לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הינו ניתוח פלסטי שמטרתו היא הסרת עודפים של שומן ועור והידוק שרירי דופן הבטן, אשר בסופו של תהליך הבטן תראה מתוחה ואסתטית יותר. ניתוח זה שכיח מאוד בקרב נשים לאחר לידה אחת או מספר לידות, בעקבות רפיון שרירי הבטן ובגלל עודפי שומן שנשארו וכתוצאה מההרזיה שלאחר הלידה. כמו כן, הניתוח נפוץ אצל נשים וגברים שהיו שמנים בעבר ועשו דיאטה מאסיבית, אך נותרו להם עודפים של שומן ועור משתפלים בבטן.

הניתוח מתבצע תוך הרדמה מלאה, הוא אורך לרוב בין שעתיים לשלוש שעות ולאחריו ברוב המקרים יש לשהות לילה אחד בבית החולים לצורך השגחה. היקפו של הניתוח תלוי בכמויות השומן ועודפי העור שהצטברו בבטנו של המנותח, וברפיון של שרירי הבטן.

ניתוח מתיחת בטן דורש חתך ארוך יחסית, אשר ישאיר צלקת גדולה. על מנת לצמצם את ראות הצלקת, מנתח פלסטי יבצע את החיתוך בקפל התחתון של הבטן באזור קו שערות הערווה, במידה והמנתח מאומן מאוד, הצלקת תוסתר ותמוקם באזור שהתחתון מסתיר, לכן גם תחתון בגד ים יוכל לתת מענה ולא יראו את הניתוח בשהיה בים או בבריכה. כאשר יש עודף עור משמעותי, יבוצע גם חתך סביב התבור על מנת לשמור על מקומו הטבעי.

מצב הבטן לאחר הריונות שגרמו לסיבי האלסטין להיקרע, הבטן בדרך כלל לא שבה להיות מוצקה כשהייתה. העור נותר רפוי ובעל סימני מתיחה וגם אופן פיזור השומן משתנה. פעילות ספורטיבית חשובה ונחוצה, אך לעיתים קרובות, לא בהכרח תשנה את מראה הבטן והפתרון היעיל שיכול להחזיר לבטן את המראה הטבעי הוא ניתוח פלסטי למתיחת בטן.

בטן יפה, מתוחה וישרה מסמלת בריאות טובה, שמירה על כושר, תזונה נכונה ומודעות עצמית גבוהה. רבים מאיתנו מחשיבים את אזור הבטן, המותניים והטבור כסמל שכזה. כל הדוגמניות, בנות החברה הגבוהה וסלבריטאיות מתפארות בדרך כלל בבטן שכזו. אם עודפי העור שלך מרוכזים מתחת לאזור הפופיק, תוכל לעבור ניתוח מתיחת בטן חלקי. בניתוח זה מבוצע חתך קטן יותר וכן זמן ההחלמה מהיר יותר.

עישון, לרוב מעריך את זמן ההחלמה מהניתוח ועלול להביא לסיבוכים במהלך ולאחר ניתוח מתיחת הבטן. ההמלצה של מנתחים פלסטיים היא להפסיק לעשן כשבועיים לפני הניתוח ובמהלך תהליך ההחלמה כמובן. הפסקת עישון תמידית תהיה הטובה ביותר מסיבות רבות.

חשוב לתאם ציפיות עם המנתח הפלסטי. מנתח פלסטי מנוסה יכול העריך את התוצאות האפשריות על פי מבנה הגוף הקיים ומאפיינים אחרים. תיאום ציפיות ימנע אכזבות מהניתוח. תוצאות ניתוח מתיחת בטן יכולות להחזיק מעמד זמן רב מאוד, במידה ואוכלים נכון ונשארים אקטיביים. אכילת יתר תביא לעליה במשקל ומתיחה מחודשת של העור. חברת ״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״, תהיה תמיד לצידך, לפני הניתוח, במהלך הניתוח וגם לאחריו. אנחנו לפני הכל בית חם, מקצועי ודואג.

ניתוח בטן

ניתן לצפות בתמונות של ניתוח מתיחת בטן לפני ואחרי בקישור למעלה. את תיקיית התמונות לניתוח מתיחת בטן מיגנו באמצעות סיסמא על מנת לשמור ככל שניתן על פרטיות לקוחותינו.

כל התמונות לניתוח מתיחת בטן שאנו מציגים קיבלו אישור חתום בכתב של לקוחותינו. התמונות שמופיעות הינן אותנטיות ולא בוצע בהן שום עריכה מלבד הסתרה של סימנים מזהים.

על מנת לקבל את הסיסמא לפתיחת התיקייה, יש ליצור קשר במספר 1-800-210-210. אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה תשמח להעניק לך שירות.

21 שאלות ותשובות לניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן לנשים אחרי לידה, יתרונות וחסרונות?

הניתוח הפופולרי ביותר בקרב נשים לאחר לידה הוא כמובן מתיחת בטן, מכיוון שכמעט אין נשים שמרוצות מהמראה של הבטן אחרי הלידה. בניתוח מתיחת בטן מעצבים את דופן הבטן ומסירים עודפי עור, לרוב, משלבים ניתוח מתיחת בטן עם ניתוח שאיבת שומן וכך מעצבים את המותן ועובי דופן הבטן ומקרבים בין שרירי הבטן שהתרחקו זה מזה במהלך ההריונות. בנוסף לכל זה, ניתן גם לעצב את הטבור מחדש.

בחודשים הראשונים שלאחר הלידה הרחם מתכווץ לגודלו המקורי והאישה משילה מעליה את המשקל שצברה במהלך ההריון. אך לעיתים, למרות ההקפדה על תפריט מאוזן ולמרות המאמצים הרבים, עדיין נותר באזור הבטן עור עודף שאינו מתכווץ ואינו חוזר למראה הקודם שלו. במצב זה ניתן לשקול לבצע ניתוח מתיחת בטן שיסייע למתוח את העור ולשפר את המראה שלו. הליך זה מומלץ לבצע לפחות שישה חודשים לאחר הלידה, ובדרך כלל רצוי אף להמתין שנה אחרי הלידה. כך תתני לגוף הזדמנות להשתקם ולהגיע למראה הסופי שלו אחרי הלידה ללא התערבות כירורגית.

אחד החסרונות הבולטים בניתוח מתיחת בטן הוא בעיקר העובדה שאינו מעלים את סימני המתיחה שנוצרו בבטן בעקבות ההיריון. נשים רבות מייחלות ליום בו ימציאו חידוש בתחום שיאפשר לטפל בבעיה נפוצה זו, אם כי יש לציין שסימני המתיחה שמתחת לקו הטבור יוסרו במסגרת הניתוח וייעלמו.

דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא הצלקת הרוחבית שנותרת לאחר הניתוח באזור הבטן התחתונה. היתרון הוא שניתן למקם צלקת זו כך שתוסתר כולה על ידי בגד הים או התחתון.

באשר לזמן ההחלמה מניתוח זה, מדובר בשבוע ימים. אין צורך לשכב במיטה אפילו יום אחד, אולם בהחלט צפויה הגבלה בתפקוד למשך שבועיים כאשר מדובר במתיחת בטן מלאה.

איזה בדיקות צריך לעשות עבור ניתוח מתיחת בטן?

לפני ניתוח מתיחת בטן יש לעשות מספר בדיקות, כאשר המנותח מגיע ללא מחלות רקע הוא יצטרך לבצע תפקודי קרישה, כמיה קצרה וספירת דם. מעל לגיל 40 יצטרכו, בעיקר נשים, לעבור גם צילום חזה בנוסף לבדיקת אק"ג במידה והן מעשנות, נשים מעל לגיל 50 בכל מקרה יצטרכו לעשות צילום חזה.

במידה והתבצעה ירידה אגרסיבית במשקל, יצטרכו לבצע כמיה מלאה פלוס רמות הויטמינים, האלבומין והמינרלים. אם המנותח ביצע בעבר ניתוח בטן או בעל חשד לבקעים, לאחר בדיקה גופנית, יצטרך לעבור גם בדיקת אולטראסאונד או סי.טי בטני.

בעלי מחלות רקע יצטרכו להביא גם אישור רפואי מרופא מומחה בתחום. לדוגמא, אישה שיש לה בעיות בלב תהיה חייבת להביא אישור מקרדיולוג לפני מועד הניתוח.

בייעוץ שלפני הניתוח אנו מעריכים את המצב הרפואי של המטופל ומעריכים את מצב דופן הבטן, העור, השומן והשרירים, לפי תוצאות הבדיקה נקבע הניתוח המתאים ביותר למטופל. כאשר מדובר על שומן עודף בלבד, ללא עודפי עור ,יתכן שהניתוח המתאים ביותר הוא דווקא ניתוח שאיבת שומן ולא ניתוח למתיחת בטן.

ישנם מצבים בהם יש חולשה של דופן הבטן או עור עודף והבעיה מוגבלת לאזור שמתחת לטבור, במצבים כאלה יתכן שיידרש הליך פשוט יחסית של ניתוח בטן חלקי, או מיני מתיחת בטן.

כאשר הבעיה נמצאת גם בבטן העליונה וגם בבטן התחתונה, יש צורך לבצע ניתוח למתיחת בטן מלאה.

חלק חשוב ביותר ביעוץ לפני ניתוח ניתוח למתיחת בטן הוא הסבר לגבי התוצאה שצפויה להיות אחרי הניתוח והתאמת הציפיות. בנוסף, ינתנו למנותח הוראות מדויקות וקווים מנחים בנושא עישון, שימוש בבויטמינים ותרופות. מעשנים חייבים להימנע מעישון לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח ולפחות שבועיים אחריו.

מה צריך לעשות לקראת ניתוח מתיחת בטן?

לפני ניתוח למתיחת בטן, ישנה המלצה אחת ומספר דברים שחובה לעשות.

ראשית, מומלץ להשתמש בחגורת בטן כחודש לפני מועד הניתוח, עושים זאת על מנת שהגוף יוכל להתרגל ללחץ התוך בטני המוגבר.

יש להפסיק לעשן לפחות שלושה שבועות ממועד הניתוח, ישנם מנתחים שמחמירים במצבים מסויימים ודורשים חודש וחצי ללא עישון. אפילו סיגריה אחת עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים בזמן הניתוח ולאחריו, כמו נמק בעור, זיהום, פקקת וכו׳. רצוי שלא לעשות את הניתוח כאשר מטרתו הינה בשביל האסתטיקה בלבד במנותח שמעשן.

יש להימנע מנטילת מדללי דם וממשככי כאבים כעשרה ימים לפני מועד הניתוח, במידה וישנה סיבה ממשית לקחת משכך כאבים חובה להתייעץ עם הרופא המנתח. כמו כן, יש להימנע גם מתוספי תזונה אשר עלולים לגרום לדילול הדם וחובה להפסיק להשתמש בהם או להתייעץ עם הרופא המנתח.

כשלושה ימים לפני מועד הניתוח, צריך לגלח את שיערות הגוף בכל האזורים של הניתוח. כל זאת על מנת להפחית סיבוכים ולתת מקום סטרילי יותר לעבודה.

ביום שלפני הניתוח, צריך לסבן ולנקות היטב את החלק הפנימי של הטבור עם ספוגית או קיסם אוזניים, רצוי מאוד להגיע לניקיון מקסימלי אך שלא יפגע בעור.

יש להגיע לחדר הניתוח בצום מלא של שמונה שעות, אסור לחלוטין לשתות ואפילו ללעוס מסטיק.

יש לבצע ספירת דם, כמיה קצרה ותפקודי קרישה לפני הניתוח. אק״ג לאחר גיל 40, צילום חזה לאחר גיל 50 או גיל 40 לאנשים מעשנים. הבדיקות מבוצעות דרך הרופא המטפל. המנתח יעבור על הבדיקות טרם הניתוח. כמו כן, המנותח יפגוש ברופא המרדים לפני הניתוח, יענה על כל שאלותיו. במקרה של בעיות רפואיות נוספות יש להצטייד באישור מרופא ממומחה למחלה, לדוגמא, אישור קרדיולוג לחולה לב.

במקרה של חשד לבקע או היסטוריה של תיקון בקע, יבוצע אולטרא סאונד בטני ובמקרה של בקע, הניתוח יבוצע בשיתוף מנתח כללי.

במנותח שביצע ניתוח טבעת קיבתית, יבצע ריקון לטבעת שלושה ימים טרם הניתוח. מנותחים שעברו קיצור קיבה או מעקף, יזדקקו לבדיקות של ברזל, ויטמין B12, אבץ, מגנזיום ועוד לפני הניתוח.

איזה סוגי ניתוחי מתיחת בטן קיימים?

ניתוח מתיחת בטן קלאסי, מיועד לאנשים שהאזור היחיד שבאמת נשאר בו עודף עור משמעותי הינו הבטן התחתונה.

ניתוח מתיחת בטן היקפית, מיועד לאנשים שאזורים שבהם נשאר עודף עור משמעותי הינם הבטן התחתונה והגב התחתון.

ניתוח מתיחת בטן בצורת T הפוכה, מיועד לאנשים שהאזורים שבהם נשאר עודף עור משמעותי הינם הבטן התחתונה והבטן המרכזים הגבוהה.

ניתוח מיני מתיחת בטן, מיועד לאנשים שאין להם הרבה מאוד עור עודף באזור הבטן התחתונה.

איך מתבצע ניתוח מתיחת בטן קלאסי?

ניתוח קלאסי למתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית, הבטן מחוטאת ומכוסה. על פי הסימונים שבוצעו רגע לפני הניתוח, מבוצע חתך בבטן התחתונה, לרוב תחת קו התחתונים באור שיער הערווה. דופן הבטן הכולל את השומן והעור מופרד מהשרירים ושאר שכבות הבטן העמוקות.

ההפרדה מתבצעת מעל לגובה הטבור, כאשר הטבור מופרד מהעור שסביבו ונשאר מחובר רק לגבעול שלו. מיד לאחר מכן, מכופפים את המנותח ומניחים את העור שהורם על העור הקיים באזור תחתית הבטן. מסמנים את אזור החיבור החדש ללא העור העודף וחותכים את העור העודף.

במעלה הבטן מבצעים תעלה עד לגובה מפתח הלב. המנתח מהדק שוב חלק מהשרירים הבטניים זה לזה כדי להגביר את צרות המותן. העור הנותר מהבטן העליונה מורד מטה לכיוון קו שיער הערווה והשניים נתפרים אחד לשני לכל האורך. מיד לאחר מכן, המנתח מבצע חור לטבור, משחיל אותו מבפנים החוצה, ותופר אותו במקומו החדש.

הבטן נחבשת בפלסטרים ומלבוש לוחץ. המנותח מועבר להשגחה באשפוז. לרוב, המנתח משאיר נקזים בחלל הבטן במטרה לנקז נוזלים ולקבל נתונים על הנעשה בבטן, כמו דימום לא רצוי וכו׳. המנותח נשאר לרוב להשגחה של לילה אחד ומשוחרר לפי החלטת הרופא המנתח.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן היקפית?

ניתוח מתיחת בטן היקפית אופייני לאנשים שירדו במשקל לאחר שעברו דיאטה רצינית או כאלו שעברו ניתוח בריאטרי כמו שרוול, טבעת, קיצור קיבה וכו׳. אנשים אלו לרוב נשארים עם עודפי עור רבים באזור הבטן התחתונה ובאזור הירכיים.

על מנת לעבור ניתוח מתיחת בטן היקפית לאחר ניתוח בריאטרי כמו שרוול, טבעת, קיצור קיבה וכו׳, חובה להיות לפחות שנתיים מיום הניתוח הבריאטרי ולפחות חצי שנה של משקל גוף יציב.

כמו כן, על מנת לעשות ניתוח מתיחת בטן היקפית ולא רק ניתוח מתיחת בטן, על המנות להיות עם עור עודף גם בחלקו האחורי של הגוף. כך תוכלו לעת איזה ניתוח אתם מיועדים לעשות.

איך מתבצעת מתיחת בטן היקפית לאחר ירידה מסיבית במשקל?

כאשר המנותח מגיע לחדר ניתוחה, ראשית הוא מדבר עם המרדים ולאחר מכן עם הרופא המנתח. רגע לפני הניתוח, המנותח חותם על טפסים, מצולם מכמה זוויות, ומסומן על ידי הרופא המנתח.

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית כאשר המנותח שוכב על גבו. לאחר ההרדמה מחדירים לאזור הבטן תמיסת טומסנט המכילה מי מלח, אדרנלין ולידוקאין. תמידה זו מעבר לזה שהיא תורמת לביצוע הניתוח, היא גם תורמת מאוד להתאוששות ולהחלמה.

במידה ועושים ניתוח משולב עם ניתוח שאיבת שומן, השומן נשאב מהבטן העליונה והצידית. המנתח מבצע חתך ארוך יחסית תחת קו התחתונים באזור שמעל שיער הערווה, מניח את עור הבטן המשתפל מעל אזור שיערות הערווה וחותך את העור העודף.

כמו בניתוח מתיחת בטן קלאסית, גם פה, הטבור מופרד משאר חלקי עור הבטן ונשאר בודד. לאחר מכן תופרים את שרירי הבטן הישר בטניים זה לזה, על מנת לשפר את התוצאה.

לאחר תפירת השרירים, המנתח מניח שוב את העור כלפי מטה, מסמן את חור הטבור החדש באזור הרצוי ויוצר חתך שדרכו הוא מעביר את הטבור ותופר אותו במקומו החדש. כמו כן, הטבור נתפר למעטפת השרירים, על מנת שהוא לא יהיה רופף מדי וכדי להביא את העור שמסביבו להיות צמוד יותר לפנים הגוף.

עור הבטן נתפר בארבע שכבות על ידי תפרים מתכלים. בשכבה העמוקה ביותר נתפר השומן למעטפת השריר, כדי שהצלקת לא תנדוד מעלה. בשכבה השנייה השומן נתפר אל עצמו להפחתת החלל הפנימי ולהפחתת הסיכוי להצטברות נוזלים. השכבה השלישית הינה התת עורית נתפרת לצורך הפחתת המתח על הצלקת. בשכבה הרביעית מבוצעת תפירה תוך עורית לקירוב מקסימלי של העור.

לאחר ביצוע התפרים, מוחדרים נקזים לחלל הניתוחי. נקזים אלה יכולים לתת אפשרות של גילוי מקדים של בעיות שעלולות לצוץ כמו דימומים וכו׳. בסוף התהליך של ניתוח הבטן, התפרים נחבשים במדבקות נייר.

לאחר שהמנתח סיים את הניתוח בבטן, הצוות הרפואי הופך את המנותח על בטנו. הפעולות של ניתוח הבטן והניתוח בחלק הגב התחתון דומות מאוד. אחד ההבדלים הינו הטיפול בשומן מרצועת העור הגבי, אשר לא חותכים וזורקים אותו. את השומן שהיה אמור להזרק, מחדירים לישבן על ידי יצירת כיס כדי לתת נפח לישבן השטוח. לאחר מכן העור נתפר באופן דומה. בסיום התפירה הפצעים נחבשים בחבישות דומות.

בסוף הניתוח, מונח מלבוש לחץ מאזור הירכיים עד לאזור החזה. את מלבוש זה יילבש המנותח במשך חודש וחצי.

לרוב, המנותח נשאר לילה אחד להשגחה ומגיע לאחר כשבוע לביקורת, הרופא המנתח יכול להחליט על אישפוז קצת ארוך יותר במקרה הצורך. את הנקזים משאירים לרוב עד לביקורת הראשונה.

כמה זמן החלמה נדרש לניתוח מתיחת בטן היקפית?

משך זמן ההחלמה מניתוח מתיחת בטן היקפית הינו כשלושה חודשים מיום הניתוח. כמו כן, השבוע הראשון הינו קשה באופן יחסי. יש להישמר מפעילות גופנית לפחות חודש. יש להפחית את המתיחות הרגילות של היום יום, כמו הרמת ידיים, התכופפויות וכו׳.

במהלך ההחלמה יתכנו בצקות ושתפי דם, דבר זה נורמלי. במקרה של סימני דימום מוגברים יש ליצור קשר במיידי עם הרופא המנתח.

מה אמורות להיות תוצאות ניתוח בטן היקפית?

ניתוח מתיחת בטן היקפית לא רק מותח את הבטן והגב, הוא גם מרים ויוצר נפח לאזור הישבן, מצר את המותניים ומרים את הירך הצידית. כמו כן, במהלך הניתוח מוסרים גם תאי השומן ולכן הסיכוי להשמין שוב באזורים אלה יורד משמעותית.

מהי מתיחת בטן בצורת T הפוכה?

ניתוח מתיחת בטן בצורת T הפוכה, אופייני לאנשים שעברו ירידה מסיבית במשקל או כאלה שעברו ניתוח בריאטרי כמו קיצור קיבה, שרוול וכו׳. השוני העיקרי הוא באזור בו ממוקמים עודפי השומן. ניתוח זה יבוצע במצבים בהם קיימים עודפי עור מרובים באזור האורכי המרכזי והגבוה של הבטן ולא רק באזור הרוחבי התחתון של הבטן. במצבים כאלה, בכדי להיפטר מעודפי העור האורכיים מבוצע חתך עורי גם לאורך קו האמצע של הבטן, מתחת ומעל הטבור.

יתרונה העיקרי של שיטה זו הינה המתיחה המשמעותית יותר מכל כיווני הבטן, אך מצד שני חסרונה העיקרי הינו בצלקת האורכית הבולטת שתישאר לאורך כל הבטן. לרוב, מנתחים רבים אינם אוהבים לעשות ניתוח זה בגלל הצלקת שנשארת. אך ישנם מצבים בהם ניתוח זה הוא בגדר חובה על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

איך ומתי נבצע מיני מתיחת בטן?

ניתוח למיי מתיחת בטן נוכל לבצע במקרים בהם עודפי העור והשומן קלים ביותר ונמצאים אך ורק בבטן התחתונה. את הניתוח מיני מתיחת בטן מבצעים עם חתך קצר, ללא הידוק השרירים וללא הזזת הטבור. בסוף הניתוח נשארים עם צלקת שדומה מאוד לניתוח קיסרי.

אחד היתרונות הבולטים של המיני ניתוח הוא שההחלמה פשוטה וקלה באופן יחסי. ניתן לבצע את המיני ניתוח למתיחת בטן בהרדמה מקומית ולכן ההתאוששות קלה בהרבה. חסרונה העיקרי הוא שהיא מתאימה רק למקרים קלים מאוד. מיני מתיחת בטן בדרך כלל היא מתיחת בטן ללא נקזים וסוג של מתיחת בטן חלקית עקב מתיחת הבטן התחתונה בלבד.

מתי ניתן לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח ומה הן השיטות?

מתיחת בטן ללא ניתוח ניתן לבצע כאשר יש מעט עור עודף ועאשר הרופא המנתח חושב שהתוצאה תהיה טובה יותר מהליך ניתוח כירורגי.

קיימות מספר שיטות של מיצוק עור הבטן או מתיחת בטן ללא ניתוח. כמובן שמקרים בהם קיימים עודפי עור רבים, נסיון מתיחת בטן ללא ניתוח לא ייתן מענה.

אחת השיטות המקובלות היום הינה מתיחת בטן בלייזר, ניתן למצק את עור הבטן על ידי אנרגיית לייזר, במכשירים שונים. בשיטה זו, מחדירים צינורית שאיבת שומן שבקצה שלה ישנו סיב לייזר הצורב את השומן התת עורי שממוקם בשיכבה העמוקה ביותר של העור, בשיטה זאת ניתן למצק מעט את עור הבטן ולפסל קימורים.

ישנה שיטה דומה שעובדת על ידי גלי רדיו, באופן דומה ללייזר, ניתן להחדיר מסרגה תחת העור המעבירה אנרגיית של גלי רדיו, גם לשיטה זו ישנם מספר מכשירים שונים שיודעים לבצע את אותה עבודה. גלי הרדיו מחממים את העור באופן מבוקר וממצקים את השומן התת עורי, בנוסף, ניתן לשלב טיפול חיצוני, המורכב מעשרות מחטים זעירות הצורבות את העור וממצקות אותו.

מהן ההוראות וההמלצות לאחר ניתוח מתיחת בטן?

לאחר כל סוגי ניתוחי מתיחת בטן מלבד הניתוח למיני מתיחת בטן, המנותח נשאר לאשפוז של לילה. בניתוח מיני מתיחת בטן, לרוב המנותח ישוחרר באותו, מיד לאחר ההתאוששות.

ברוב ניתוחי מתיחות הבטן, משאירים נקזים, נקזים אלה מוסרים לאחר מספר ימים כאשר מגיעים למצב בו כמות הנוזלים בנקז פוחתת משלושים סמ"ק ליום. לרוב, נקזים אלה מוסרים בפגישת הביקורת הראשונה שמתבצעת לאחר כשבוע מיום הניתוח.

משככי כאבים יש לקחת לפי המלצת הרופא המנתח. בכל מקרה, רצוי לקחת את משככי הכאבים גם אם לא חשים כאב חזק במיוחד, כל זאת על מנת למנוע סבל מתמשך.

על פי הוראות הרופא המנתח, למרות הקשיים, המנותח מתבקש להתחיל ללכת בכיפוף כבר ביום שלאחר הניתוח.

ניתן להתרחץ לאחר עשרים וארבע שעות באופן מלא, אין סיבה לדאוג לגבי החבישות, הן מיועדות לעמוד במים זורמים.

את חבישות הנייר אין צורך להסיר ועדיף לתת להם ליפול מעצמן. אין בעיה להרטיבם, לסבנם ולתת להם להתייבש לבד או לייבשם במייבש שיער ללא חום. אם יש קצוות שמתחילים ליפול, ניתן לקצוץ אותן במספריים. זאת בכדי לשפר את ריפוי הפצע, להפחית את הסיכוי לפעירת הפצע ולהפחית את האפשרות להתרחבות הצלקתית.

את מלבוש הלחץ יש להשאיר על הגוף למשך כחודש וחצי. זאת כדי להפחית בצקות, דימומים והצטברות נוזלים בחלל הניתוחי. גם את מלבוש הלחץ ניתן להשאיר במקלחת ולייבשו במייבש שיער ללא חום, כמו כן, ניתן להסירו בזמן המקלחת ולהחזירו מיד לאחר מכן.

התפרים מתכלים ומתמססים מעצמם ואין צורך להסירם או לגעת בהם. לאחר שחבישות הנייר נפלו והפצעים נסגרו, יש לחבוש את הצלקות ביריעות סיליקון, עד להשטחת והתבהרות הצלקת. הליך זה יכול להמשיך מספר חודשים.

לאחר ניתוחי בטן, יש להגיע למספר ביקורות. הכל יהיה לפי שיקול דעתו של הרופא המנתח. לרוב, הביקורת הראשונה תהיה לאחר כשבוע, השניה לאחר כחודש, השלישית לאחר כשלושה חודשים והרביעית לאחר כחצי שנה. לפי המצב מחליטים לגבי שאר הביקורות.

יש להימנע ממאמץ במשך חודש וחצי. לאחר כחוד וחצי אזור החתך מתחיל להתייצב ולהתאחות ואז הסיכוי לפעירה פוחת בצורה משמעותית. המנותח מונחה לחזור לפעילות הדרגתית, יש לחדול מכל פעילות מאומצת בזמן כאב. אין להרים משקלים העולים על חמישה קילו למשך חודש וחצי ואין לבצע פעילות לחיזוק שרירי הבטן כשלושה חודשים מיום הניתוח.

לגבי עישון ולקיחת כדורים מדללי דם, רצוי להמנע למשך שבועיים לפחות מיום הניתוח.

רוב המנותחים חוזרים לעבודה בין שבועיים לחודש ימים מיום הניתוח.

מהו תהליך ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן?

תהליך ההחלמה מניתוחי מתיחות בטן תלוי באופן ישיר בכמות העור שהוסר, קשירת השרירים, מצבו הגופני של המנותח טרם הניתוח, מחלות רקע, אם בוצע ניתוח משולב הכולל שאיבת שומן ועוד.

כמובן שלרוב, במתיחות בטן גדולות, עם הידוק השרירים, ההחלמה קשה וארוכה יותר ויכולה להימשך אפילו מספר חודשים. בהם הבצקות ושטפי הדם נספגים, הפצעים מתייצבים לצלקות, הכאבים פוחתים הדרגתית ותחושת המתיחה פוחתת. כל זאת עם יכולת חזרה לשגרה לאחר כשלושה שבועות בממוצע.

לעומתם, במיני מתיחת בטן ההחלמה בדרך כלל קלילה וישנם מנותחים שחוזרים לעבודה אפילו באותו השבוע.

הצלקות ייראו כנראה לא אסתטיות במהלך ששת החודשים הראשונים, אך זהו דבר טבעי לחלוטין. לרוב, לאחר כשנה הצלקות ישתטחו ויתבהרו. בכל מקרה, צלקות מניתוח בטן הן בדרך כלל לא משמעותיות וניתנות להסתרה בבגד ים או בתחתון.

מהם הסיבוכים ותופעות הלוואי האפשריים של ניתוחי מתיחות בטן?

בישראל, מתבצעים מאות ניתוחים למתיחת בטן בכל שנה. כאשר ניתוח מתיחת בטן מבוצע על ידי מנתח פלסטי מוסמך, שעבר הכשרה בעיצוב הגוף, ניתן לצפות לתוצאות טובות. עם זאת, תמיד קיימים סיכונים הקשורים לניתוח בכלל, וסיבוכים אפשריים הקשורים ספציפית למתיחת בטן.

קרישי דם, ניתן להקטין את הסיכון לקרישי דם על ידי כניסה לתנועה מהר ככל הניתן אחרי הניתוח. ניתן להפחית את הסיכון לסיבוכים על ידי מעקב קפדני אחר הוראות המנתח לפני ואחרי הניתוח, בעיקר בכל הקשור לאופן החזרה לפעילות גופנית ולתזמונה. מי שישכב ללא תזוזה במשך זמן רב לאחר ניתוח מתיחת בטן, יכול רק להגדיל את הסיכוי להיווצרות סיבוך זה.

בצקות ושטפי דם, הן חלק מתהליך ההחלמה, שטפי הדם נעלמים לאחר כחודש והבצקות לאחר כשלושה עד ארבעה חודשים. לזירוז היעלמותם חשוב ללבוש את מלבוש הלחץ, לבצע מסאג׳ים וקומפרסים קרים.

דימומים, אם קיים דימום קל ממש ניתן ללחוץ על האיזור ולהמתין להפסקתו. במקרים של דימום גדול ומתפשט, עם ירידה בלחץ דם, יש לחזור במיידי לחדר ניתוח ולצרוב את אזור הדימום. כמו כן, במהלך הניתוח ניתן לתת נוגדי דימום, ולעיתים המנותח יזדקק אפילו למתן מנות דם.

זיהום, מופיע בדרך כלל לאחר כשבוע עד עשרה ימים. אם מדובר בזיהום קל ושטחי, מתן אנטיביוטיקה ופתיחת התפרים יכולים לרפאו. במקרים משמעותיים יותר של מוגלה וזיהום קשה יותר, ייתכן ויהיה צורך באשפוז, מתן אנטיביוטיקה דרך הווריד, פתיחת הפצע, שטיפות המוגלה וסגירה מאוחרת יותר של הפצע.

טרומבוזה, פקקת של ורידי הרגליים שעלולה לשלוח תסחיף לריאות. מניעת התופעה יכולה להתחיל בהכנת הבטן טרם הניתוח להתרגל ללחץ תוך בטני גבוה בשימוש במלבושי לחץ. כמו כן, על המנתח להימנע מתפירה חזקה מדי בזמן הניתוח. התניידות מהירה לאחר הניתוח גם כן יכולה לעזור ולכן מומלץ להתהלך כמה שיותר מוקדם. אם נוצרה פקקת, ניתן לטפל בה בנוגדי קרישה.

חוסר תחושה בבטן או בירך, מסתדר בדרך כלל מאליו. לעיתים רחוקות נשאר קבוע. רופא מנתח מומחה בתחום יפחית משמעותית סיכון זה.

הצטברות של סרומה, נוזל צלול הנאגר בחלל הניתוחי. במקרים קלים, ישנו סיכוי דבוהה שהסרומה תיספג מעצמה. במקרים משמעותיים יותר ייתכן ויהיה צורך לנקזה.

אוזניי כלב, תופעה זו יכולה להופיעה בקצוות של החתך הרוחבי, ייתכן ויישארו עודפי שומן ועור. הטיפול האידיאלי הוא בכריתתם ותפירה מחדש.

פתיחת התפרים, נובע ממתח רב או תנועות חדות. למניעתו המתח על הבטן בניתוח צריך להיות מתח קל. כמו כן חבישות הנייר וחבישות הלחץ מפחיתות את הסיכון. מומלץ לא לעשות תנועות חדות בשבועות הראשונים שלאחר הניתוח.

נמקים נובעים בעיקר מעישון. במקרה הצורך יש להסיר את הנמק ולתפור מחדש לאחר מספר שבועות, או במקרים בהם הנמק נרחב יותר ייתכן ונזדקק לחבישות וואקום או שתלי עור.

צלקת מורמת למעלה, נובעת ממתח או תכנון ניתוח גבוה ולא מקצועי. ניתנת לשיפור על ידי תיקון ניתוחי.

קלואידים הינם צלקות החורגות מגבול החתך הניתוחי. טיפול בכריתת הצלקת ותפירה מחדש והמשך טיפול דומה לצלקות ההיפרטרופיות.

צלקת היפרטרופית הינה צלקת מורמת, נוקשה וכואבת. אופיינית בעיקר לאנשים כהי עור. לרוב הצלקת מטופלת בחבישות לחץ, יריעות סיליקון, לייזרים וכו׳.

צלקת בלתי יציבה הינה כאשר הצלקת לעיתים נסגרת ונפתחת לסירוגין באיזורים קטנים לאורך החתך המקורי. לעיתים, התופעה נובעת מהשימוש ביריעות הסיליקון ומומלץ שלא להשתמש באיזורים אלו ביריעות. הכל לפי החלטת הרופא המנתח.

חוסר סימטריה, מטופל לרוב על ידי שאיבות שומן או ניתוח משלים. גם פה, מנתח בעל ניסיון בניתוחי מתיחות בטן יוכל להפחית את הסיכון באופן משמעותי.

השמנה מחדש, במידה והמנותח יחזור להרגליו ולא ישמור על אורח חיים בריא, הוא ישמין בסופו של דבר גם באזור הבטן.

האם כדאי לעשות ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן יכול להתאים לאנשים רבים, אך לא לכל אחד. חשוב למצות את האפשרויות הרבות לעיצוב הגוף עוד לפני השלב הניתוחי, אולם לאחר שמוצו כל האפשרויות, ניתוח מתיחת בטן הוא פתרון מצוין והיחיד להשגת בטן שטוחה, מתוחה, חטובה ונטולת עודפי עור ושומן.

למה כדאי לך להגיע לאלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה?

החלטתם לעשות את הניתוח מתיחת בטן, הגיע הזמן להיפגש עם מנתח פלסטי מומחה בתחום.

בפגישת הייעוץ, המנתח יבדוק אם אתם אכן צרכים לעבור ניתוח למתיחת בטן או שאולי ישנו פתרון אחר, תקבלו אינפורמציה מלאה על הניתוח, על הסיכונים והתועלות. תוכלו כמובן לראות תמונות של לפני ואחרי ותגיעו יחדיו לתיאום ציפיות.

בימינו, יש עשרות מנתחים בארץ, צוות ״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ יהיה שם בשבילך מתחילת התהליך, יהיה שם בחדר הניתוח, ויהיה זמין עבורך בכל יום ובכל שעה גם אחרי הניתוח.

המנתחים שעובדים ב״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ הינם פלסטיקאים כירורגים ברמה הגבוהה ביותר. כולם מנהלים או ניהלו מחלקות בבתי חולים נבחרים בארץ. כולם עם תעודות מהארץ ומהעולם ובעלי ניסיון רב ועשיר, מה שמפחית באופן משמעותי את האפשרות לסיבוכים.

חדרי הניתוח ש״אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה״ עובדים איתם משתמשים בטכנולוגיה החדישה ביותר, עם צוות אחיות ומרדימים ותיקים ומנוסים.

מהו המחיר של ניתוח מתיחת בטן?

מחיר של ניתוח מתיחת בטן נא בין – 20,000 ש״ח ל – 40,000 ש״ח ומאוד תלוי במצבו האישי של המנותח.

יש לך שאלות נוספות לגבי ניתוח מתיחת בטן?

צוות חברת "אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה" כאן בשבילך לכל שאלה. נשמח להעניק לך שירות וחוויה שלא תשכחי. מוזמנת ליצור איתנו קשר כבר עכשיו במספר 1-800-210-210.

המאמר נכתב בעזרת רופאים מומחים בתחום כירורגיית השד. מנתחים בעלי ניסיון רב החברים באיגוד הרופאים בישראל.

מיני מתיחת בטן

בהתאם להיקף הבעיות האסתטיות שלכם, יתכן שלא תצטרכו לעבור ניתוח מתיחת בטן מלא, אלא תימצאו כמועמדים מתאימים להליך מיני מתיחת בטן. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ מתבצעים מגוון ניתוחים פלסטיים והליכים אסתטיים על ידי מיטב המומחים בתחום, בהתאמה אישית לצרכים ולהעדפות של המטופלים.

כשאין צורך בהידוק דופן הבטן, ההמלצה היא על מיני מתיחת בטן

ניתוח מיני מתיחת בטן שמור לרוב כאשר יש מידה מינימלית של עודפי עור, שומן ורפיון שרירים, וכאשר בעיות אלו מוגבלות לאזור הבטן התחתונה. לכן, מתיחת בטן קטנה תוביל לתוצאות הבאות:

  • פחות צלקות
  • זמן טיפול קצר יותר
  • תקופת החלמה קצרה יותר
  • בטן יציבה ושטוחה יותר
  • מבנה גוף אסתטי יותר.

היתרונות של מיני מתיחת בטן

מיני מתיחת בטן היא הליך כירורגי פופולרי לעיצוב הגוף שעליו עשוי המנתח הפלסטי להמליץ ​​ממגוון סיבות. אם אתם מעוניינים לעבור הליך זה, חשוב שתבחרו את המנתח הפלסטי המתאים, כדי להנות מהיתרונות הבאים:

חתך קטן יותר

מתיחת בטן מלאה וגם מיני מתיחת בטן הם הליכים כירורגיים שמבוצעים במטרה לחסל עודפי רקמת בטן ועור נפול עיקש, ובעוד שהמטרות הכוללות של שני ההליכים הללו דומות, מתיחת הבטן המיני מתמקדת בבטן התחתונה, ומכוונת לרקמה מתחת לטבור. כתוצאה מכך, החתך שנעשה במהלך מיני מתיחת בטן קצר יותר ומביא לפחות צלקות. בנוסף, המיקום האסטרטגי באזור הערווה מקל על ההסתרה.

זמן ניתוח קצר יותר

בשל האופי המורכב של ניתוח בטן מסורתי, הליך זה מבוצע בהרדמה כללית והניתוח יכול להימשך בין 2-4 שעות. במקרים רבים, ניתן לבצע מיני מתיחת בטן בתוך שעה עד שעתיים בלבד.

זמן התאוששות קצר יותר

מכיוון שמתיחת בטן מיני דורשת פחות תיקון מאשר מתיחת בטן מלאה, זמן ההשבתה הנדרש להליך מצטמצם מאוד, בהשוואה להתאוששות מניתוח בטן מלא, שעשויה להימשך בין שבועיים לשלושה שבועות.

מתיחת בטן היקפית

בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שיש לה ותק משנת 2003 בתחום, ומועדון של למעלה מחמישים אלף מטופלים מרוצים, תעברו את ההליך על ידי מיטב המומחים בתחום, בהתאמה אישית לצרכים ולהעדפות שלכם.

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים