לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים הוא עניין של הגיל הביולוגי של המטופל או המטופלת ופחות הגיל הכרונולוגי.

ברוב המקרים, הרצון לבצע ניתוח מתיחת פנים נובע כאשר מתחילים לראות בעור סימנים של עור רפוי אשר צונח כלפי מטה, מבנה הלחיים מאבד מהנפח, הקמטים בפנים נהיים עמוקים וארוכים ובגלל מבנה הפנים פשוט הולך ומזדקן. בחלק גדול מהמקרים, ניתוח למתיחת הפנים, ישולב גם עם ניתוח של מתיחת צוואר.

צניחת רקמות והיווצרות עודפי עור הינן תוצאות של שינויים פיזיולוגים מורכבים אשר מתחוללים בכל שכבות עור הפנים ככל שהגיל שלנו עולה. לקראת הגיל השלישי רמת האלסטין והקולגן בעור הולכת ויורדת ולכן נעשים שינויים במרקם העור ובאיכות שלו. העור נעשה רפוי ודק באופן יחסי. מה שמביא לעודפי עור באזור הפנים והצוואר.

כאשר הרצועות, שתומכות ומקבעות את עור הפנים והצוואר לשכבה התת עורית, הולכות ונחלשות, נגרמת צניחה של עור הפנים. לכן מופיעים עם תהליך הזדקנות העור קפלים באזור המצח, צידי האף והפה ובאזור הסנטר והצוואר. החלשות הקולגן בשילוב של שומן או עודף עור גורמים למראה עור נפול, מקומט ומבוגר.

כאשר עצמות הפנים נשחקות ומאבדות מנפחן המקורי, מראה הפנים נראה לרוב כזקן ולא אסתטי. במהלך הזמן ובהשפעתן של הגרביטציה והגנטיקה, מבנה הפנים שלנו משתנה ומאבד את תכונותיו המקוריות. בהליך ההזדקנות, עור הפנים מאבד מנפחו, השרירים מתנוונים, השומן מצטבר, העצמות נשחקות ורקמות העור נחלשות.

רוב הבעיה הינה צניחת הרקמות שממוקמות מתחת לעור ועודף עור, רקמות אלה מהדקים בהליך ניתוח מתיחת פנים ואת העור העודף פשוט מסירים. אצלנו ב״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ רמת שביעות הרצון גבוהה במיוחד והניתוח הינו אחד הניתוחים הנפוצים שאנו עושים. חברת ״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ , תהיה תמיד לצידך, לפני הפרוצדורה, במהלך הפרוצדורה וגם לאחריה . אנחנו לפני הכל בית חם, מקצועי ודואג.

ניתן לצפות בתמונות של ניתוח מתיחת פנים לפני ואחרי בקישור למעלה. את תיקיית התמונות לניתוח מתיחת פנים מיגנו באמצעות סיסמא על מנת לשמור ככל שניתן על פרטיות לקוחותינו.

כל התמונות לניתוח מתיחת פנים שאנו מציגים קיבלו אישור חתום בכתב של לקוחותינו. התמונות שמופיעות הינן אותנטיות ולא בוצע בהן שום עריכה מלבד הסתרה של סימנים מזהים.

על מנת לקבל את הסיסמא לפתיחת התיקייה יש ליצור קשר במספר 1-800-210-210. אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה תשמח להעניק לך שירות.

16 שאלות ותשובות לניתוח מתיחת פנים

מהו ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים הינו ניתוח מורכב אשר דורש מיומנות וסבלנות מצד הרופא המנתח. מטרת הניתוח הינה להשיב לפנים את המראה של עור חלק ומתוח. בניתוח מסירים את העור העודף, מותחים, תופרים ומהדקים את העור שנשאר. ישנן מגוון שיטות ורמות לניתוח מתיחת פנים.

ניתוח למתיחת פנים התפתח באופן משמעותי בשנים האחרונות. בעבר, הניתוח ניסה לסדר רק את העור שהלך וצנח עם השנים ובכך לייצר סוג של מתיחה שמתמקדת בעור עצמו. הבעיה הגדולה הייתה תמיד בתוצאה הלא יפה של הניתוח. העור לרוב היה נראה לא יפה, מנותח, ומתוח מדי.

בזכות הניסיון הרב שנצבר במהלך השנים בניתוחי מתיחת פנים, הבינו בארץ ובעולם שצריך לעשות מספר מניפולציות נוספות מלבד למתוח את עור הפנים על מנת להגיע לתוצאה מקסימלית שתחזיק לאורך זמן. בשיטה המודרנית החדישה ולאחר הבנה של אנטומיית הפנים, לא רק שמותחים את העור ומסירים את העור העודף, גם ממלאים אזורים מסוימים בשומן עצמי שנשאב ממקום אחר בגוף ומבצעים הידוק של הרקמות. ניתן ורצוי אפילו במצבים מסויימים להוסיף ניתוח נוסף של הרמת עפעפיים או הרמת גבות ובכך להגיע לתוצאה השלמה והטובה ביותר.

מהן השיטות הנפוצות לניתוח מתיחת פנים?

ישנן מגוון שיטות לעשות את הניתוח למתיחת הפנים, אבל השיטה הקלאסית הנפוצה ביותר מבוצעת במישור התת עורי עם מניפולציה לשיכבת העטיפה מעל שרירי ההבעה שהיא קשיחה יותר ומשמרת לאורך זמן רב יותר את אפקט ההרמה של רקמות הפנים.

החתך יחסית ארוך, אך הוא נסתר מתחת לשיערות ובקווי קימורי הפנים ולכן לרוב אצל מנתח בעל ניסיון החתך לא נראה לעין. את החתך מתחילים לרוב באזור של הרקות, משם החתך יורד לאזור של חיבור האוזן, המנתח ממשיך לחתוך כלפי מטה בקדמת האוזן עד אשר הוא מגיע לאזור תנוך האוזן ומשם פשוט עובר אחורה עד לקו השיערות.

בחלק מהניתוחים, המנתח מבצע חתך נוסף באזור הסנטר התחתונה, אשר דרכו ניתן לשלוט בכל אזור הצוואר על מנת לתת תוצאה מקסימלית לניתוח. לאחר מכן המנתח מרים את עור הפנים עד לאזור העיניים. בשלב זה ניתן לעשות מניפולציות נוספות בשכבה העמוקה יותר של העור כמו למשל להעניק מראה מלא יותר בעצמות הלחיים או נניח למתוח אזורים מסויימים אשר יוצרים בסופו של דבר מראה של צוואר מהודק יותר.

במקרים בהם ישנו עודף שומן בצוואר, ניתן לשאוב אותו ולהשתמש בו באזורים אחרים בפנים על מנת להעניק נפח. לאחר שמבצעים את כל הידוק הרקמות ואת שאם המניפולציות, מניחים את עור הפנים מחדש, מותחים אותו קלות וחותכים את העור המיותר. ישנם מנתחים שבשיטת הניתוח שלהם מחליטים להשאיר נקזים למשך יממה. מטרת הנקזים הינה להפחית את הצטברות הנוזלים והדימום שעלולים להופיע מתחת לעור בתום הניתוח. בסוף התהליך, תופרים את העור עם תפרים מיוחדים.

סוג החבישה יכול להשתנות לפי העדפתו האישית של כל מנתח. ישנם מנתחים אשר משתמשים בתחבושת ייעודית מבד אלסטי אשר יוצרת מן מסיכה שתומכת בכל אזורי הפנים והצוואר, וישנם מנתחים שרוצים לעצב את התחבושת לבד ולגרום ללחצים משתנים באזורים שונים בפנים.

מהם סוגי הרמות לניתוח מתיחת פנים?

ניתוחי מתיחות פנים נעשים לרוב באחת משתי הרמות הבאות: מתיחת פנים מלאה או מיני מתיחת פנים.

במתיחת פנים מלאה, המנתח מהדק את הרקמות אשר עוטפות את השרירים, הרקמות אחראיות להחזקת העור, במידה והן רפויות העור מקבל מראה נפול וזקן. לאחר מכן, המנתח מסיר את שאריות העור ובמקרים מסויימים מחדיר שומן עצמי על מנת להעניק נפח נוסף באזורים הרצויים כמו הלחיים. ניתוח ברמה זו הינו מסובך יחסית אך מעניק מראה צעיר ואסתטי לאורך זמן.

מיני מתיחת פנים מבצעים כאשר עור הפנים אינו מהודק והוא בעל מראה רפוי אך ורק באזור מרכז הפנים ולא באזור הצוואר. במקרה זה המנתח מבצע חתך קטן יחסית באזור האוזן בלבד. משם הוא מותח את העור ומסיר את שאריות העור.

האם יש אלטרנטיבה לניתוח מתיחת פנים?

אין תחליף רציני להליך כירורגי אשר נותן מענה ישיר להידוק הרקמות ולמתיחה ישירה של עור הפנים מחדש, אך כיום ישנם רופאים רבים אשר מנסים לדחות את ניתוח מתיחת הפנים על ידי שיטות שונות שיכולות לתת מענה לטווח זמן הקצר שבין מספר חודשים לשנה בכל טיפול. הליכים אלה זולים בהרבה, מסוכנים פחות ונותנים מענה מיידי ומהיר. חלק מהטיפולים כוללים: הזרקות של חומרי מילוי, שיתוק או בניה של העצם. או הידוק של עור הפנים על ידי מכשירים מסוגים שונים שפועלים על פעולות של לייזר, קור, חום, גלי רדיו, גלי פלזמה וכו׳.

מה צריך להכין ולעשות לקראת ניתוח זה?

את הניתוח למתיחת פנים ניתן לעשות לנשים ולגברים כאחד, את רוב הניתוחים מבצעים מגיל 50 ומעלה, לכן יש לבצע מספר בדיקות לפני הניתוח לפי בקשת הרופא המנתח, חלק מהבדיקות הינן: תפקודי קרישה, ספירת דם, צילום חזה ואק״ג.

כשלושה שבועות לפני הניתוח, יש להפסיק לחלוטין עם עישון ועם נטילת מדללי דם. מצב זה קריטי לניתוח על מנת למנוע סיבוכים של נמקים, דימומים, שיטפי דם וזיהומים אשר יכולים להביא לנזק בלתי הפיך.

כבר בפגישת הייעוץ עם המנתח, יש להעביר את כל המידע לגבי נטילה של כדורים או תוספי מזון מכל סוג שהוא, רצוי להפסיק בכל מקרה לקחת תוספים כשבועיים לפני הניתוח על מנת להיות בצד הבטוח.

כמה זמן נמשך ניתוח ממוצע?

ניתוח למתיחת פנים נמשך בין שלוש לארבע וחצי שעות, מאוד תלוי בפרוצדורות הנלוות שנעשות במהלך הניתוח. פרוצדורות אלה לרוב הינן אחת מהפעולות הבאות:

שאיבת שומן והזרקת שומן עצמי ממקומות שונים בפנים ובגוף.

שילוב של ניתוחים נוספים כמו ניתוח עפעפיים, ניתוח הרמת גבות, ניתוח מתיחת צוואר וכו׳.

פילינג עמוק לחידוש מסיבי של עור הפנים.

הידוק רקמות עמוקות למראה אסתטי יציב לאורך זמן.

מה קורה לאחר ניתוח מתיחת פנים?

לאחר ניתוח מתיחת פנים, ברוב המקרים נשארים בחדר התאוששות כשעה ולאחר מכן עוברים לאישפוז של לילה אחד לצורך השגחה.

מכיוון שניתוח מתיחת פנים הינו ניתוח מורכב ולא קטן, מטרת האישפוז היא לתת למנותחת את הזמן והיכולת להתאושש מחומרי ההרדמה ומהטראומה שהגוף ספג. כמו כן, בזמן האישפוז, ההפרשות יכולות לצאת מהנקזים שהשאיר המנתח ובכך אפשר לעקוב מקרוב אם חלילה ישנו דימומים או בעיות אחרות באזור הניתוח. משככי כאבים ניתן לקחת לפי הצורך.

לאחר אישפוז של לילה אחד, לרוב משוחררים הביתה, בבית ממשיכים לקחת משככי כאבים ולא לוקחים מדדלי דם עד לאישור מהרופא המנתח. כמו כן, לאחר ניתוח מתיחת פנים לוקחים אנטיביוטיקה לפי המלצת הרופא ומנקים את הפצעים לפי הנחיות שמקבלים בזמן השיחרור.

למה כדאי לך להגיע לאלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה?

חברת "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" היא אחת החברות הוותיקות והמנוסות בארץ אשר מבצעת ניתוחי מתיחת פנים. החברה משמשת בית חם ודואג לרופאים המובילים בארץ. החברה חרטה על דיגלה לשמור כל העת על סטנדרטים וערכים ללא פשרות. ערכים של מצוינות, אמינות, ויושרה מקצועית.

אנו, בחברת ״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״, נהיה תמיד לצידך, לפני הניתוח, במהלך הניתוח וגם לאחריו. אנחנו לפני הכל בית חם, מקצועי ודואג. אנו מאמינים כי חובתינו הינה לדאוג לבריאותכם, לביטחונכם ולשביעות הרצון שלכם. זה מה שמנחה אותנו ולפי זה אנו פועלים.

אנו מאמינים ביחס אישי וחם לכל לקוח או לקוחה ובליווי כל ההליך, מרגע החשיבה על הניתוח, ההתלבטיות ועד לקבלת ההחלטה וביצוע הניתוח. כאשר מדובר בגוף שלך ובבריאות שלך, חשוב לנו להיות ביחד איתך, יד ביד, לאורך כל הדרך. החברה מזמינה אותך לפגישת ייעוץ אישית בה יינתן המידע הדרוש עבורך לקראת ההחלטה.

האם קיימים סיבוכים בניתוח מתיחת פנים?

כמו בכל ניתוח כירורגי, קיימים סיכונים וסיבוכים גם בניתוח מתיחת פנים.

זיהומים אינם נפוצים בניתוח מתיחת פנים מסיבה מאוד ברורה, לאחר בניתוח לוקחים אנטיביוטיקה לפי המלצת הרופא המנתח על מנת למנוע סיבוך כזה. סימנים לזיהום לרוב מופיעים כאודם וחום באזורי הניתוח, חום גוף גבוה והפרשה מוגלתית. אם אחד מהסימנים האלה מופיע יש לפנות במיידי לרופא המנתח.

הפרשה קלה של דם ושטפי דם ֿאינם סיבה לדאגה, אך במקרים בהם מופיעים נפיחויות גדולות או דימומים חזקים חובה לפנות לרופא המנתח. מקרים כאלה יכולים להגיע לאחר מאמץ גופני או אפילו התכופפות ולרוב צריך להיות רק בהשגחה, אך ישנם מצבים בהם חייבים להיכנס בדחיפות לניתוח חוזר על מנת לעצור את אזור הדימום. במקרים בהם מטפלים בזמן, לרוב לא ישארו סימנים. במקרים בהם ישנו דימום מצטבר אשר גורם לתחושת לא נעימות ולכאבים חובה לדווח על מנת שהמנתח יוכל לבצע ניקוז כדי שלא יווצר בעור נמק.

צלקות לא אסתטיות, עבות וגדולות, עלולות להיווצר בעיקר למנותחים עם עור כהה. לצערנו, אין דרך לחזות את אופי ההצטלקות, אך המקרים שבהם הצלקת נראת לעין ובולטת יחסית מאוד מאוד נדירים והם לרוב מופיעים אצל בעלי עור כהה.

היווצרות של נמק בעור. אחד מהגורמים העיקריים לסיבוך זה הינו מתיחת יתר של עור הפנים והצוואר, עישון כבד וחבישה מהודקת מדי. ניתן להפחית משמעותית סיכון זה על ידי שתי פעולות, האחת, להפסיק לעשן שלושה שבועות לפני הניתוח. השניה, לבחור מנתח מקצועי עם נסיון רב. נמק של העור הינו מקרה נדיר ביותר.

פגיעה בעצבים של השרירים שנמצאים בשפה התחתונה, אשר יכולים להביא למצב של חוסר סימטריה של הפה ופגיעה בעצבים של השרירים שנמצאים מעל הגבה אשר עלולים להביא למצב של צניחת הגבה. ברוב המקרים, פגיעות אלה הינן זמניות ועוברות באופן טבעי בין שלושה חודשים לחצי שנה. אך, גם פה ניתן להפחית את הסיכון באופן משמעותי אם בוחרים מנתח פלסטי בעל ניסיון רב בניתוחי מתיחת פנים. סיבוכים אלה נדיר מאוד מאוד.

מה הם החידושים הטכנולוגיים בתחום מתיחת הפנים?

בשנים האחרונות, מנתחים רבים פיתחו שיטות שונות על מנת להסתיר באופן מקסימלי את הצלקות שנשארות לרוב בהליך של ניתוח מתיחת פנים. בעבר, הצלקות שהיו נשארות לאחר ניתוח זה היו ארוכות, חשופות, ובולטות באופן יחסי. נכון להיום, מנתח מומחה בתחום מתיחת פנים, ברוב המקרים, ישאיר צלקת דקה, נסתרת ואסתטית מאוד. בחלק גדול מהמקרים יהיה קשה לזהות את הצלקת בקלות.

בעבר, ניתוח מתיחת פנים היה נעשה על העור בלבד, היו חותכים, מותחים, מסירים את העור העודף ותופרים מחדש. אך נכון להיום מנתחים רבים מבצעים מניפולציות שונות לפיסול הפנים. מניפולציות אלה מאפשרות להגיע למצב בו לא ישארו צלקות ויינתן נפח באזורים הרצויים כמו למשל בלחיים. ישנם מנתחים אשר ממליצים להשתמש ברשת קולגן במקום ניתוח מתיחת פנים. רשת הקולגן עשויה מחומר שהגוף מכיר מכיוון שהוא ישנו בשומן הטבעי שלנו. הטיפול מאפשר למתוח ולהרים אתעור הפנים שצנח במהלך הזמן. את רשת הקולגן מחדירים לאזורים ספציפיים לפי הנתונים של כל אחד ואחת. בשיטה זו הסיכונים ותופעות הלוואי יורדות משמעותית, והליך ההחלמה קל בהרבה. התוצאות יכולות להיות טובות מאוד, ההוצאה הכספית תהיה קטנה יותר ומראה הפנים יראה טבעי יותר.

שיטה נוספת אך ללא ניתוח היא מתיחת פנים על ידי חוטים. ניתן להחדיר לתוך עור הפנים, על ידי מחטים זעירות, חוטים מיוחדים אשר תפקידם להחזיק את רקמות העור ולהעניק מראה עור מתוח. שיטת טיפול זו הינה מהירה אשר נעשת בהרדמה מקומית בלבד. שיטת החוטים יכולה לחסוך זמן וכסף.

ניתן להחליק את הקמטים באמצעות הזרקות באזורים שונים בפנים. ההזרקות גורמות להחלקת הקמטים באזורים אליהם הוזרקו. אחד מהיתרונות העיקריים של ההזרקות הוא שהליך זה הינו מהיר מאוד וזול בהרבה משאר הטיפולים. אך החיסרון העיקרי הוא שהטיפול אינו מחזיק לאורך זמן והוא נעלם לאחר מספר חודשים.

חידוש נוסף הנו הזרקת שומן עצמי להחזרת הנפח לאזורים שונים בפנים, הזרקת שומן נעשית מלקיחת שומן ממקום אחד בגוף המטופל והחזרתו לאחר זיכוך לאזורים נבחרים בפנים אותם אנו מעוניינים למלא בנפח, לרוב האזורים הרצויים הם עצמות הלחיים, הרקות, הגבות והשפתיים.

חשוב לזכור, כי בסופו של דבר המנותח או המנותחת אינה רוצה להיראות כמי שעברה ניתוח ולפיכך ישנו דגש על מראה טבעי יותר.

לכמה זמן נשמרת תוצאת הניתוח למתיחת פנים?

ניתוח הכולל מתיחת פנים ומתיחת צוואר, לרוב מביא לתוצאה טובה מאוד אשר מעניקה לעור הפנים מראה אסתטי וחלק יותר למשך זמן ארוך מאוד של שיכול להגיע אפילו לכחמש עשרה שנים. מנתחים רבים בעלי ניסיון רב יוכלו כבר בשלב פגישת הייעוץ להעריך למשך כמה זמן הניתוח יחזיק פחות או יותר לפי מבנה הפנים וסוג העור. ברוב המקרים, מנותחים אשר עור הפנים שלהם דק ישארו עם תוצאות הניתוח למשך זמן רב יותר.

אנשים אשר שומרים על אורח חיים בריא, שאינם מעשנים ושאינם נחשפים לשמש ישירה לאורך זמן, יתרמו באופן משמעותי לשמירה של העור במצב יפה ומתוח לאורך זמן. למרות כל זאת, העור לצערנו ממשיך להתבדר גם לאחר ניתוח למתיחת פנים וצוואר ולכן ברוב המקרים תוצאות הניתוח אינם נשארות לנצח.

בשנים האחרונות, ישנה מודעות הולכת וגוברת למראה עור הפנים. אם בעבר ניתוח למתיחת פנים היה מיועד בעיקר לאנשים מבוגרים בגילאי 65 פלוס מינוס, כיום המצב הוא שישנם לא מעט אנשים שכבר בגילאי 50 ומטה מתחילים עם ניתוחי מתיחות הפנים. המודעות לאסתטיקה מביאה מצד אחד עליה בכמות הניתוחים ומצד שני ירידה בגיל שבו מתחילים לבצע אותם.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

במהלך הניתוח למתיחת פנים המנתח מפריד את עור הפנים מהרקמות. כמו כן, ברוב המקרים ניתוח זה משולב עם ניתוח מתיחת צוואר על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

את החתכים מבצע המנתח ממש על קו השיער, באזור הקידמי והצמוד של האוזן עד לחיבור התנוך ומשם עוברים מאחורי האוזן עד לקו השיער. לאחר שהמנתח מבצע את החתך של העור, הוא מפריד את עור הפנים מהרקמות אשר עוטפות את השרירים. בשלב זה המנתח מהדק את רקמות החיבור לפי התכנון המקדים של הליך ניתוח זה.

במקרים בהם ישנו מצבור של שומן באזור הצוואר, ניתן לבצע שאיבת שומן. במקרים בהם ישנם מיתרים אורכיים באזור הצוואר, המנתח יוצר הידוק של שרירי הצוואר דרך חתך שנמצא באזור הסנטר. לאחר ביצוע מתיחת עור הפנים המנתח מסיר לחלוטין את העודפים של העור ותופר ביסודיות על האזורים המוסווים של קו השיער והאוזן. על ידי כך המנתח יכול להגיע לתוצאות של מראה פנים וצוואר מתוחים יותר וחלקים יותר.

בסוף הניתוח ולפי הצורך, ניתן להזריק את השומן העצמי, אשר נשאב מאזור הצוואר או אפילו מאזורים אחרים בגוף כמו הירכיים והבטן, לעיצוב הלחיים, למילוי קמטוטים אשר נמצאים מעל הפה, למילוי קו לסת ואפילו לעיבוי השפתיים. השומן העצמי אשר מוזרק בחזרה מאפשר להחזיר את הנפח שאבד במהלך השנים ולנצל באופן מקסימלי את הניתוח למתיחת פנים על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר. כמו שכבר ציינו, ניתן לשאוב את השומן מאזורים אחרים בגוף ולא רק מהצוואר. בגלל שישנם תאי גזע בתוך רקמות השומן שנשאבו, ישנו סיכוי טוב שהספקת הדם והקולגן העורי ישתפרו באופן משמעותי מהזרקת השומן העצמי.

למה חייבים להפסיק לעשן לפני ניתוח מתיחת פנים?

ככלל, לא מומלץ לערוך ניתוחי מתיחת פנים או מתיחות צוואר במטופלים מעשנים. עישון למעשה מגדיל את האפשרות להיווצרות סיבוכים, באזורי הניתוח, בערך פי עשר, כל זה קורה לרוב בגלל הניקוטין שגורם לכלי הדם הקטנים להתכווץ ולכן מקטין באופן משמעותי את זרימתו של הדם לאזור הפצע. הדם הינו חלק בלתי נפרד מהליך הריפוי הטבעי של הגוף

כמו כן, העישון יכול להביא למצב של שיעול בזמן ההתאוששות מההרדמה, מה שעלול לגרום לעליה של לחץ הדם וליצור שטפי דם. לכן, יש להפסיק לעשן לחלוטין כשלושה שבועות לפני הניתוח ולפחות חודש אחריו. יש אפילו מנתחים מחמירים שממליצים להפסיק לעשן לפחות חודש וחצי לפני הניתוח.

יש לך שאלות נוספות לגבי ניתוח מתיחת פנים?

צוות חברת "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" כאן בשבילך לכל שאלה. נשמח להעניק לך שירות וחוויה בלתי נשכחת. מוזמנים ליצור איתנו קשר כבר עכשיו במספר 1-800-210-210.

המאמר נכתב בעזרת רופאים מומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית ומנתחי מתיחת פנים בכירים. מנתחים בעלי ניסיון רב החברים באיגוד הרופאים בישראל.

הרמת פנים

עם ההתבגרות, העור והרקמות מאבדים באופן טבעי את האלסטיות שלהם, מצב זה מוביל לצניחת הפנים ולהופעת קמטים. הליך הרמת פנים, הוא הליך כירורגי שמרים ומהדק את רקמות הפנים הנפולות. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, ממיטב המומחים בתחום מבצעים ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים בהתאמה אישית להעדפות וצרכי המטופלים.

כמה מילים לסיום

הרמת פנים הוא הליך נפוץ עם שיעורי אחוזי שביעות רצון גבוהים, אבל חשוב לעבור את ההליך רק במצב בריאותי גופני ונפשי כללי טוב ולקחת בחשבון את כל השיקולים.

הצוות המקצועי, המנתחים הפלסטיים והאסתטיקנים של קליניקת אלונה שכטר בע"מ ימליצו לכם על הליך הרמת פנים רק אם הוא יתאים למצבכם, לצרכים ולהעדפות שלכם, וירכיבו לכם תוכנית טיפול אישית. לקליניקה של אלונה שכטר יש ותק משנת 2003 בתחום, וחמישים אלף הלקוחות המרוצים במועדון הלקוחות שלנו, אינם טועים.

מהו הגיל הטוב ביותר להרמת פנים?

רוב האנשים שעוברים הרמת פנים עושים זאת בשנות ה-40, 50 או ה-60 לחייהם כאשר מתחילים להופיע סימני הזדקנות. אין "הגיל הטוב ביותר" לעבור את ההליך, מכיוון שכל אחד מזדקן בצורה שונה מגורמים שונים כמו גנטיקה, אורח חיים וסביבה.

חשוב לזכור שברוב המקרים תוצאות ההליך נמשכות בין עשר ל 15 שנים. יש אנשים שעוברים את ההליך לראשונה באמצע שנות ה-40 עד תחילת שנות ה-50 ולאחר מכן מקבלים "עדכון" שני של הרמת פנים בשנות ה-60 לחייהם.

איך מוצאים מנתח פלסטי?

חשוב לבחור מנתח פלסטי מומלץ ומוסמך שיש לו הכשרה מקצועית מקיפה בתחום, מומחיות וניסיון, ושעובד בשיטות עבודה מומלצות. אם יש לכם בני משפחה או חברים שעברו הרמת פנים, מומלץ להתייעץ איתם לגבי המלצות. חשוב לבצע מחקר מקיף בתחום ולהקפיד לבחור קליניקה ומנתח שתרגישו בנוח איתו.

מאפייני הרמת פנים

הרמת פנים כוללת החלקת קפלים או קמטים, והידוק רקמת הפנים. גברים ונשים עוברים הליך זה מסיבות שונות. סיבה נפוצה היא לעזור להסוות סימנים של הזדקנות העור. מועמדים טובים להליך כוללים:

  • אנשים בריאים
  • אנשים שאינם משתמשים בסמים
  • אנשים שיש להם ציפיות ריאליות מתוצאות הניתוח.

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים