לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

סוגי שתלים בניתוחי חזה

יש מגוון סוגי שתלים שניתן להגדיל ואף להרים בעזרתם את החזה על מנת להעניק לו מראה זקור, נשי וסקסי, כך שאם את שוקלת ניתוח הגדלת חזה כדאי שתכירי סוגי שתלים ואת המאפיינים הייחודיים של כל סוג וסוג.

אבל רגע לפני שנצלול ונִתְוָודֵּעַ אל סוגי שתלים בניתוחי הגדלת חזה, חשוב לנו לציין כי אין סוג שתל אחד שמתאים לכל אחת, יש מנעד רחב של סוגי שתלים, ממש כשם שיש מגוון רחב של סיבות אשר בעטיין נשים ונערות בוחרות לעבור ניתוחי הגדלת חזה. יש נשים שבוחרות להגדיל את החזה בגלל שהחזה שלהן קטן, בעוד אחרות מגדילות את החזה בשל אי סימטריה בין השדיים. יש נשים שפונות לניתוחי חזה כדי לתקן עיוות בשד או על מנת למלא חזה שאיבד מנפחו לאחר הלידות, ואחרות כדי לשחזר שד שנכרת בשל גידול סרטני. כך או כך, בחירת השתלים היא אישית אך המכנה המשותף ביניהם הוא שכולם נועדו להעצים את המראה וליצור פרופיל חזה סימטרי, מלא, נשי ואסתטי.

אנו בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' עובדים עם שפע של סוגי שתלים וגאים לשמש בית חם, דואג ותומך לכל אישה ונערה החולמות על חזה מלא, זקוף ועסיסי. אנחנו מקפידים לעבוד אך ורק עם שתלים מיצרנים מורשים ועם סוגי שתלים שאושרו על ידי רשויות הבריאות בארץ ובעולם, והכירורגים הפלסטיים שלנו מסייעים לכל אחת לבחור את סוג השתל המתאים ביותר עבורה, בהתאם לציפיות שלה וכן בהתאמה למבנה גופה.

מידע מקיף אודות סוגי שתלים בניתוחי חזה

ההיסטוריה של השתלים, על קצה המזלג

מנקודת מבט היסטורית, עכשיו זהו הזמן הטוב ביותר לעבור ניתוח להגדלת החזה. זאת מכיוון שאנחנו חיים בתקופה שבה יש מבחר סוגי שתלים לבחור מהם וכל אחת יכולה לבחור את השתל המתאים ביותר עבורה, בהתאמה מושלמת למראה אותו היא מעוניינת להשיג. אך פעם דברים נראו אחרת, ממש אחרת.

הניסיונות המוקדמים להגדלת חזה נעוצים אי שם במאה ה-19. כאשר כירורג גרמני בשם וינצ׳נס צ׳רני השתמש ברקמות שומן מגידול שפיר על מנת למלא חזה של מטופלת שהשד שלה נכרת עקב גידול. מאוחר יותר כירורגים השתמשו בשעוות פרפין לצורך הגדלת חזה של מטופלות. אך מאחר שהמילוי הכיל נפט וגם שמן זית, זה הוביל לסיבוכים, לרבות: נמקים, דלקות ובמקרים קיצוניים אף עיוורון ותסחיף מוחי. אחרי ניסיונות אלו נוסו חומרי מילוי נוספים, ביניהם: כדורי ספוג ופוליאתילן, אך גם לזה לא היו תוצאות משביעות רצון והן חשפו את הנשים לסיכונים בריאותיים.

החלו לעשות שימוש בסוגי שתלים הדומים לאלו שיש לנו כיום כבר בשנות ה-60 של המאה ועשרים. עת הכירורגים הפלסטיים ד"ר פרנק גרא וד"ר תומאס קרונין המציאו את שתל הסיליקון הראשון. בשנת 1962 טימי ג'ין לינדסי הפכה לאישה הראשונה שבה הושתלו שתלי סיליקון בחזה. אך את החגיגה השביתו בשנות ה-80 וה-90 של המאה ועשרים, כאשר אזרחים טענו ששתלי סיליקון מחוללים מחלות אוטואימוניות. השמועות האלו גרמו למנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, לאסור את השימוש בשתלי סיליקון, אך המשיך להתיר את השימוש בשתלי סיליקון עבור נשים שהשד שלהן נכרת או לנשים שכבר הושתלו בהן שתלי סיליקון והן נזקקו להחלפת שתלים. לצד זה, הותר השימוש בשתלי מי מלח, שכן אושרו על ידי ה-FDA.

זה היה בשנת 2006 שה-FDA הסיר את האיסור להשתמש בשתלי סיליקון. האישור הגיע לאחר ביצוע מספר רב של מחקרים קליניים שהוכיחו שאין כל קשר בין התפתחותן של מחלות אוטואימוניות לבין שתלי הסיליקון. מאז 2006 צומצם השימוש בשתלי מי מלח, הפופולריות של ניתוחי חזה עם שתלי סיליקון רק הלכה ועלתה, עד כי ניתוח הגדלת חזה נחשב לאחד הניתוחים הנפוצים והמבוקשים ביותר שיש היום, בהשוואה לניתוחים פלסטיים אחרים.

שוקלת ניתוח הגדלת חזה? זה הזמן להכיר מקרוב סוגי שתלים

בין אם את מעוניינת בהגדלת חזה מינורית ובין אם את חולמת על חזה שופע ומחשוף נדיב – יש משהו עבורך. אך כדי להבין איזה סוג שתל יעניק לך את המראה עליו חלמת נציג סוגי שתלים ונפרט על אודות כל אחד מהם. זאת במטרה שאת תוכלי לקבל את מלוא המידע שיאפשר לקבל את ההחלטה הטובה, הבטוחה והמתאימה ביותר עבורך.

סוגי השתלים השונים נבדלים אחד מהשני בצורה, במילוי, בפרופיל ובגודלם, כפי שנראה בשורות הבאות.

סוגי מילויים

בפני נשים המעוניינות להגדיל את החזה, עומדות כיום 3 אפשרויות למילוי החזה: שתלי ג'ל סיליקון, שתלי מי מלח ושומן עצמי.

  1. שתלי ג'ל סיליקון: מבין סוגי המילויים שיש, שתלי ג'ל סיליקון נחשבים לפופולריים ביותר. שתלים אלו כוללים מעטפת סיליקון חיצונית ובתוכה ג'ל שעשוי אף הוא מסיליקון, ברמות סמיכות מגוונות. ג'ל בסמיכות נמוכה מעניק לשד טקסטורה רכה ונעימה למגע בעוד שלג'ל בסמיכות גבוהה יש אפקט נוקשה ופחות טבעי. היתרון של ג'ל בסמיכות גבוהה הוא שהוא נחשב לבטוח מאוד ויש פחות סיכויים לדליפה, ולהפך – סמיכות נמוכה חושפת המטופלות לאפשרות לדליפה.
  2. שתלי מי מלח: גם לשתלים אלו יש מעטפת סיליקון, אולם לתוכה מוזלפת בעת הניתוח תמיסת מי מלח. שתלי מי מלח היו פופולריים בעבר, בעיקר כאשר ה-FDA אסר על שימוש בסיליקון, אך כיום כבר לא משתמשים בהם מכיוון שהסיכוי לדליפת תמיסת מי המלח מן השתל אל הגוף הוא יחסית גבוה.
  3. הזרקת שומן עצמי: אמצעי מילוי נוסף שרווח היום למילוי והגדלת נפח החזה הוא הזרקה של שומן עצמי. בשיטה זו, תחילה שואב הכירורג הפלסטי שומן מגופה של המטופלת, בדרך כלל ממקומות שבהם יש מצבורי שומן עודף. לאחר מכן, עובר השומן העצמי שנשאב תהליך עיבוד במעבדה ובשלב הבא הוא מוזרק בחזרה לחזה של המטופלת. היתרונות הגדולים בהגדלת חזה עם שומן עצמי טמונים בכך שמדובר בחומר אורגני, הנשאב מגוף המטופלות כך שאין סיכוי לדחיית השתל בשל היותו גוף זר, וכי ניתן בהזדמנות זו להיפטר מעתודות שומן עודפות נקודתיות בגוף. החיסרון של הגדלת חזה עם שומן עצמי הוא שלא ניתן להגדיל את החזה באופן משמעותי, שכן חלק מהשומן העצמי נספג בגוף. כלומר, הזרקת שומן עצמי מתאימה לנשים שמעוניינות בהגדלה קלה או באפקט קל של הרמה.

סוגי צורות של שתלים

נהוג לחלק סוגי שתלים בהתאם לצורתם, ומבחינים בין 2 צורות עיקריות – שתלים אנטומיים ושתלים עגולים:

  • שתלי סיליקון עגולים – לשתלים מסוג זה יש צורה סימטרית עגולה והם דומים במידה רבה לחצי כדור. האפקט ששתלים אלו מעניקים הוא מראה חזה זקוף ומלא יותר בחלק העליון, אך האפקט תלוי גם בסוג הפרופיל שבוחרים. שתלים עגולים נחלקים ל-2:
    • שתלים עגולים בפרופיל גבוה – פרופיל זה מדגיש ביתר שאת את החלק העליון של החזה ויוצר אפקט פחות טבעי.
    • שתלים עגולים בפרופיל נמוך – פרופיל זה מדגיש את החלק התחתון של החזה ודומה יותר למראה חזה טבעי ושופע.

יתרונות וחסרונות: בין היתרונות של שתלים עגולים ניתן לציין שבמידה ותחול תזוזה של השתל בתוך השד, השד תמיד ישמור על מראה סימטרי, כי השתל הוא עגול. החיסרון של שתלים עגולים נעוץ במראה שהם מעניקים, הנחשב פחות טבעי ויותר מלאכותי.

  • שתלי סיליקון אנטומיים – לשתלים מסוג זה יש מראה של מעין טיפה, לכן הם משווים לחזה מראה טבעי יותר, בהשוואה לשתלים עגולים. עיקר הנפח של שתלים אלו מרוכז בחלק התחתון, ממש בדומה לחזה הטבעי.

יתרונות וחסרונות: היתרונות הבולטים בשתלים אנטומיים הם היכולת להתאים לכל מטופלת את השתל המתאים ביותר עבורה, בהתאם לנתוניה ולשאיפותיה, כמו גם האפקט הטבעי שהם מעניקים. החסרונות של שתלים אנטומיים הם שבמידה והשתל יזוז השד יאבד את הסימטריות שלו ואת מראהו הטבעי.

גודל שתלי הסיליקון

לצד צורה, פרופיל ומילוי עומדת בפני נשים ונערות בחירה חשובה נוספת – בחירת גודל השתל. כאשר הרעיון הוא פשוט, ככל ששתל הסיליקון יהיה גדול יותר כך החזה לאחר הניתוח יהיה גדול יותר. בעבר הלא רחוק, נשים נטו להגדיל את החזה באופן משמעותי ובחרו בשתלים בגדלים גדולים למדי. אך, בשנים האחרונות האופנה השתנתה וחלה תפנית במגמה, כך שנכון להיום מרבית הנשים בוחרות בגדלים בינוניים ומעודנים שאינם גדולים מדי או קטנים מדי, כדי ליהנות ממראה חזה הרמוני, פרופורציונלי וטבעי. כמו כן, בחירה בשתלי סיליקון בגדלים קטנים יותר ובינוניים מבטיחה עמידות לטווח הארוך, מאחר ששתלים כבדים עלולים ליפול ולצנוח עם הזמן.

גודלם של שתלי סיליקון נע בין 150 סמ"ק לבין 800 סמ"ק, כאשר 150 סמ"ק יקנה מראה חזה קטן יותר וככל שעולים מעבר ל-150 סמ"ק כך מראה החזה יהיה גדול יותר. לדוגמה, נשים שמידת החזייה שלהן היא B ומעוניינות להגדיל למידה C יוכלו לזכות במידה גדולה יותר ונחשקת עם שתלי סיליקון בגודל של 300 סמ"ק.

מרקם המעטפת והקשר שלה להתפתחותה של קופסית

סוגי שתלים שונים מגיעים במעטפות שונות הנמצאות על פני רצף. בצד האחד יש שתלי סיליקון בעלי מעטפת חלקה ובצד האחר של הרצף נמצאים שתלי סיליקון במעטפת מחוספסת. מומלץ לבחור בשתלי סיליקון במעטפת חלקה או מחוספסת עדינה, מאחר שמעטפת כזו מקטינה את הסיכוי להתפתחותה של קופסית.

ומה הקשר שבין מרקם המעטפת לבין קופסית?

קופסית זוהי למעשה רקמה דקיקה שעשויה להתפתח לאחר ניתוח הגדלת חזה והיא משמשת חיץ בין שתלי הסיליקון לבין רקמות הגוף. באופן כללי, אין סיבה לדאגה כאשר מתפתחת קופסית, זו תופעה מאוד רווחת בניתוחי חזה, אולם אם הקופסית עבה והמעטפת מחוספסת מדי – יש סיכוי גדול יותר לסבול מדלקות, ובמקרים קיצוניים יכולה להתפתח לימפומת הקופסית. בדיוק מסיבה זו כדאי להעדיף מעטפת בעלת חספוס מעודן.

כל כך הרבה סוגי שתלים, כיצד תבחרי את השתלים האידיאליים עבורך?

לנוכח ההיצע הגדול של סוגי שתלים נשאלת השאלה כיצד בוחרים את שתלי הסיליקון המתאימים ביותר מבין מגוון רב כל כך של סוגי שתלים. כאמור, אין תשובה נכונה אחת ויחידה לשאלה זו, כי לכל אישה ונערה יש את הנתונים שלה ואת החלומות שלה. מוטב להגיע לקליניקה שלנו להתייעץ עם כירורג פלסטי מיומן ומקצועי, לעבור בדיקה, לקבל מידע מקיף וביחד להחליט על סוג השתלים האופטימליים עבורך.

בעת ביצוע הבדיקה המקדימה, יבחן הכירורג הפלסטי את הנתונים האינדיבידואליים שלך. הוא יבדוק את מידות הגוף שלך (גובה, משקל וכו') ואת מבנהו, את גודל החזה, מידת הסימטריות בין השדיים, מיקומן של הפטמות, מידת הצניחה והרפיון ואת מצב השרירים והרקמות. בדיקת הרקמות היא חשובה כי היא תקבע במידה רבה היכן ימקם הכירורג הפלסטי את שתלי הסיליקון. בנשים עם חזה מרוקן, לאחר הנקות למשל, או בנשים בעלות מבנה גוף רזה ימקם הכירורג הפלסטי את השתלים מעל השריר או בתת השריר. אך במקרים אחרים, למשל במקרה של מחסור ברקמות באזור השדיים ימקם הכירורג הפלסטי את השתלים מתחת לשריר, כדי שלא ניתן יהיה להבחין בקווי המתאר של השתלים.

לאחר הבדיקה, יציע הכירורג הפלסטי צורות שתלים מתאימות, בהתאם לשאיפות שלך. אם את שואפת למראה עגול יותר, ימליץ הכירורג על שתלים בעלי צורה עגולה יותר ואם את מעוניינת במראה טבעי יותר הכירורג הפלסטי יציג בפנייך שתלי סיליקון בצורות טיפה.

לאחר מכן, עוברים לבחירת גודל השתל. הכירורג הפלסטי ישאל אותך לאיזה גודל של חזה את מצפה ובהתאם לתשובה שלך ובהתחשב בנתונים האישיים שלך יציע מגוון מידות. הכירורגים הפלסטיים בקליניקה שלנו דוגלים במראה נשי והרמוני, לכן על פי רוב נמליץ על גודל שתלים פרופורציונליים למבנה הגוף שלך, כאלו שלא יכבידו עלייך, יחמיאו לך ויעניקו לך את המראה הטבעי והסקסי ביותר.

לאחר צמצום האפשרויות, ניתן לבצע מעין הדמיה מול מראה כדי לקבל תמונה ברורה יותר של התוצאות העתידיות לאחר ניתוח הגדלת חזה. ניתן להכניס שתלים בגדלים שונים ובצורות מגוונות לתוך החזייה כדי להמחיש את תוצאות הניתוח. כך תקבלי מושג טוב יותר איך יראה החזה שלך לאחר הניתוח. ההדמיה מסייעת מאוד בקבלת ההחלטה לגבי סוגי שתלים ומידת ההתאמה שלהם – עבורך.

לאחר בחירת סוגי שתלים, יסביר הכירורג הפלסטי על הליך הניתוח, על זמן ההחלמה וההתאוששות, על הבדיקות שיש לערוך טרם הניתוח, לרבות: ספירת דם, קרישיות דם, ולנשים מעל גיל 40 גם צילום חזה, א.ק.ג וממוגרפיה. הכירורג יסביר גם על סיכונים וסיבוכים אפשריים, גם אם הם נדירים מאוד, והוא יערוך תשאול רפואי מקיף. בנוסף, הוא גם יסביר לאילו תוצאות יש לצפות וכיצד להיערך ליום הניתוח.

התאמה אישית של סוגי שתלים בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה'

קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' מתמחה בניתוחי הגדלת חזה והמומחים שלנו כאן כדי לעזור לך לבחור את סוגי השתלים המתאימים ביותר למידותייך ולחלומותייך. המטרה שניצבת לנגד עינינו היא להתאים עבורך שתלים בטוחים, פרופורציונליים ומחמיאים ולהעצים את הנשיות שלך, מבלי להעמיס על משקל הגוף ולחשוף אותך לסיכונים מיותרים.

בקליניקה, ממתינים לך כירורגים פלסטיים מהשורה הראשונה בישראל, לכולם ניסיון רב בניתוחי חזה, מהפשוטים ביותר ועד לניתוחי שחזור שד מורכבים וכולם חברים בהסתדרות הרפואית בישראל. אנחנו עושים שימוש אך ורק בשתלי סיליקון המאושרים על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות הישראלי, שהוכיחו את עצמם לאורך זמן, כי הבריאות שלך תמיד נמצאת בראש סדר העדיפויות שלנו. אנו עורכים ניתוחי הגדלת חזה הן עם שומן עצמי והן עם שתלי סיליקון ג'ל ועובדים עם רפרטואר רחב של סוגי שתלים, כך שכל אישה ונערה יכולות לקבל מענה מדויק לצרכים הייחודיים שלהן.

אנחנו מזמינים אותך לפגישת ייעוץ ראשונית בקליניקה שלנו. בפגישה זו תפגשי כירורג פלסטי מקצועי ומיומן הקשוב לצרכיך ולחלומותייך שיספק לך מידע מפורט על סוגי שתלים וטכניקות כירורגיות להגדלת החזה. הפגישה בקליניקה היא דיסקרטית, פרטית ואישית והכירורג הפלסטי יעזור לך בהתלבטויות, יענה על כל השאלות ויעניק לך תמיכה מקצועית ורגשית לאורך כל הדרך.

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים