הניתוח מתאים בעיקר לנשים שהן כבר סיימו את הלידות והן מעוניינות בהגדלת החזה כדי להשיב לשדיים את נפחם המקורי ללא סימני צלקות של הגדלת החזה על ידי שתלים, וכמובן ללא החדרת שתלים שהם עצם זר לגוף.

השומן העצמי משתלב מעולה בגוף המנותחת, לכן הסיכונים שישנם בניתוחי הגדלת חזה באמצעות שתלים אינם יכולים להופיע כמו התפתחות קופסית. אנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" מאמינים שבעתיד רוב ניתוחי החזה יבוצעו על ידי הזרקת שומן עצמי.

התוצאה של ניתוח הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי נראת טבעית מאוד, גם במראה וגם בתחושה, והכיף הכי גדול הוא שהמנותחת נהנית משאיבת שומן שאינו רצוי באזור אחר בגוף ועל ידי כך מרוויחה שני ציפורים במכה אחת.

החסרונות היחידים עם ניתוח הגדלת חזה על ידי שומן עצמי הן הגבלת מידת החזה שניתן להגדיל, לרוב ניתן להגדיל בין חצי מידה למידה אחת, ואת התוצאה לא תמיד רואים במידי, מכיוון שחלק מהשומן נספג בגוף, את התוצאה הסופית רואים לרוב רק אחרי חצי שנה.

מה ניתן לעשות לאחר ניתוח להגדלת חזה?

לאחר ניתוח הגדלת חזה, ניתן לחוש כאב ברמות שונות, ניתוחים בהם השתלים מונחים מתחת לשרירי החזה, נחשבים לניתוחים מורכבים יותר ולרוב הכאבים שצפויים לאחר הניתוח עלולים להיות חזקים יותר. במצבים בהם השתלים מונחים מעל השרירים, הניתוח עצמו ומשך ההחלמה יהיו פשוטים יותר וכואבים פחות.

זמן להחלמה מניתוח הגדלת חזה אורך לרוב כחודש, במהלך חודש זה המנותחת צריכה להיות עם חזיית ספורט ואסור לה לשכבר על הבטן. בזמן ההחלמה, רצוי להפחית משמעותית כל פעילות אשר עלולה לגרום לטלטול בלתי נשלט של השדיים, פעילויות כמו קפיצות, ריצות ואפילו סקס רצוי שלא לעשות בחודש הראשון. פעילות שבשגרה אפשר לעשות לאחר כשבוע וניתן לחזור לפעילות פיזית מתונה לאחר כשבועיים. רוב המנותחות יצטרכו לקחת אנטיביוטיקה לאחר הניתוח על מנת להפחית את האפשרות להתפתחות זיהומים.

יש להבין שאת התוצאה הסופית של מראה השדיים ניתן לראות רק לאחר שלושה חודשים פלוס מינוס, לפני כן, השדיים כנראה יראו מורמים קצת ולא ממש טבעיים. כמו כן, רצוי לעשות עיסוי לשדיים כחודש לאחר הניתוח על מנת להפחית את התופעה של התקשות החזה. בהזרקת שומן עצמי התוצאה נראית לרוב רק אחרי חצי שנה.

האם ישנן תופעות לוואי וסיבוכים בניתוח להגדלת חזה?

לאחר ניתוח להגדלת החזה, עלולות להיות מספר תופעות לוואי וסיבוכים. בעבר היו לא מעט סיבוכים לניתוחי הגדלת החזה באופן יחסי, אך נכון להיום הסיבוכים ירדו באופן משמעותי והם נהיו נדירים יותר ויותר. כאשר תבחרי במנתח פלסטי מומחה לכירורגיית השד, הסיכונים ירדו באופן משמעותי. רוב תופעות אלו הן טבעיות ורובן יחלפו במשך שלושת החודשים הראשונים מתום הניתוח, כמו כן ניתן גם לטפל בחלקן על ידי פעולות פשוטות:

רגישות גבוהה וכאבים באזור הניתוח. התופעה הינה טבעית אשר עלולה להיווצר לאחר ניתוח פלסטי, לרוב חולפת במהלך שלושת החודשים שלאחר הניתוח, ניתן לטפל בעזרת משככי כאבים פשוטים.

שדיים קשיחים וגבוהים. זו תופעה נפוצה מאוד שנגרמת בעקבות הנוזלים שמצטברים, ההתכווצות של השרירים והמתיחה של העור. ניתן לטפל בעזרת עיסוי יום יומי באזור השדיים כחודש לאחר הניתוח ועד תום שחרור הצטברות הנוזלים והתכווצות השרירים.

עור מבריק, מתוח ובעל נפח גדול ומראה מלא. לרוב חולף בשלושת החודשים הראשונים. אין לשכוח שבדיוק נכנס לשם שתל גדול לשטח עור קטן.

שטפי דם. תופעה זו עוברת לרוב מהר מאוד ולא נשאר ממנה זכר.

חוסר איזון בשיווי המשקל. מכיוון שמגדילים את נפח החזה ישנן מנותחות אשר צריכות להסתגל למימדים החדשים. התחושה הזו תיעלם אחרי הסתגלות למימדים החדשים של הגוף.

פטמות עומדות זקורות. תופעה זו עלולה לקרות ואין הרבה מה לעשות איתה. מצד שני אפשר ללמוד להנות מהמצב. פתרון יעיל, חזייה מרופדת או מדבקות לפטמות.

חוסר תחושה באזור החזה והפטמות. לרוב התחושה חוזרת לעצמה, אך בהחלט יכול לקרות מצב שאם המנתח לא מספיק מיומן הוא יכול לעשות נזק בלתי הפיך.

זיהום אזור הניתוח. אם המנותחת לוקחת את האנטיביוטיקה שמתאימה לה ושומרת על היגיינה אז אין סיבה שהמקום יזדהם. זה נדיר ביותר.

צניחת השדיים, שדיים מעוותים ושדיים לא פרופורציונליים. הכול תלוי בניסיון של הרופא המנתחת. לכן חשוב לבחור מנתח פלסטי איכותי ומיומן. אצלנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" תוכלי לדעת שאת נמצאת בידיים הטובות ביותר.

דליפת שתל. נכון להיום, ברוב סוגי השתלים, גם אם השתל דולף אין עם זה בעיה כי הוא נמצא במקשה אחת. אך למרות זאת. רצוי להתנתח במקום שמשתמש בשתלים איכותיים שעברו את כל הבחינות בארץ ובעולם. ובמקרה של דליפה יש להחליף את השתל בשתל חדש.

אם לאחר ניתוח להגדלת החזה מופיע חום גוף גבוה, דלקות, כאבים חזקים, רגישות יתר, נפיחות גדולה, קושי לנשום, פצעים פתוחים או שינוי חריג בצורתו של החזה, חובה לפנות מיד לרופא.

מכיוון וישנם סיבוכים העלולים להיווצר זמן רב אחרי הניתוח, חובה להיות במעקב צמוד אחרי המצב הגופני, אם נוצר סיבוך, יש ליצור איתנו קשר בהקדם על מנת שנוכל למצוא את הפתרון היעיל ביותר עבורך. כמו כן, יש לעבור בדיקות מקיפות אצל כירורג שד או אצל הרופא המנתח לפחות פעם בשנה.

איך והאם ניתן לבחור את גודל השתלים להגדלת חזה?

במהלך פגישת הייעוץ עם הרופא המנתח, מוצגים לך מבחר סוגי השתלים ומגוון הגדלים. הרופא המנתח ממליץ על גודל פלוס מינוס של שתלים לפי מידות גופך ולפי מבנה רקמת העור שלך. כל זאת על מנת למנוע מצב של נפילת שדיים בתקופה קצרה או פגיעה בגופך ובבריאותך. בסופו של דבר, צריך להיות תיאום מלא בינך לבין הרופא המנתח אשר יסביר לך את כל ההשלכות של שתל גדול מדי או קטן מדי. אם תרצי לבחור בשתל שאינו מתאים לפרופורציות הגוף שלך ולשמירה על בריאותך, הרופא יוכל להחליט שאינו מעוניין לנתח אותך.

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הגדלת חזה?

ישנן מספר רב של נשים אשר חוששות לעבור ניתוח להגדלת החזה בגלל שהן חושבות שהניתוח יפגע להן ביכולת ההנקה, אך חשש זה לא מוצדק, כאשר הרופא המנתח מומחה לניתוחי חזה, אין סכנה לפגיעה בצינוריות החלב בניתוח להגדלת החזה. אכן, ישנו חשש מוצדק כאשר הניתוח המיועד הינו ניתוח להקטנת החזה או להרמת החזה. אך, ניתוח להגדלת החזה גם על ידי שומן עצמי וגם על ידי החדרת שתלים לא פוגע באפשרות ההנקה.

כמה זמן אחרי הלידה ניתן לבצע ניתוח להגדלת החזה?

את ניתוח הגדלת החזה ניתן לבצע פלוס מינוס אחרי חצי שנה מסיום ההנקה, על מנת לתת לגוף ולחזה מספיק זמן לשוב למצבו הטבעי שלפני ההריונות וההנקות, ובנוסף כדי שלא יהיה חלב בבלוטות החלב אשר עלול לפגוע בהליך הסטרילי של הניתוח. כמו כן, לאחר הריון והנקה, ברוב המקרים החזה מתרוקן והגודל שלו משתנה, לכן מומלץ להמתין עד שהגודל יהיה יציב על מנת שניתן יהיה לבחור את הניתוח הנכון, בשיטה הנכונה ועם השתלים הנכונים.

האם התוצאות הינן לכל החיים?

כאשר הניתוח להגדלת חזה מבוצע על ידי כירורג פלסטי מומחה לכירורגיית השד ובניתוח מוחדרים שתלים מתקדמים אשר מאושרים בארץ ובעולם, תוך התחשבות בפרופורציות הגוף ומבנה העור, אין סיבה ממשית שהתוצאות לניתוח הגדלת חזה לא יחזיקו מעמד לכל החיים. אך למרות זאת, ישנם סיבות רבות שבהן צריך לחזור לניתוח נוסף לאחר כעשור. לשתלים עלול להיות בלאי ולכן חובה לבדוק את שלמותם כל כמה זמן. כמו כן, לפעמים נוצר מצב בו המנותחת רוצה לשנות לאחר מספר שנים את גודל השתלים או להוציאם מסיבות כאלו ואחרות.

ישנם מצבים אשר הגוף מתחיל להזדקן ונוצרים ברקמות ובעור שינויים שיכולים לגרום לנפילה של השדיים, מקרים כאלה יכולים לפגוע בתוצאה של הניתוח.

ישנן נשים אשר אינן הולכות עם חזייה, כוח המשיכה עובד שעות נוספות מה שמביא אותן בסופו של תהליך לחזה נפול. גם מי שעברה ניתוח להגדלת חזה וגם מי שלא עברה, מומלץ ללכת ביום יום עם חזייה נוחה ומתאימה על מנת להפחית את תופעת צניחת החזה. לרוב מי שתקפיד ללכת עם חזייה תישאר עם תוצאות יפות לאורך זמן.

האם נשארות צלקות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

הכל תלוי בסוג הניתוח, כאשר הגדלת החזה מתבצעת על ידי הזרקת שומן עצמי נשארת צלקת קטנה מאוד בגודל של נקודת חן, שלרוב גם היא נעלמת. כאשר הניתוח מתבצע על ידי החדרת שתלים, החתך נעשה ברוב המקרים מתחת לקפל התת שדי או בחלק מהמקרים מסביב לעטרת הפטמה. כאשר מבצעים ניתוח משולב של הרמה והגדלת החזה, יבוצעו שני חתכים. חתך אחד יהיה מסביב לעטרת הפטמה כאשר ממנו ירד חתך נוסף אל הקפל התת שדי. לרוב הצלקות שיישארו לאחר ניתוח הגדלת החזה תלויות מאוד ברופא המנתח ובמיקומים שבהם בחר לבצע את החתכים, אך למרות זאת, כל אישה מצטלקת אחרת ולכן לא ניתן לדעת מראש את מראה הצלקת למרות שלרוב היא נסתרת וקטנה.

אחד מהדברים החשובים אשר מפחיתים את האפשרות להיווצרות צלקות לא אסתטיות או בעיות זיהומיות הינה הקפדה על היגיינה. יש להשתמש בסבון אנטיספטי יום יום. מומלץ להפחית חשיפה לשמש ולמרוח משחה נגד צלקות לפי המלצת הרופא המנתח.

האם חשוב סוג השתלים להגדלת חזה?

לשתל יש חשיבות רבה על תוצאת הניתוח ומראה החזה. ישנם מגוון שתלים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. רופא מנתח מומחה יוכל להתאים למטופלת את סוג השתל המדויק בשבילה על מנת להביא אותה לתוצאה הטובה ביותר לאורך זמן.

רוב הנשים ואפילו חלק מהרופאים הפלסטיים מסבירים על גודל השתל במונחים של נפח, טעות זו גורמת לחוסר הבנה בסיסית מכיוון שלנפח אין בכלל משמעות אם מבנה השתל לא מותאם לאותה מנותחת באופן אישי. לכל שתל יש קוטר וגובה שונה, לכן יש להתאים את השתל למבנה הגוף, לרוחב החזה, לגובה החזה והאם החזה יראה בולט או רחב. קשה להסביר זאת במספרים אך ככל שהקוטר קטן יותר ככה החזה יהיה בולט יותר. מנתח פלסטי מומחה לכירורגיית השד יוכל להתאים את השתל בצורה הטובה ביותר לכל מנותחת.

חוץ מהנפח של השתל, צריך להבין שיש סוגים רבים של צורות שתלים, בנוסף לצורה חשוב גם החומר ממנו עשוי השתל, לכן רצוי לבחור את השתל הנכון לכל מנותחת לפי הדרישות והנתונים הפיזיולוגיים. כמובן שכל השתלים מגיעים עם אחריותו של היצרן, ואם חלילה השתל נמצא לא תקין הוא יוחלף בחדש ללא עלות נוספת עבור השתלים.

על מגוון השתלים יוסבר למטופלת כבר בפגישת הייעוץ עם הרופא המנתח ובהתאמת סוג השתל והגודל הרצוי על מנת להביא לשביעות רצון מקסימלי של המטופלת.

אנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" משתמשים בשתלים עם אחריות לכל החיים אשר עברו בדיקות מקיפות בארץ ובעולם ועומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מהי קופסית?

כאשר מבצעים ניתוח הגדלת חזה, מתפתחת בתוך הגוף רקמה דקה אשר מפרידה את שאר רקמות הגוף מהשתל. הרקמה הזו נקראת קופסית. התופעה הזו נפוצה ואינה מסוכנת אך ישנם מקרים בהם היא קצת יותר עבה ולכן יכולה לגרום חוסר נוחות אצל המנותחת.

ישנם סוגי שתלים אשר ידועים שהסבירות להיווצרות הקופסית יורדת משמעותית כאשר משתמשים בהם. למשל שתלים מחוספסים, הבעיה בשימוש בהם היא שבמקרים נדירים הם עלולים לגרום למצב של התפתחות דלקות כרוניות ואפילו לתופעה נדירה מאוד של לימפומת הקופסית. על מנת למנוע את הבעיות האלה, ניתן להשתמש בשתלי ננוטקסטורה, שתלים בעלי חספוס עדין מאוד. שתלים אלה לא מאפשרים לחיידקים להתפתח, ולכן נמנעות הדלקות הכרוניות וגם תופעת הלימפומת הקופסית.

האם השתלים לכל החיים או שצריך להחליפם כל כמה שנים?

אצלנו ב"אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" משתמשים בשתלים בעלי אחריות לכל החיים. השתלים חדישים ועמידים ולא צריך להחליפם כל 10 שנים כמו שהיה בשתלים הישנים. בכל מקרה רצוי להקפיד על ביקורת אצל הרופא המנתח אחת לשנה על מנת לראות שהכול תקין וחלילה שאין דליפות, תזוזות או מעטפת לא תקינה. רצוי לעשות בדיקות ממוגרפיה על פי המלצות משרד הבריאות בהתאם לגיל.

יש לך שאלות נוספות לגבי ניתוח הגדלת חזה?

צוות חברת "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" כאן בשבילך לכל שאלה. נשמח להעניק לך שירות וחוויה שלא תשכחי. מוזמנת ליצור איתנו קשר כבר עכשיו במספר 1-800-210-210.

המאמר נכתב בעזרת רופאים מומחים בתחום כירורגיית השד. מנתחים בעלי ניסיון רב החברים באיגוד הרופאים בישראל.

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים