לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה

ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה הוא בשורה של ממש עבור נשים רבות. אחרי שנים רבות בהן ניתן היה לערוך 2 ניתוחים אלו בנפרד, מצב שהוביל נשים רבות להסתפק או רק בהגדלת חזה או רק בהרמת חזה, יש סיבה אמיתית להתרגשות.

הניתוח המשולב של הגדלה והרמה של החזה אפשרי כיום תודות להתפתחויות הרפואיות והכירורגיות האחרונות, הוא פופולרי מאוד בקרב נשים בכל רחבי העולם והוא מצביע על מגמה ברורה: נשים בעידן החדש לא רק מחפשות אחר מה שלא היה להן, הן בעיקר רוצות להשיב לעצמן את מה שהזמן לקח.

הצורך להרגיש נשיות ולהראות צעירות מתחדד במיוחד לאחר השלת קילוגרמים רבים ממשקל הגוף ולאחר כמה לידות, כאשר אירועי חיים משמעותיים כל כך גובים מחיר ומשאירים את חותמם בגוף. ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה מתקן את פגעי הזמן ונאבק בגרביטציה, אך במקביל הוא מעניק גם פתרון שלם והוליסטי לחזה הנשי שחווה לידות, הנקות ותנודות במשקל הגוף.

ניסיון העבר הראה כי לעיתים אין די בניתוח הרמת חזה בלבד וגם הגדלת חזה לבדה לא יכולה להביא למראה חזה סקסי, מלא, זקור וצעיר. נכון, שתלים מספקים מידה מסוימת של הרמה, אך הם לא מספקים פתרון נקודתי לכוח הכבידה המושך את החזה מטה. נשים שגם גודל החזה וגם מנח החזה פגעו במראה הכללי ובביטחון העצמי יודעות כיום שהן לא לבד. בעזרת הניתוח המשולב של הגדלה והרמה של החזה המבוצע בהליך כירורגי אחד ויחיד, הן יכולות להנות ממראה החזה עליו חלמו.

אז אם אינך מרוצה ממראה החזה שלך, אם השדיים צנוחים, א-סימטריים או מכווצים, אם חלו שינויים במיקום הפטמה או העטרה (ההילה שמסביב לפטמה) או אם סימני הגיל ניכרים והשפיעו לרעה וברצונך ליהנות מחזה מלא יותר, מוצק יותר וזקוף יותר, ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה זה בדיוק מה שאת צריכה.

הניתוח המשולב אמנם מבוצע בהליך אחד, אך מדובר בהליך מורכב הדורש מיומנות מיוחדת, ניסיון ומקצועיות נטולת פשרות. במהלך הניתוח, הכירורג הפלסטי מסיר עודפי עור, מעצב את רקמת השד, ממקם מחדש את הפטמה והעטרה ומשתיל שתלי סיליקון או שומן עצמי לצורך הגדלת נפח השד ומיצוקו. ביצוע שני הליכים כירורגים אלו סימולטנית לא רק חוסך מהמטופלות את הצורך לעבור שני הליכים כירורגים נפרדים הדורשים זמן החלמה כפול כי אם גם מאפשר למקסם את קליטת המילוי בגוף (סיליקון ושומן עצמי) ולשפר באופן משמעותי את תוצאות הניתוח.

בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה', תמצאו את בכירי הכירורגים הפלסטיים בישראל. לכולם ניסיון רב בתחום הפלסטיקה בכלל ובביצוע הניתוח המשולב של הגדלה והרמה של החזה בפרט.

בריאות ובטיחות מטופלותינו נמצאים מעל הכול והתשוקה שלנו ליופי והרמוניה מנחה אותנו, מחברת בינינו לבין לקוחותינו וביחד יוצרת חממה אסתטית משפחתית ותומכת, שפשוט כיף לבוא אליה.

חשוב לנו להתאים לכל מטופלת את הפתרון האסתטי הטבעי ביותר, בהתאם להעדפותיה, מטרותיה וחלומותיה. הקליניקה, שהחלה את פעילותה כבר בשנת 2003, אינה קופאת על שמריה או נחה על זרי הדפנה, אנחנו מקפידים לחדש, להתרענן ולהתעדכן בכל ההתפתחויות האחרונות בתחום הפלסטיקה הכירורגית והאסתטיקה ומביאים אליכם טכניקות ושיטות כירורגיות הנמצאות בחזית הטכנולוגיה.

אנחנו מזמינים אתכן לבוא ולהתרשם מחדרי הניתוח וההתאוששות המאובזרים, מהציוד הרפואי המתקדם ומהצוותים הרפואיים והמקצועיים שלנו. אנחנו דוגלים בדיאלוג פתוח, כן והוגן עם כל מטופלת ומטופלת ומחויבים להעניק לכן ייעוץ רפואי מקצועי ואישי שיאפשר לכן קבלת החלטות נבונה ומושכלת. לעולם לא נדחוק במטופלות לעבור הליכים כירורגיים מיותרים ותמיד נציג תמונת מצב שקופה ומלאה. התקשרו והתייעצו עם המומחים שלנו.

לצפייה בתמונות לפני ואחרי ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה של מטופלות קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה', יצרנו תיקייה מיוחדת. את התיקייה אבטחנו בסיסמה, על מנת לשמור על הדיסקרטיות של המטופלות שלנו. לא נגענו וגם לא שינינו את התמונות, הן אותנטיות רק טשטשנו סימנים מזהים כדי לשמור על פרטיות מטופלותינו.

כדי לצפות בתמונות המאוחסנות בתיקייה, התקשרו לקליניקה בטלפון הבא: 1-800-210-210 ותקבלו מיד סיסמה אישית שתאפשר לכן לפתוח את התיקייה. נשמח לעמוד לשירותכן, לענות על שאלות לספק מידע נוסף.

16 שאלות אודות ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה

מהן הסיבות העיקריות המביאות נשים לעבור ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה?

מדי שנה, מאות אלפי נשים בכל העולם עוברות ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה, לכל אחת יש אמנם את הסיבה האישית שלה, אך יש גם מכנה משותף: מרבית הנשים עברו לידות, הנקות או חוו תנודות במשקל. בין הסיבות אשר בעטיין נשים בוחרות בניתוח המשולב ניתן למנות את הבאות:

 • חזה נפול וצנוח.
 • חזה קטן.
 • העדר נפח בשדיים.
 • א-סימטריה בין השדיים, שד אחד גדול מהשני.
 • חזה מכווץ (קורה לאחר הנקות).
 • שינוי במיקום הפטמה ו/או העטרה.
 • בעיה גנטית או בעיה מולדת – שד שקוע, חזה גלי, עקמת בגב שגורמת לחוסר אחידות בשדיים, צד אחד בגוף יותר דומיננטי ומביא להעדר סימטריה בין השדיים או תסמונת פולנד.
 • היסטוריה של ניתוח הגדלת חזה כושל או ניתוח הרמת חזה לא מוצלח.

כל אלו גורמים לירידה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי של נשים רבות, ובמקרים רבים משנים את הרגלי החיים ומביאים להתנהגויות נמנעות כגון: הימנעות מלבישת בגדים צמודים, הימנעות מהליכה לים או לבריכה הכרוכים בלבישת בגד ים, חשש להיחשף בערום מול בן/ת הזוג ואפילו הימנעות מקיום יחסי מין. כיום ניתן לפתור את זה בהליך כירורגי אחד משולב.

מאיזה גיל ניתן לעבור את הניתוח המשולב?

ניתן לעבור את הניתוח המשולב מגיל 18 ומעלה, זאת מאחר שיש להמתין עד לסיום גיל ההתבגרות, אז החזה מגיע לגודלו המלא ואינו חשוף לשינויים הגופניים המתרחשים במהלך גיל ההתבגרות.

מבחינה סטטיסטית מרבית הנשים שעוברות ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה הן אחרי גיל 40 או נשים צעירות יותר שעברו כמה לידות.

למי מתאים ניתוח משולב? ולמי לא?

ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה מתאים לנשים מעל גיל 18 שמצבם הבריאותי והנפשי טוב, ומעוניינות להצעיר את מראה החזה.

הניתוח המשולב אינו מתאים:

 • לנשים מניקות. את ההליך מומלץ לעבור לאחר לידות ולאחר הנקות, שכן לידות והנקות לאחר ביצוע הניתוח יכולות לפגוע בתוצאות הניתוח. בעת הלידות וההנקות, החזה גדל ומתכווץ, על כן כדאי מאוד להמתין לפחות 6 חודשים לאחר סיום ההנקה, ורק אז לעבור ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה.
 • הניתוח אינו מתאים גם לנשים מעשנות. הניקוטין משבש את קצב זרימת הדם ועלול להביא לבעיות בהליכי ההחלמה. נשים מעשנות שמעוניינות לעבור ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה יכולות להפסיק לעשן כ-8 שבועות לפני הניתוח, ולאחר הגמילה הן תוכלנה לעבור את הניתוח.
 • הניתוח לא תמיד מתאים לנשים בעלות מחלות רקע כרוניות או אקוטיות. במקרים כאלו, יש לגשת לרופא מומחה, להתייעץ ולקבל אישור לעבור את הניתוח.
 • גם נשים שנוטלות תרופות מסוימות אינן מתאימות, למשל, נשים הנוטלות כדורים פסיכיאטריים בשל מחלה או הפרעה נפשית. במקרים כאלו, יש חשש שהציפיות מהניתוח לא יהיו ריאליות ותהליך ההחלמה יהיה עבורן מורכב.
 • הניתוח אינו מתאים לנשים שמתכוונות לרדת או לעלות במשקל בעתיד.

מה קורה בפגישת הייעוץ הראשונית בקליניקה?

בפגישת הייעוץ הראשונית, תפגשי את הכירורג הפלסטי. בשלב הראשון הוא יקשיב לבעיות, לאתגרים ולמטרות שלך. זה הזמן לספר גם על ההתלבטויות שלך ולהתייעץ עימו.

לאחר מכן, יבצע הכירורג תשאול בריאותי. הוא ישאל על ניתוחים קודמים, על בעיות רפואיות קיימות, על רגישויות ואלרגיות ועל כדורים או תרופות שאת נוטלת.

בשלב הבא, יבחן הכירורג הפלסטי את מצב החזה. הוא יבדוק את הנפח של החזה, את מיקומו, גודלו, צורתו, קווי המתאר של החזה, את הסימטריה בין השדיים, את מידת הצניחה ו/או הכיווץ של כל שד, את היחס בין הפטמה לתחתית השד, את מצב רקמות העור ואת שיעור וטיב עודפי השומן.

לאחר הבדיקה, ימליץ הכירורג הפלסטי על הטכניקה המתאימה ביותר עבורך, בהתאם לממצאי הבדיקה הראשונית ובהתאם לציפיות שלך מהניתוח. הכירורג יסביר על התהליך, על הסיכונים הנדירים ועל תהליך ההחלמה. במידה והגדלת החזה תתבצע בהשתלת שומן עצמי, יבדוק הכירורג מאיזה אזור בגוף ניתן לקחת את השומן. ובמידה ולצורך הגדלת החזה יוכנסו שתלי סיליקון, יציג הכירורג מספר גדלים וצורות של שתלי סיליקון, לבחירתך.

הפגישה היא דיסקרטית, והכירורג הפלסטי שלנו ימליץ לך על הפתרון האסתטי האופטימלי עבורך, זה שיעניק לך את התוצאה האסתטית, הטבעית, הבריאה והבטוחה ביותר.

כיצד נערך ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה?

ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה אינו פשוט, ויש לתכנן אותו היטב מראש באופן מדויק, שכן רק כך שניתן ליהנות מחזה מלא, מורם ונשי.

במהלך הניתוח המשולב, מבצע הכירורג הפלסטי 3 הליכים מרכזיים: ראשית, ממלא הכירורג את החזה בשתלי סיליקון או בשומן עצמי. בשלב השני, מרים הכירורג את מעטפת העור והרקמות ומעצב מחדש את החזה כך שיהיה זקוף. לבסוף, במידת הצורך הכירורג מעתיק את הפטמות והעטרה וממקם אותן בגובה המתאים והפרופורציונלי, כך שלחזה המורם יהיה מראה טבעי.

לשם כך, מבצע הכירורג הפלסטי חתכים. דרך חתכים אלו הוא מכניס את שתלי הסיליקון או השומן העצמי וגם מסיר עודפי רקמות עור מיותרים. במידה והגדלת נפח החזה נערכת עם שומן עצמי, ישאב הכירורג שומן מגוף המטופלת עוד טרם ביצוע החתך.

בתום הניתוח, תופר הכירורג הפלסטי את החתכים וחובש את אזור החזה בחבישה מיוחדת ובחזייה רפואית ייעודית תומכת.

לעיתים, ישאיר הכירורג צינוריות ניקוז דם, צינוריות אלו נועדו לשאוב עודפי דם והן תוסרנה בקליניקה לאחר כמה ימים מיום הניתוח.

האם הניתוח המשולב נערך תחת הרדמה מלאה או הרדמה מקומית?

בדומה לכל ניתוחי החזה הפלסטיים (ניתוח הגדלת חזה, ניתוח הרמת חזה, ניתוח הקטנת חזה, ניתוח לחזה אסימטרי או ניתוח החלפת שתלים), גם ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה נערך תחת הרדמה מלאה. ההרדמה המלאה נועדה למנוע כאבים ותזוזות במהלך הניתוח.

מה משך זמן של הניתוח המשולב?

משך זמן הניתוח תלוי מאוד במורכבות שלו, בנתונים הייחודים של כל מטופלת, במצבה הבריאותי ובמיומנות של הכירורג הפלסטי. הזמן הממוצע הנדרש לניתוח של הגדלה והרמה של החזה נע בין שעתיים וחצי לשלוש שעות.

את משך הזמן המדויק יותר ניתן לקבל באופן אישי מהכירורג הפלסטי, בפגישת הייעוץ הראשונית, לאחר תיאום ציפיות ומטרות ורק לאחר שנבחרה הטכניקה הכירורגית.

כיצד יש להיערך ליום הניתוח המשולב?

אל קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' יש להגיע ביום הניתוח במועד שנקבע מראש. יש להגיע לאחר מקלחת יסודית, ללא לק, בלי תכשיטים וללא איפור. חשוב להצטייד בתוצאות הבדיקות שערכתן ולהציגם לכירורג טרם הניתוח.

מאחר שהניתוח המשולב נערך תחת הרדמה מלאה, יש לצום 8 שעות לפני הניתוח. אסור לאכול ולשתות, גם לא מים, סוכריות או מסטיקים. חשוב גם שלא לצרוך אלכוהול שבוע לפני הניתוח.

טרם הניתוח, יש לרכוש חזייה רפואית מיוחדת, הנרכסת מלפנים. אפשר לרכוש חזיות רפואיות מותאמות אישית אצלנו בקליניקה.

במידה ואת נוטלת ויטמינים, כדורים או תוספים מדללי דם ו/או נוגדי קרישיות, יש להפסיק אותם לפני הניתוח. כמו כן, חשוב מאוד להכין בבית תרופות לשיכוך כאבים שהומלצו על ידי הכירורג הפלסטי. תרופות אלו ישמשו אותך במידה ותחושי כאבים קלים לאחר הניתוח.

את יתרת התשלום יש להסדיר גם כן טרם הכניסה לניתוח.

ביום הניתוח:

כאשר תגיעי לקליניקה, מנהלת השירות שלנו תקבל את פנייך ותלווה אותך לחדר הקבלה. בחדר זה, האחיות יערכו 2 בדיקות שגרתיות המתבצעות לפני כל ניתוח: בדיקת לחץ דם ובדיקת חום. לאחר מכן, תמלא האחות את פרטייך בתיק האישי.

בשלב הבא, בגדייך יוחלפו בחלוק כחול ויערך מפגש בינך לבין הרופא המרדים. במהלך מפגש זה, יבצע הרופא המרדים תשאול רפואי. הוא ישאל על מחלות רקע, מצב בריאותי, רגישויות, ניתוחים קודמים ואלרגיות. לסיום, יחתים אותך הרופא המרדים על טופס הסכמה להרדמה.

בשלב האחרון, תפגשי את הכירורג הפלסטי. זה בדיוק הזמן לשאול שאלות אחרונות רגע לפני הכניסה לניתוח. בשלב זה יסמן הכירורג את האזור שהוא צפוי לנתח וגם יצלם את החזה.

אילו בדיקות רפואיות יש לעבור טרם הניתוח המשולב?

לפני הניתוח המשולב, יש לעבור כמה בדיקות שגרתיות, ביניהן:

 • ספירת דם.
 • כימיה בדם.
 • צילום חזה.
 • א.ק.ג.

נשים מעל לגיל 40, נשים בעיות רפואיות וכן נשים שעברו ניתוחי חזה בעבר ידרשו בנוסף לבדיקות השגרתיות לעבור גם:

 • בדיקת ממוגרפיה.
 • אולטרסאונד חזה.

האם הניתוח המשולב כולל אשפוז?

במקרים מסוימים, ייתכן ויידרש אשפוז ללילה. זה פעמים רבות תלוי בשעת הניתוח. אם הניתוח נערך בשעות הערב המאוחרות, ייתכן ויהיה צורך להישאר להשגחה של לילה. כמו כן, זה גם תלוי במצב הבריאותי של כל מטופלת. כך או כך, הכירורג הפלסטי יודיע לך מראש, עוד טרם הניתוח, באם יהיה צורך באשפוז לילה או אם תשוחררי לאחר כמה שעות התאוששות.

האם צפויות צלקות לאחר ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה?

כמו בכל ניתוח הכרוך בביצוע חתכים, כך גם בניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה צפויות צלקות, אולם הן יהיו מינוריות, נסתרות ועם הזמן הן יטשטשו ויתבהרו. היקף, גודל ומיקום הצלקות תלוי במידה רבה בטכניקת הניתוח שנבחרה, במורכבות הניתוח, בציפיות ובנתונים האינדיבידואליים של כל מטופלת.

לרוב, לאחר הניתוח המשולב צפויות צלקות קטנטנות בחלק התחתון של החזה, מתחת לקפלי השד ובאזור העטרה והפטמה. כדי למזער את הצלקות חשוב לשמור היטב על אזור החזה לאחר הניתוח המשולב, להתרחק מחשיפה לשמש, לא לעשן או לצרוך אלכוהול בזמן ההחלמה ולעקוב באופן מדויק אחר הנחיות הכירורג הפלסטי.

מה צפוי לאחר הניתוח המשולב?

לאחר ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה, תועברי לחדר התאוששות, לצורך בקרה ומעקב. כאשר תתעוררי תראי שהכירורג הפלסטי חבש את אזור החזה בתחבושת מיוחדת ובחזייה רפואית.

אם הכול בסדר, תשוחררי הביתה לאחר כמה שעות של התאוששות, במקרים אחרים תישארי לאשפוז של לילה.

בימים הראשונים לאחר הניתוח, תחושי כאבים קלים, אי-נוחות באזור החזה, יהיו נפיחויות, תחושת נימול (חוסר תחושה) ושטפי דם באזור המנותח. במידה והכאבים מתגברים יש ליטול משככי כאבים.

חשוב מאוד לשמור היטב על אזור החזה בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת, יש לנוח, להגן על האזור, לא לבצע תנועות חדות בפלג גוף העליון, לא להתכופף ובוודאי שלא להרים משאות כבדים. יש לישון על הגב בשבועות שלאחר הניתוח, כדי לא למחוץ את החזה וכך לפגוע בתוצאות הניתוח. כמו כן, חשוב שלא לחשוף את אזור החזה לשמש במשך כל זמן ההחלמה.

חשוב להמשיך וללבוש את החזיה הרפואית 24 שעות ביממה במשך כשלושה שבועות לפחות לאחר הניתוח.

יש להגיע אל קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' לביקורת לאחר כשבוע. במידה והכירורג הפלסטי סגר את החתכים בתפרים שאינם נספגים הוא יסיר את התפרים, ובמידה והכירורג תפר את החתכים בתפרים נספגים הם ייעלמו מעצמם בתוך כמה ימים.

האם ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה כרוך בסיבוכים?

כל ניתוח טומן בחובו סיבוכים וסיכונים, אולם אלו נדירים מאוד, במיוחד אם מקפידים לעבור ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה בקליניקה המעסיקה כירורגים פלסטיים מיומנים, מנוסים ומקצועיים.

בין הסיבוכים האפשריים לאחר הניתוח המשולב אפשר למנות את הבאים:

 • דימום יתר – ניתן לפתור דימומים על ידי ניקוז עודפי הדם.
 • בעיית סימטריה – במקרה של העדר סימטריה בין השדיים, אפשר לעבור ניתוח נוסף שיתקן את הא-סימטריות.
 • זיהומים – הפתרון להתפתחותם של זיהומים הוא תרופות אנטיביוטיות.
 • דליפת שתלי סיליקון – במידה שהגדלת החזה מתבצעת על ידי השתלת סיליקון והוא דולף, ניתן להחליף את השתלים בהליך כירורגי נוסף.
 • הצטברות נוזלים – במקרים כאלו, פשוט שואבים את הנוזלים החוצה.
 • נמק – אם סיבוך נדיר זה מופיע הוא קורה בדרך כלל לנשים שמרבות לעשן. הפתרון במצב של נמק הוא הליך כירורגי נוסף שנועד לשחזר ולתקן את האזור שבו התגלה הנמק.
 • פגיעה בכושר ההנקה – כירורג פלסטי שאינו מיומן יכול בנסיבות מסוימות לפגוע בצינורית החלב, המאפשרת את פעולת ההנקה. לכן, מומלץ מאוד לעבור ניתוח משולב זה רק לאחר לידות והנקות.
 • התקשות קופסית – במקרים חריגים של השתלת סיליקון, תיתכן התקשות קופסית, קרי: התקשות של רקמה הנוצרת באופן טבעי מסביב לשתל ומגנה עליו. במידה וזה קורה ניתן לערוך הליך כירורגי נוסף לצורך תיקון הקופסית.

במקרים בהם אתן חשות באחת או יותר מהתופעות שמנינו כאן או בתופעות חריגות אחרות לאחר ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה, יש לפנות אל הכירורג הפלסטי באופן מיידי וליידע אותו על כך.

מתי רואים את התוצאות?

את תוצאות ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה רואים מיד, אך ידרשו כמה חודשים עד שמראה החזה יתייצב ויקבל את העיצוב החדש הסופי. בימים הראשונים שלאחר הניתוח, החזה יהיה מתוח, עגול וזקור, הוא יהיה נפוח בשל הטראומה הניתוחית ועם הזמן צורתו החדשה והטבעית תתקבע.

במידה ועורכים ניתוח הכולל השתלה של שומן עצמי, חשוב להתאזר בסבלנות עד לקבלת התוצאות הסופיות. מכיוון שחלק מהשומן העצמי שהושתל ייטמע בגוף ונפח החזה יקטן מעט עם הזמן. במקרה של השתלת סיליקון, התוצאות הסופיות יהיו ברורות יותר לאחר הניתוח.

סביר מאוד להניח שיהיה צורך ברכישת מלתחה חדשה וחזיות גדולות יותר, שיוכלו להכיל את החזה שהוגדל. יש לקחת בחשבון שהתקדמות הגיל, ההזדקנות, תנודות במשקל וכוח הכבידה ימשיכו להשפיע על הגוף בכלל ועל מראה החזה בפרט גם לאחר הניתוח המשולב. כדי לשמור על תוצאות הניתוח לאורך זמן חשוב לשמור על אורח חיים בריא, תזונה נכונה, פעילות גופנית ועל משקל גוף יציב.

כמו כן, במקרה של השתלת שתלי סיליקון, יש לקחת בחשבון שיש להחליף מדי 15 שנים את השתלים בגלל בלאי והתיישנות השתלים.

האם ניתן להניק וללדת לאחר ניתוח משולב של הגדלה והרמה של החזה?

ככלל, לא מומלץ לעבור ניתוח משולב לפני לידות והנקות. הסיבה לכך היא שלידות גורמות לתנודות במשקל הגוף ובנפח החזה והנקות גורמות לכיווץ של השדיים – והשינויים הגופניים האלו עלולים לפגום בתוצאות הניתוח.

יתרה מכך, במקרים נדירים בהליך הרמת החזה קיים חשש שצינורית החלב תפגע במהלך הניתוח המשולב, מה שלא יאפשר לאישה להניק לאחר הלידה, וחבל. עם זאת, נשים שבכל זאת מעוניינות לעבור ניתוח משולב בין לידות יכולות לעשות כן ובלבד שעברה חצי שנה מתום ההנקה, שכן רק אז החזה חוזר לגודלו ולצורתו הטבעית.

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים