לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה הוא אמנם ניתוח פלסטי אסתטי אך פעמים רבות הוא מבוצע בשל סיבות רפואיות, ועל אף שחזה גדול מזוהה עם פריון, שפע וסקס-אפיל, כאשר החזה גדול מדי הוא עלול ליצור בעיות בריאותיות משמעותיות.

גם האופנה מתחלפת. הפנטזיה הגברית הקלאסית על חזה גדול ושופע התחלפה בשנים האחרונות בתשוקה ליופי טבעי, באידיאל נשי מגוון יותר ובהבנה שיש 50 גוונים של יופי.

חזה גדול מדי מכביד על האישה; הוא יכול לגרום לעקמת בגב, לשיבוש היציבה, לבעיות שינה, שקעים בכתפיים שנחרשו על ידי כתפיות החזיה והוא אף עשוי לגרום להתפתחות פטרת מתחת לשדיים בשל הצטברות של לחות.

בנוסף לנזקים בריאותיים חזה גדול עשוי להוביל גם לבעיה במציאת חזיות ובגדים מתאימים, לקושי להסתובב בחופשיות בבגד ים בבריכה או בים ולגרום לתחושת סרבול בעת ביצוע פעילות ספורטיבית. במקרים אחרים, חוסר סימטריה בשדיים או חוסר פרופורציה בין גודל השדיים לבין גודל הגוף מביאים נשים להקטין את החזה.

משא החזה הגדול מעמיס ומכביד מאוד על הגוף, הוא מגביל את התנועה, יוצר אי-נוחות מתמדת, קושי למצוא מנח שינה נוח ובמצבים רבים ניתוח הקטנת חזה הוא פשוט כורח המציאות.

ניתוח הקטנת חזה נחשב להליך פשוט יחסית שתכליתו העיקרית היא להתאים את גודל וצורת השדיים למבנה הגוף של האישה, כך שיהיו פרופורציונליים. בעת ניתוח הקטנת חזה מסיר הרופא המנתח עודפי שומן, עור ורקמות באזור החזה על מנת לעצב חזה קטן יותר אך גם זקוף ויציב יותר.

ההשפעה החיובית של ניתוח הקטנת חזה ניכרת לא רק בהיבט הגופני, הבריאותי או האסתטי כי אם גם בהיבט הפסיכולוגי-חברתי. חזה גדול מושך תשומת לב וגורר לעיתים הקנטות, הערות והטרדות, בעיקר בקרב נערות מתבגרות. ניתוח הקטנת שדיים משפר את הדימוי העצמי של המטופלות, הוא משיב את תחושת הביטחון שאבדה, מונע הטרדות והקנטות מיותרות ומאפשר לנשים רבות לעסוק בפעילויות שנמנעו מהן טרם ביצוע הניתוח.

בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' מיטב הכירורגים הפלסטיים, לכולם ניסיון עשיר ומוניטין מפואר בתחומם. הצוותים הרפואיים והמקצועיים עומדים לשירותכן והם ישמחו להעניק לכן ייעוץ ראשוני אישי.

כקליניקה מובילה בתחומה אנחנו מחויבים לסטנדרט רפואי מחמיר, לשקיפות, יושרה ולביטחונן של כל אחת ממטופלותינו. אנחנו משתמשים בטכניקות כירורגיות מתקדמות שהוכיחו את עצמן, ועושים הכול על מנת שאתן תצאו עם התוצאות עליהן חלמתן.

ניתוח הקטנת חזה מחיר

המטרה שניצבת לנגד עינינו היא להתאים לכל מטופלת את הפתרונות המתאימים ביותר עבורה, תוך הקפדה על טיפולים פלסטיים ואסתטיים המשווים אפקט טבעי והרמוני. אנחנו כאן עבורכן, נשמח להעניק ייעוץ מקצועי, לענות על שאלות, לסייע בהתלבטויות ולספק תמיכה והכוונה.

מעוניינות לצפות בתמונות לפני ואחרי ניתוח הקטנת חזה של מטופלות בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה'?

בדיוק לשם כך, יצרנו תיקיה מאובטחת, המוגנת באמצעות סיסמה ובה שפע של תמונות לפני ואחרי ניתוח הקטנת חזה, כולן אותנטיות והן מפורסמות באישור המטופלות שלנו. התיקיה מאובטחת על מנת לשמור על הפרטיות של קהל לקוחותינו וסימנים מזוהים טושטשו כדי לשמור על דיסקרטיות מקסימלית.

על מנת לצפות בתמונות, יש להתקשר אל הקליניקה ולקבל סיסמה אישית, בטלפון: 1-800-210-210. נשמח לעמוד לשירותכן ולספק הסברים מפורטים אודות ניתוח הקטנת חזה וכן מענה לשאלות.

20 שאלות ותשובות לניתוח הקטנת חזה

מה הן הסיבות העיקריות לניתוח הקטנת חזה?

חזה גדול מאוד הוא נתון פיזיולוגי שאין לנו כל שליטה עליו, זהו תוצר של צמיחת יתר של רקמת השד. חזה גדול אמנם מזוהה מאוד עם נשים בעלות משקל יתר, אך גם נשים רזות מאוד יכולות לסבול מחזה גדול מאוד שאינו פרופורציונלי לגופן.

מגוון סיבות מובילות מטופלות להקטין את החזה, בין הסיבות השכיחות ניתן לציין את הבאות:

 • נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה בעבר והחליטו עם הזמן להקטין אותו.
 • כובד משא החזה הגדול יוצר אי נוחות, כאבי גב כמו גם שקעים בכתפיים.
 • בעיות בגב ובעמוד השדרה, למשל: עקמת.
 • התפתחות פטרת מתחת לחזה בשל הצטברות של לחות.
 • שינויים גופניים המגיעים עם התקדמות הגיל: הגרביטציה מושכת את החזה כלפי מטה והוא הופך לרפוי ונפול.
 • עקב תהליך הרזיה שייצר חוסר פרופורציה בין חזה גדול לגוף הקטן.
 • העדר יכולת למצוא בגדים מתאימים או הגבלת המלתחה בשל גודל החזה.
 • קושי למצוא חזיות מתאימות.
 • חוסר סימטריה בשדיים.
 • קושי לבצע פעילות ספורטיבית עקב תחושה של מראה מגושם ומסורבל.
 • בושה עקב הצקות, הערות והקנטות מצד הזולת סביב החזה הגדול.
 • קושי למצוא בגד ים מתאים או בושה להסתובב בבגד ים.
 • עטרה לא אסתטית או רחבה מדי.

כפי שניתן לראות יש הרבה סיבות טובות לעבור ניתוח הקטנת שדיים; חלק מהסיבות הן אסתטיות, חלקן חברתיות או פסיכולוגיות ועבור נשים אחרות הסיבות לעבור ניתוח הקטנת חזה הן רפואיות גרידא.

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה? ולמי הוא אינו מתאים?

ניתוח הקטנת חזה מתאים לנשים מגילאי 17-18 ואילך שהבריאות הכללית שלהן טובה ועברו את גיל ההתבגרות, כך שהשדיים שלהן כבר התפתחו במלואן.

ניתוח הקטנת שדיים אינו מתאים לנשים בעלות משקל עודף חריג, כאלו שה-BMI שלהן עולה על 34. עבור נשים אלו השערים לא סגורים לחלוטין, במידה ותחול ירידה במשקל הן בהחלט יוכלו לעבור ניתוח הקטנת חזה.

נשים הסובלות מבעיות רפואיות מיוחדות: למשל נשים הסובלות מסוכרת או מבעיות לב נדרשות לקבל אישור מיוחד לעבור את הניתוח מרופא מומחה.

לנשים המתכננות לידות מומלץ להמתין שנה לאחר הלידה, זאת מאחר שניתוח הקטנת חזה עלול להקשות על תהליך ההנקה וגם תהליך ההנקה עשוי לחבל בתוצאות הניתוח.

ניתוח הקטנת חזה אינו מתאים לנשים מעשנות מכיוון שהניקוטין המצוי בסיגריות משבש את קצב זרימת הדם ומכווץ את כלי הדם. תופעות אלו מסכנות את תהליך הריפוי וההחלמה מניתוח הקטנת חזה.

יחד עם זאת, בפני נשים מעשנות המעוניינות לעבור ניתוח הקטנת חזה עומדת האפשרות להפסיק לעשן ומקץ חודש וחצי-חודשיים מיום הגמילה ניתן לעבור את הניתוח, ובתנאי שהגמילה מעישון סיגריות תמשך עד כחודש לאחר הניתוח.

האם ניתוח הקטנת חזה נערך תחת הרדמה חלקית או הרדמה מלאה?

בדומה לכלל ניתוחי החזה הפלסטיים, גם תהליך הקטנת חזה נערך תחת הרדמה מלאה. הסיבה לכך היא הרפיית שרירים, הרגעת הגוף ומניעת כאבים וטראומות מיותרות לגוף.

במקרים מאוד נדירים, ייתכן והרופא המנתח יחליט על הרדמה מקומית ואלחוש. זה קורה רק במידה והמנתח לא נדרש לחתכים גדולים, כאשר החזה אינו גדול מאוד ואין עודפי שומן ועור רבים.

אילו בדיקות יש לעבור טרם ניתוח הקטנת שדיים?

סדרת הבדיקות הרפואיות השגרתיות שיש לעבור לפני ניתוח הקטנת חזה הן:

 • ספירת דם.
 • כימיה בדם.
 • א.ק.ג.
 • צילום חזה.

נשים מעל גיל 40 או נשים בעלות רקע רפואי מיוחד ידרשו לעבור גם את הבדיקות הבאות:

 • ממוגרפיה.
 • אולטרסאונד חזה.

כיצד יש להתכונן לפגישת הייעוץ הראשונית בקליניקה?

פגישת הייעוץ הראשונית נערכת עם הרופא המנתח בקליניקה. בפגישה זו יסביר הכירורג על מהלך הניתוח, על ההחלמה, על סיכונים ועל התוצאות הצפויות. במהלך הפגישה, ניתן לשאול כל שאלה, לחלוק חששות וחלומות, וגם להתלבט ביחד עם הרופא.

מומלץ מאוד להגיע אל פגישת הייעוץ מצוידים במידע רפואי עדכני. חשוב לדווח לרופא המנתח על כל בעיה רפואית, על ההיסטוריה הבריאותית ולציין מחלות, ניתוחים קודמים, תופעות בריאותיות וכן לדווח על תרופות שנוטלים.

במהלך הפגישה, הכירורג מקשיב למטופלות, הוא מסביר על הגודל המתאים והרצוי בהתאם למבנה הגוף, הוא גם בודק ומודד את היקף וגודל החזה.

במידה ורוצים לערוך שינויים אסתטיים או פלסטיים נוספים במקביל לניתוח הקטנת חזה, חשוב לציין זאת כבר בפגישת הייעוץ.

כיצד יש להתכונן ליום הניתוח?

חשוב מאוד להתכונן ליום הניתוח בהתאם להוראות הרופא המנתח.

יש לצום 6 שעות לפני הניתוח. אסור בתכלית האיסור לשתות או לאכול, לרבות: שתיית מים, לעיסת מסטיקים או סוכריות.

לפני הניתוח, תתבקשי לרכוש חזייה רפואית מיוחדת, הנרכסת מלפנים. חזייה זו מהווה חבישה מרכזית לאחר הניתוח ותכליתה לשמור ולקבע את תוצאות הניתוח. את החזייה הזו יש ללבוש במשך חודש שלם מיום הניתוח. ניתן לרכוש אצלנו בקליניקה חזייה רפואית, המתאימה באופן מושלם למידותייך ולנתונייך.

יש להגיע אל הקליניקה בבגדים נוחים רצוי עם חולצה מכופתרת מלפנים, ללא תכשיטים ואיפור, אחרי מקלחת הגונה ויסודית.

כדאי מאוד להכין בבית תרופות לשיכוך כאבים שהומלצו על ידי הרופא המנתח, ולהימנע משימוש בתרופות, כדורים, תוספים וויטמינים מדללי דם או נוגדי קרישה. יש להימנע משתיית אלכוהול לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח, ולהימנע מעישון כחודש וחצי – חודשיים לפני מועד הניתוח.

אל הקליניקה יש להגיע במועד שנקבע ותואם מראש, עם כל תוצאות הבדיקות. יתרת התשלום תוסדר טרם הכניסה לניתוח, לכן חשוב להגיע לקליניקה ולהסדיר את שיטת התשלום.

בהגעתכן לקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' תקבל את פניכן מנהלת שירות הלקוחות שלנו. היא תלווה אתכן אל חדר הקבלה, שם האחיות תבצענה בדיקת לחץ דם וכן בדיקת חום. אלו הם בדיקות שגרתיות המבוצעות לפני כל ניתוח. לאחר מכן, האחיות ימלאו את הפרטים האישיים בתיק האישי.

לאחר הבדיקות, בגדיכן יוחלפו בחלוק כחול ויתקיים מפגש ביניכן לבין הרופא המרדים. הוא ישאל כמה שאלות בנוגע לבריאותכן, על רגישויות או אלרגיות לתרופות, על ניתוחים קודמים, הוא יסביר על התהליך ויחתים אתכן על טופס הסכמה להרדמה.

בשלב האחרון, יתקיים מפגש עם הרופא המנתח, במהלכו הוא יענה על שאלות אחרונות בנושא תהליך הקטנת חזה, יסמן את האזור שהוא עתיד לנתח וגם יצלם את אזור החזה.

כיצד נערך ניתוח הקטנת חזה?

תחילה, מבצע הרופא המנתח 2 חתכים. חתך אחד מסביב לעטרה וחתך נוסף בחלק התחתון של השד. במידה ומדובר בחזה גדול מאוד, יעשה המנתח עוד חתך באזור קפל השד.

בשלב הבא, מרים המנתח את הפטמה והעטרה וממקם אותם מחדש, גבוה יותר על מנת לשוות מראה טבעי לחזה. לאחר מכן, הוא מסיר עודפי עור, רקמות ושומן מהחזה, מהדק ומעצב את השדיים לצורתן החדשה ותופר את כל החתכים בתפרים הנספגים מעצמם. לאחר הניתוח יש ליטול אנטיביוטיקה ולקבל הנחיות כיצד לנהוג בשבועות שלאחר ניתוח הקטנת חזה.

לאחר הניתוח, בדרך כלל אין צורך באשפוז. המטופלת יכולה לחזור הביתה לאחר כמה שעות של התאוששות. במקרים מסוימים, יהיה צורך באשפוז של לילה, זה תלוי במטופלת ובמצבה הרפואי, וזה גם תלוי בשעה שבה נערך הניתוח. ככל שהניתוח נערך בשעה מאוחרת יותר, כך גדל הסיכוי לאשפוז של לילה.

מהו משך זמן ניתוח הקטנת חזה?

משך זמן ניתוח הקטנת חזה נע בין שעתיים ל-4 שעות. תלוי במורכבות הניתוח, בגודל החזה והאם במקביל נערכים ניתוחים פלסטיים נוספים.

האם נשארות צלקות לאחר ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת שדיים אינו חף מצלקות, אך אם הניתוח מבוצע על ידי כירורג מיומן, מקצועי ומנוסה הן יהיו מינוריות ויצטמצמו עם הזמן. לאחר הניתוח נותרות צלקות בקפל השד כמו גם צלקות באזור העטרה והפטמה, קרי: במרכז השד. זה קורה מאחר שהמנתח חייב להזיז את מיקומן במהלך הניתוח על מנת לשוות לשד מראה טבעי, פרופורציונלי והרמוני לאחר שנפחו הצטמצם.

מרבית הצלקות הופכות בהירות ושטוחות תוך שנה עד שנתיים מיום הניתוח. אך לכ-2% מכלל המטופלות שעוברות ניתוח הקטנת חזה מופיעות צלקות עבות ונוקשות ולכן הן מובחנות יותר. ניתן להפחית את ההתעבות והנוקשות בעזרת תכשירים מיוחדים, ואם אלו אינם עוזרים ניתן לעבור ניתוח נוסף לטשטוש הצלקות.

חשוב לציין כי רוב הנשים מודעות לצלקות ומוכנות לחיות עם הצלקות הקטנות האלו, מאחר שהניתוח משפר באופן משמעותי את איכות חייהן. הצלקות הן, אפוא, מחיר קטן בתמורה לשינוי גדול באורח החיים.

מהו תהליך ההחלמה מניתוח הקטנת חזה?

לאחר ניתוח הקטנת חזה, חשוב לעקוב אחר הנחיות הרופא.

יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת, מהרמת משאות כבדים, מיצירת לחץ על אזור החזה וגם חשוב שלא לבצע תנועות חדות בידיים בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח. כמו כן, חשוב לנוח, לא לישון על הבטן,לשטוף את אזור הניתוח לאחר הניתוח, ולפעול על פי הנחיות הרופא המנתח.

יש להגיע לביקורת לאחר כשבוע במידה והתפרים נמסים מעצמם. במקרים חריגים שבהם בוצעו תפרים שאינם נמסים, יש להגיע לקליניקה על מנת להסיר את התפרים.

ניתן לחזור לשגרה לאחר שבועיים מיום הניתוח, אפשר לשוב לעבודה ולהראות בציבור. חזרה מלאה לשגרה אקטיבית ופעילה אפשרית רק לאחר כחודש ממועד הניתוח.

כמו כן, חשוב מאוד להקפיד וללבוש את החזייה הרפואית, הן במשך היום והן במשך שנת הלילה, למשך כחודש על מנת לשמר ולקבע את תוצאות הניתוח.

על נשים מעשנות חל איסור לחזור לעשן לפחות חודש לאחר מועד הניתוח, מכיוון שעישון מפריע לתהליך ההחלמה התקין.

אילו תופעות צפויות לאחר ניתוח הקטנת חזה?

לאחר ניתוח הקטנת חזה, ייתכנו מעט כאבים, עליהם ניתן להתגבר בעזרת משככי כאבים שקבע הרופא. בנוסף לאחר הניתוח קיימת אי-נוחות, יש נפיחות באזור המנותח, שטפי דם, הפרשות, העדר תחושה בפטמות ובצקות. כל אלו הן תופעות שכיחות וטבעיות הנלוות לכל הליך כירורגי, הן עוברות באופן טבעי עם חלוף הזמן ועם התקדמות ההחלמה.

בנוסף, נשים מניקות מסוימות יתקשו להניק בתקופה שלאחר הניתוח.

האם ניתוח הקטנת חזה כרוך בסיבוכים?

באופן עקרוני, כל ניתוח טומן בחובו סיכונים וסיבוכים. אולם אלה נדירים מאוד והם לרוב תוצר של מנתחים לא מקצועיים או אי עמידה של המטופלות בהנחיות הרופא לאחר ניתוח הקטנת חזה.

בין הסיבוכים הנדירים לאחר ניתוח הקטנת חזה, ניתן לציין את הבאים:

 • זיהומים – בזיהומים ניתן לטפל באמצעות טיפול אנטיביוטי.
 • דימום יתר – את הדימום ניתן לעצור בעזרת נקזים.
 • חוסר סימטריה בשדיים – העדר סימטריה בין השדיים לאחר הניתוח הוא סיבוך אפשרי נוסף, אך ניתן לתקן את אי הסימטריה בעזרת הליך כירורגי קצר נוסף.
 • נמקים בעטרה ו/או בפטמה – הפתרון לנמקים הוא שחזור כירורגי קצר של הפטמה והעטרה.
 • צלקות בולטות – אופן איחוי הצלקות תלוי במידה רבה בפיזיולוגיה של כל מטופלת. אם למטופלת יש נטיה לקלואידיות, קרי: לפעילות יתר של תאי העור, יש סיכוי שיוותרו לאחר ניתוח הקטנת חזה צלקות מובחנות ובולטות. הפתרון לתופעה זו מגיע בצורת תכשירים ייעודיים שנועדו לטשטש צלקות או באמצעות הליך כירורגי קצר נוסף. כפי שניתן לראות, למרות שמדובר בסיבוכים נדירים מאוד לכל אחד מהסיבוכים הללו יש פתרון רפואי הולם. בדיוק מסיבה זו ניתוח הקטנת חזה נחשב להליך רפואי בטוח.

בתוך כמה זמן ניתן לראות את תוצאות ניתוח הקטנת חזה?

את התוצאות האסתטיות ניתן לראות כבר כחודש לאחר ניתוח הקטנת חזה. אולם ההחלמה המלאה של האזור וטשטוש הצלקות נפרשים על פני תקופה ארוכה. כך שאת תוצאות הניתוח ניתן לראות במלואן כארבעה חודשים עד חצי שנה לאחר מועד הניתוח, זה תלוי בתהליך הריפוי האינדיבידואלי של כל מטופלת, בגילה, במשקלה ובמצבה הרפואי.

תוצאות ניתוח מוצלחות יבואו לידי ביטוי לא רק בהיבט האסתטי. לאחר ניתוח הקטנת חזה מטופלות מדווחות על ירידה דרסטית בכאבי צוואר, כתפיים וכאבי גב, בשיפור איכות השינה וגם היציבה. רובן מקיימות פעילויות שלא ביצעו לפני הניתוח ואף מעידות על עלייה בביטחון ובדימוי העצמי.

חשוב לציין שזמן מה לאחר ניתוח הקטנת חזה צורת השדיים עלולה להשתנות במעט. זה קורה בשל תהליך ההזדקנות הטבעי וכן עקב תנודות טבעיות במשקל הגוף.

בכמה מידות יורדים בחזייה לאחר ניתוח הקטנת שדיים?

לא ניתן לתת תשובה אחת ויחידה לשאלה זו. מספר מידות החזייה שנשים יורדות לאחר ניתוח הקטנת חזה תלוי בתיאום ציפיות עם הכירורג, בדרישות הייחודיות של כל אישה, בנתונים הפיזיולוגים שלה וביכולות של הרופא המנתח. אישה שבחרה לעבור הקטנה משמעותית של החזה תרד במידת החזייה באופן חד, בעוד שאישה שבחרה לבצע הקטנה מינורית תרד בכמה מידות בודדות. כמובן שניתן לתאם ציפיות מראש עם הרופא המנתח ולדון עימו על השינוי הרצוי במידת החזייה.

האם ניתן להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה?

באופן עקרוני, ניתן להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה. אולם, ישנם מקרים בהם נפגעת יכולת ההנקה של האישה ויהיה צורך להשתמש בפורמולות ובבקבוקים להזנת התינוק.

לפי מחקרים שנערכו, עולה כי לא ניתן לצפות או לנבא באם אישה תוכל להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה או אם לאו, ונמצא כי בקרב מחצית מהנשים שעברו ניתוח הקטנת חזה לא נפגעה יכולת ההנקה, בעוד שב-50% מהנשים שעברו את הניתוח, נפגעה יכולת ההנקה בדרגות שונות. חלקן לא יכלו להניק בכלל וחלקן יכלו להניק באופן חלקי ולא רציף.

מה שכן ניתן לומר באופן חד משמעי זה שנשים שעברו ניתוח לשחזור הפיטמה, לא הצליחו להניק מהפיטמה המשוחזרת.

האם ניתן לעבור ניתוח הקטנת חזה לאחר הלידה?

בהחלט, ניתן לעבור ניתוח הקטנת שדיים לאחר הלידה, אך יש להמתין חצי שנה מיום סיום ההנקה. הסיבה שבגללה יש להמתין 6 חודשים מסיום ההנקה היא שבמהלך תהליך ההנקה החזה משתנה, מתמלא ומתכווץ ויש גם שינויים הורמונליים – ורק לאחר שישה חודשים מסיום תקופת ההנקה מקבל החזה את צורתו הסופית וניתן לבצע בו שינויים שישמרו לאורך זמן.

האם אפשר לעבור ניתוח הקטנת חזה לפני הלידה?

אפשר לעבור ניתוח הקטנת חזה לפני הלידה, אך אם רוצים ליהנות מתוצאות מיטביות עדיף לעבור את הניתוח לאחר לידות. היריון, לידות והנקות גורמים לשינויים הורמונליים רבים וגם לשינויים בצורתם של השדיים: הן מתמלאות ומתכווצות בזמן ההיריון וההנקה וכדאי מאוד לעבור ניתוח חזה כשמצב השדיים יציב וקבוע.

אם בכל זאת רוצים לעבור ניתוח הקטנת חזה לפני לידה, אין שום בעיה. רק חשוב לעבור את הניתוח כשנה לפני ההיריון הצפוי ולשוחח על כך עם הרופא המנתח.

האם יש הבדל בין ניתוח הקטנת חזה לבין כריתת שד?

בהחלט, יש הבדל ואין להתבלבל בין ניתוח כריתת שד לבין ניתוח הקטנת שד. ייתכן ושמעתן על כך שאחת הנשים היפות בעולם, השחקנית אנג'לינה ג'ולי, עברה ניתוח כריתת שד כפול. אז חשוב להבהיר כי היא עשתה זאת כדי להפחית את הסיכוי ללקות בסרטן השד, שכן אימא של אנג'לינה נפטרה מסרטן השד.

בכריתת שד, ממש כפי שזה נשמע, כורתים את השדיים כליל בשל סיבה גנטית או עקב התפתחות של סרטן השד, לא עלינו. לעומת זאת, בניתוח הקטנת חזה הפתרון הוא הרבה פחות דרסטי וקיצוני, לא כורתים את השד כי אם רק מקטינים מנפחו על ידי סילוק והסרה של רקמות, שומן ועודפי עור.

המכנה המשותף בין שני ההליכים הכירורגיים האלו הוא שנשים רבות עוברות אותם בשל סיבות רפואיות.

מדוע לעבור ניתוח הקטנת חזה בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה'?

את קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' הקמנו כבר בשנת 2003 ומאז השלמנו מאות ניתוחי הקטנת חזה בפרט וכן אלפי ניתוחי שד בכלל. הצוות הרפואי שלנו מונה כירורגים פלסטיים מהמובילים בישראל, לכולם ניסיון עשיר בניתוחי חזה פשוטים ומורכבים כאחד.

הקשבה, ליווי אישי והתאמת הטיפול האידיאלי ביותר לכל מטופלת הם מאבני היסוד שלנו, וערכים של יושרה, שקיפות, מקצועיות וזמינות מנחים אותנו.

אנחנו מהווים בית חם, תומך ודואג למטופלות שלנו וגם לצוותי העובדים והכירורגים. האווירה בקליניקה היא משפחתית ואינטימית ובריאותן של המטופלות שלנו נמצאת תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו.

אנחנו מזמינים אתכן לבוא ולהכיר מקרוב את הצוותים המקצועיים והרפואיים, להתרשם מהקליניקה, מחדרי הניתוח והתאוששות החדישים וכן מהציוד והמכשור המתקדמים המציגים את חזית הטכנולוגיה.

אנחנו יודעים שההחלטה לעבור ניתוח פלסטי אינה פשוטה, ומרגישים שותפים מלאים להתלבטות של כל מטופלת. אנחנו עושים הכול על מנת לספק מידע מקיף, מהימן ומעמיק על כל הליך כירורגי כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכן.

מאות לקוחות מרוצות כבר עברו בהצלחה ניתוחי הקטנת חזה בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה', וסיפור ההצלחה שלהן הוא גם סיפור ההצלחה שלנו. אם יש לכן שאלות, נשמח לענות עליהן בכל עת.

הקטנת שדיים

לא תמיד חזה יפה פירושו חזה גדול, ונשים רבות עוברות הליכי הקטנת שדיים כדי לשפר את הפרופורציה בין החזה שלהן לבין מבנה גופן. בקליניקה של אלונה שכטר, מתבצעים מגוון ניתוחים פלסטיים והליכים קוסמטיים, במיומנות מקצועית לשיפור מראה הגוף והפנים, עם התאמה לצרכים הייחודיים של המטופלות.

מהו ניתוח הקטנת שדיים?

ניתוח הקטנת שדיים הוא הליך קוסמטי כירורגי שמתבצע במטרה להפחית את גודלם ומשקלם של שדיים גדולים וכבדים, ועוזר ליצור קו מתאר חזה אסתטי יותר המתאים יותר לגוף המטופלת.

על ידי הסרת רקמת שד עודפת, שומן ועור נפול ומתוח, מנתח פלסטי יכול לא רק להפוך את השדיים לקטנים יותר, קלים יותר ומוצקים יותר, אלא גם לשפר את הסימטריה של השד ולהעלים את הרפיון.

יתרונות ניתוח להקטנת שדיים

בעוד שמטופלות רבות בוחרות בהליך של ניתוח הקטנת שדיים כדי להקל על תסמינים גופניים כגון כאבי גב, צוואר או כתפיים, או אי נוחות בזמן פעילות גופנית, אין להתעלם מהיתרונות הקוסמטיים של הקטנת חזה:

 • הרמת ומוצקות החזה, והשגת תוצאות של מראה צעיר.
 • התאמה נוחה ומושכת של חזיות.
 • עם פרופורציות משופרות של החזה, מראה הגוף יהיה מאוזן ומושך.
 • ניתן להקטין פטמות גדולות במהלך ניתוח הקטנת שדיים, מה שיעזור לך להיראות טוב יותר בתוך ומחוץ לבגדים.
 • בגדי ים, חזיות ספורט ובגדים אחרים יראו וירגישו טוב יותר, ויעזרו להגביר את הביטחון שלך במהלך פעילות.

החיים לאחר הניתוח

מכיוון שהליך הקטנת שדיים מקל על אי נוחות פיזית ורגשית וגם משפר את המראה של המטופלת, זהו אחד מהליכי הניתוחים הקוסמטיים המתגמלים ביותר. המטופלות מציינות יתרונות של עלייה בביטחון העצמי וכן תחושת חופש מחודשת ללבוש את הבגדים שהן אוהבות והשתתפות בפעילויות גופניות מהן נמנעו בעבר.

בפגישת ייעוץ תוכלי לקבל החלטות מתאימות

אם יש לך שאלות לגבי הקטנת שדיים או שאת שוקלת לעבור ניתוח פלסטי אחר, אנו ממליצים לך להתייעץ עם אלונה שכטר בעלת קליניקה לניתוחים פלסטיים עם ותק משנת 2003 בתחום, ומועדון של למעלה מחמישים אלף לקוחות מרוצים. במהלך פגישת הייעוץ, תקבלי הסברים מקיפים על האופן שבו הליך זה יסייע לשיפור המראה שלך.

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים