לפגישת ייעוץ 1800-210-210 call-us צרו קשר contact-us whatsapp-call

עיצוב האף ללא ניתוח, ללא צלקות וללא כאבים

מדהים לגלות שרק לפני כמה שנים בודדות כל מי שחשק בעיצוב האף נאלץ לעבור דרך סכין המנתחים ולעבור ניתוח פלסטי. זו הייתה האפשרות היחידה ולא הייתה שום אפשרות אחרת. למרבה המזל ותודות להתפתחויות האחרונות בתחום האסתטיקה עיצוב האף אפשרי היום – גם ללא ניתוח, ללא החלמה ארוכה או אשפוז ואפילו ללא הרדמה מלאה.

עם חומרי מילוי אורגניים הנמצאים באופן טבעי בגופנו, כמו חומצה היאלורונית, המוזרקים באופן מדויק ומדוד לאזור האף ניתן לשנות באופן משמעותי את הפרופיל וכל זאת בטיפול הנע בין 15 דקות לכחצי שעה בלבד. כן, כן, עם אותה חומצה היאלורונית המשמשת למילוי הנפח באזור הלחיים וליצירת שפתיים עסיסיות, מלאות ונשיות אפשר לפסל מחדש את צורת האף, לתקן קימורים, לשטח בליטות, גבנוניות או גושים ואפילו לשוות אשליה של מראה אף קטן יותר, למרות שמבחינה טכנית הוא לא הוקטן או נשבר באופן כירורגי.

אז אם רצה הגורל ולא ירשתם אף קטן, ישר, סולד וכפתורי ואם אתם משקיעים אנרגיה ומאמצים עילאיים שלא יתפסו אתכם בצדודית או חלילה יצלמו אתכם בפרופיל, חשוב שתדעו שלצד ניתוח אף פלסטי יש אפשרות נוספת – עיצוב האף בעזרת חומצה היאלורונית. בחו"ל יש הקוראים להליך זה של עיצוב האף – "ניתוח אף נוזלי", בשל מילוי האף בתמיסת החומצה ההיאלורונית הנוזלית, אך בנוסף מכנים טיפול זה בעולם גם "עיצוב האף ללא ניתוח", בדומה לישראל.

בניגוד לניתוח אף פלסטי, עיצוב האף עם חומצה היאלורונית אינו מעניק פתרון קבוע כי אם זמני, וכדי ליהנות מאפקט מתמשך יש לחזור על הטיפול בדרך כלל מדי שנה או שנתיים, תלוי בשיעור החומצה היאלורונית שנספגה בגוף.

עיצוב האף נגיש לנשים וגברים, לנערות ולנערים מעל גיל 13 ונחשב לטיפול בטוח מאוד מהבחינה הרפואית. בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' רק רופאים מקצועיים, מורשים ומנוסים מבצעים טיפולי עיצוב האף עם חומצה היאלורונית, ואנחנו עושים שימוש אך ורק בחומרי מילוי סטריליים ובטוחים, המאושרים הן על ידי משרד הבריאות בישראל, הן על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) והן על ידי התקינה האירופית. הצוות המקצועי והרפואי שלנו קשוב לחלומות ולשאיפות של כל מטופל ומטופלת, מלווה אותם לאורך כל הדרך ומקפיד להתאים לכל אחד ואחת את הטיפול האידיאלי עבורם.

לצורך צפייה בתמונות לפני ואחרי עיצוב האף של מטופלי קליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' יצרנו תיקייה מאובטחת שהגנו עליה בסיסמה. על מנת לראות את התמונות כל שעליכם לעשות הוא להתקשר אלינו, במספר הטלפון: 1-800-210-210, ואנו נספק לכם סיסמה אישית שתאפשר לכם לצפות בתמונות שבתיקייה.

כל התמונות הן אמיתיות ואותנטיות וקיבלנו את אישורם של המטופלים שלנו להציג אותן. לא נגענו בתמונות, רק טשטשנו פרטים מזהים כדי להגן על פרטיות המטופלים. נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם גם גישה חופשית לתמונות וגם לספק מענה מקצועי לכל שאלה.

12 שאלות ותשובות אודות עיצוב האף ללא ניתוח, ללא צלקות וללא כאבים

למי מתאים עיצוב אף ללא ניתוח?

עיצוב האף מתאים לנשים, גברים, מבוגרים, צעירים ובני נוער שאינם מרוצים ממראה האף שלהם ומעוניינים לפסל ולעצב אותו. עיצוב האף מתאים:

 • לאנשים שיש להם בליטה או גבנונית על גשר האף ורוצים ליישר אותם.
 • לאנשים שיש להם אף גדול, אך לא גדול מאוד, ניתן בעזרת חומרי המילוי ליצור אפקט קל של הקטנה.
 • לאנשים שסובלים מאף עקום.
 • לאנשים שקצה האף שלהם נפול.
 • לאנשים שמעוניינים להרחיב מעט את האף.
 • לאנשים שמתלבטים אם לעבור ניתוח פלסטי באף ורוצים לדמות לפני הניתוח כיצד יראה עיצוב מחדש של האף.
 • לאנשים שאינם מרוצים מתוצאות ניתוח פלסטי באף שנערך בעבר ומעוניינים לתקן אותו. פתרון זה לא מתאים לכל המצבים, זה תלוי באופי התיקון הנדרש לאחר ניתוח.
 • ניתוח אף פלסטי אפשרי אך ורק בבני 17 ומעלה, עיצוב האף מתאים גם לבני 13 שלא מתאימים עדיין לניתוח פלסטי.
 • לאנשים שרוצים לעדן במידה מסוימת את הנחיריים.
 • לאנשים שרוצים לעצב את האף בסמוך לאירוע חשוב כמו חתונה, בר/ת מצווה וכו', שכן התוצאות הן מיידיות.
 • מי עיצוב האף ללא ניתוח לא מתאים?
 • לאנשים שיש להם אף ארוך מאוד.
 • לאנשים שיש להם אף גדול מאוד.
 • לאנשים ששברו את האף.
 • לאנשים שיש להם בליטה קיצונית.
 • לאנשים עם אף עבה מאוד.

במקרים כאלו, רק ניתוח אף פלסטי יכול לספק את התוצאות המיוחלות.

מאיזה גיל ניתן לעבור עיצוב האף עם חומצה היאלורונית

עיצוב האף מתאים לאנשים מגיל 13 ומעלה. מאחר שזהו הליך פשוט יחסית, שיש לו אפקט זמני, הוא אינו כרוך בהרדמה מלאה, במהלכו נעשה שימוש בחומרי מילוי אורגניים והוא אינו פולשני – גם נערים ונערות בני 13 המעוניינים לפסל מחדש את מראה האף יכולים ליהנות מעיצוב האף. הטיפול הוא בטוח ואינו חושף צעירים לסיבוכים או בעיות רפואיות.

מהי חומצה היאלורונית? והאם היא נחשבת לחומר מילוי בטוח?

חומצה היאלורונית היא הדבר הכי קרוב למעיין הנעורים שיש לנו כיום. מדובר בחומר אורגני, הנמצא באופן טבעי בגופנו, ברקמות החיבור ובסחוסים, והוא משחק תפקיד חשוב בתקשורת שבין תאי הגוף. לצורך המחשה נסביר כי לאדם צעיר שמשקלו הממוצע עומד על כ-70 קילו יש כ-15 גרם היאלרונן. אך למרבה הצער ככל שאנחנו מתבגרים ומזדקנים חלה ירידה בכמות החומצה ההיאלורונית שמופקת בגוף.

ירידה בתפוקת החומצה ההיאלורונית בגוף גורמת ל-2 תהליכים בלתי רצויים, שהלוואי ולא היו קורים:

 1. עור יבש – כאשר חלה ירידה בשיעור החומצה ההיאלורונית, רמת הלחות בגוף יורדת, שכן ההיאלורונן מכיל מולקולות מים בריכוז גבוה ואחראי לשמירת הלחות והנוזלים בעור שלנו. ובנוסף, ההיאלורונן הוא זה שגם אחראי על נפח העור שלנו. לכן, התוצאה של ירידה בריכוזי החומצה ההיאלורונית היא גם מראה עוד יבש, סדוק, עייף וזקן.
 2. עור גס ונוקשה – מאחר שיש סינרגיה מושלמת בין החומצה ההיאלורונית שבגופינו ובין החלבון קולגן, האמון של האלסטיות של העור – ככל ששיעור החומצה ההיאלורונית יורד, כך העור שלנו מאבד מגמישותו, הופך גס וקמטים מתחילים להופיע.

מבחינה היסטורית, השימוש בחומצה היאלורונית אינו חדש. כבר בשנת 1934 חוקרים מאוניברסיטת קולומביה, ניו-יורק, גילו את הסגולות המדהימות הטמונות בחומצה היאלורונית. היו אלו החוקרים ג'ון פאלמר וקארל מאייר, שערכו ניסויים בפרות, בודדו את החומצה ומצאו כי חומצה היאלורונית היא זו ששומרת על עורנו לח, חיוני, אלסטי, בעל נפח ומראה צעיר.

לאור גילוי זה ולנוכח התוכנות הנפלאות שלה, החלו להשתמש כבר בשנת 1940 בחומצה היאלורונית בתחום המזון והאפייה, ומאוחר יותר, בשנות ה-90 של המאה ועשרים, החלו להשתמש בחומצה גם לצרכים רפואיים. תחילה עבור בעיות מפרקים, מילוי סחוסים, טיפול בפצעים וניתוחי עיניים, ומאוחר יותר, ב-1996, אומצה החומצה ההיאלורונית על ידי הרפואה הפלסטית והאסתטית, למשל לצורך מילוי קמטים, יצירת נפח והוספת ווליום לאזורים שונים בפנים ובגוף. עד לתחילת שנות ה-2000 נהגו להפיק את החומצה ההיאלורונית מן החי. אך מאחר שזה גרם לתגובות אלרגיות הפסיקו, והחלו להפיק חומצה היאלורונית מתרביות של חיידקים.

מאז ועד ליום זה, חומצה היאלורונית נמצאת בשימוש נרחב במגוון מגזרים ותחומים. בתחומי האסתטיקה היא משמשת לצורך מילוי נפח הלחיים, טשטוש צלקות, טיפול באקנה ופצעונים, מילוי שפתיים, הרמת גבות, פיסול הפנים, עיבוי והגדלת פין, מילוי שקעים באזור הרקות וגם לצורך עיצוב האף.

השימוש בחומצה היאלורונית הוא בטוח ומאושר הן על ידי משרד הבריאות הישראלי והן על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA).

כיצד נערך טיפול לעיצוב האף?

בקליניקה שלנו, עיצוב האף עם חומצה היאלורונית מתבצע אך ורק על ידי רופאים מיומנים ומקצועיים. תחילה מחטא היטב הרופא את אזור האף ובשלב הבא מאלחש את האזור בחומר הרדמה מקומי. לאחר מכן, מזריק הכירורג טיפות מדויקות ומדודות של החומצה ישירות אל שכבות העור העמוקות באזור האף, אל ההיפודרמיס, ומעצב מחדש את מראה האף.

 • במידה ומעוניינים לטשטש גבנונית או בליטה, יזריק הכירורג הפלסטי חומצה היאלורונית לאזור שלפני ואחרי הבליטה, כדי ליצור מראה חלק ואחיד.
 • במקרה שרוצים להעניק לאף אפקט של הרמה קלה, יזריק הכירורג הפלסטי חומצה לאזור הרקמה שבין הנחיריים.
 • במידה ושואפים להאריך את האף, תוזרק חומצה היאלורונית לקצהו של האף.
 • במקרים בהם מעוניינים ליישר את האף יזריק הכירורג הפלסטי חומצה לכל אורך האף.
 • במידה ורוצים למלא שקעים באזור האף, יזריק הכירורג חומצה בכל אחד מצידי האף.

מה משך זמן הטיפול לעיצוב האף?

משך הזמן הממוצע של עיצוב האף נע בין 15 דקות לבין חצי שעה, תלוי בנתונים האינדיבידואליים של כל מטופל ומטופלת, וכן תלוי באופי העיצוב.

לעיתים יהיה צורך בטיפול משלים נוסף. במפגש הביקורת עם הרופא שחל כשבועיים לאחר הטיפול, יבחן הרופא אם נפח המילוי ירד כי הוא נספג, ואם יש צורך להשלים את הטיפול בהזרקה נוספת – ישלים הרופא את הטיפול כבר בפגישת הביקורת.

כיצד יש להיערך ליום הטיפול?

עיצוב האף ללא ניתוח הוא הליך אסתטי שאינו פולשני לכן אין הכנות מיוחדות ליום הטיפול.

יש להגיע לקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' במועד שנקבע, לאחר מקלחת יסודית, ללא איפור, ללא משקפיים, מי שחייב – מוטב להגיע עם עדשות מגע, ורצוי מאוד להגיע לטיפול בימים שלא מנוזלים או מקוררים.

יש להכין בבית משככי כאבים שהומלצו על ידי הכירורג הפלסטי, הם ישמשו אתכם במקרה שתחושו כאבים קלים או אי נוחות לאחר הטיפול.

האם ניתן לחזור לשגרה לאחר עיצוב האף ללא ניתוח?

בהחלט. לאחר מנוחה קלה יכולים המטופלים לשוב לשגרת היום. מאחר שעיצוב האף עם חומצה היאלורונית אינו פולשני ואינו כרוך בהרדמה מלאה, ההתאוששות ממנו היא מהירה וקלה.

יחד עם זאת, חשוב לשמור על אזור האף ולהגן עליו מפני פגיעות וזעזועים בימים שלאחר הטיפול.

מתי רואים את תוצאות הטיפול לעיצוב האף ללא ניתוח?

את תוצאות עיצוב האף אפשר לראות כבר מיד לאחר הטיפול. וזה בניגוד גמור לניתוח אף פלסטי, שלאחריו יש להמתין בין חצי שנה לשנה עד להתקבעות מלוא התוצאות.

כיצד יש לנהוג לאחר טיפול לעיצוב האף ללא ניתוח?

חשוב מאוד לשמור על אזור האף מוגן. יש להימנע ממגע עם האף, מפעילות מאומצת, פעילות גופנית וגם יש להימנע מחשיפת האף לשמש במשך יומיים שלושה לאחר הטיפול. כמו כן, חשוב להימנע מהרכבת משקפיים ואין לשים איפור ביומיים לאחר הטיפול. במידה וצריכים לקנח את האף, יש לעשות זאת בעדינות וביתר זהירות. בנוסף, חשוב לישון על הגב כמה ימים לאחר הטיפול כדי לא לפגוע בתוצאות הטיפול.

לאחר כשבועיים ממועד הטיפול, יש להגיע לביקורת שגרתית אצל הרופא המזריק לצורך בקרה ומעקב. במידה ויש צורך במילוי נוסף, יוסיף הרופא את המילוי כבר בפגישת הביקורת.

האם עיצוב האף כרוך בכאבים וסיבוכים?

רוב המטופלים והמטופלות אינם סובלים מכאבים מיוחדים או סיבוכים. יחד עם זאת, בהחלט יתכנו כאבים קלים, אותם ניתן לפתור בעזרת משככי כאבים. כמו כן, אין זה נדיר שלאחר עיצוב האף תהיה מעט נפיחות באזור האף, אדמומיות, בצקות ותחושת נימול (העדר תחושה). אל דאגה, אלו תופעות שכיחות מאוד הנעלמות מעצמן ככל שההחלמה מתקדמת.

במקרים בהם עיצוב האף נערך על ידי אנשים שאינם מורשים או אינם מיומנים, תתכן פגיעה בכלי דם, שעלולה להוביל לפגיעה באספקת הדם. לכן, חשוב מאוד לעבור עיצוב אף אך ורק בקליניקות המעסיקות רופאים המכירים היטב את המבנה האנטומי של האף ויש להם ניסיון עשיר בטיפולים אסתטיים מורכבים.

מה ההבדלים בין עיצוב האף לבין ניתוח פלסטי באף?

המטרה הן של ניתוח אף פלסטי והן של טיפול לעיצוב האף היא אחת – לפסל מחדש את צורת האף ולהעניק למטופלים מראה אף סימטרי, פרופורציונלי ואסתטי יותר. עם זאת, יש כמה וכמה הבדלים מהותיים בין שני ההליכים:

 • ניתוח אף מעניק פתרון קבוע, בעוד שעיצוב האף עם חומצה היאלורונית מספק פתרון זמני, שאם רוצים לשמרו לאורך זמן יש לחזור על הטיפול מדי כשנה-שנתיים.
 • ניתוח אף פלסטי הוא ניתוח לכל דבר ועניין וככזה הוא פולשני וכרוך בביצוע חתכים. לעומתו, עיצוב האף הוא אקט אסתטי וחיצוני שאינו כרוך בחיתוכים כירורגיים.
 • עיצוב האף ללא ניתוח – אפשר להסתפק באלחוש ו/או הרדמה מקומית של אזור האף, אך ניתוח פלסטי באף כרוך בהרדמה מלאה.
 • לאחר עיצוב האף, ניתן לחזור מיידית לשגרת החיים. אך כאשר עוברים ניתוח אף נדרשת תקופת החלמה בבית של לפחות שבועיים.
 • ניתוח פלסטי באף כרוך בדרך כלל באשפוז של לילה. לעומת זאת, לאחר עיצוב האף המטופלים והמטופלות יכולים לחזור לביתם ולעיסוקיהם באופן מיידי.
 • תוצאות של ניתוח אף פלסטי הן סופיות. במידה והניתוח לא צלח, יהיה צורך בביצוע ניתוח אף מתקן נוסף. בניגוד לזה, עיצוב האף עם חומצה היאלורונית הוא דינמי ומאחר שהוא פתרון זמני, גם אם התוצאות לא משביעות רצון – המילוי נספג עם הזמן וניתן לתקן בקלות וללא ניתוח בעיות או אי-דיוקים.
 • את תוצאות ניתוח פלסטי באף רואים לאחר כמה שבועות של החלמה, ואת התוצאות הסופיות רואים לאחר כמה חודשים עד שנה ממועד הניתוח. בעוד שעיצוב האף מבטיח תוצאות מיידיות ממש.
 • עיצוב האף עם חומצה היאלורונית אינו מותיר צלקות, מאחר שהמחט בה משתמש הרופא על מנת להזריק את החומצה היא דקיקה. בניתוח פלסטי באף מבצע הכירורג הפלסטי חתכים ממשיים בעור באזור האף, לכן ייתכנו צלקות. עם זאת, רוב ניתוחי האף הפלסטיים אינם מותרים צלקות מובחנות כי אם נסתרות בתוך הנחיריים, במעמקי האף.
 • עיצוב האף עם חומצה היאלורונית מתאים לאנשים מגיל 13 ומעלה. לעומת זאת, הגיל המינימלי לניתוח פלסטי באף הוא 17, שכן יש להמתין למלוא ההתפתחות הגופנית בטרם עוברים ניתוח פלסטי באף.

מדוע כדאי לעבור טיפול לעיצוב האף בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה'?

יותר מ-50,000 חברי מועדון כבר בחרו בקליניקת 'אלונה שכטר – פלסטיקה ואסתטיקה' כחממת האסתטיקה הבלעדית שלהם ונהנים משירות אישי ואדיב וממקצועיות נטולת פשרות. צוות הרופאים בקליניקה שלנו נבחר בקפידה והוא מונה כירורגים פלסטיים ורופאים מהמובילים בישראל.

מאז הקמת הקליניקה, ערכנו אלפי טיפולי עיצוב אף למטופלים בכל הגילאים ואנחנו תמיד שמחים להיות חלק ממימוש החלומות של קהל מטופלינו. מעטפת הטיפולים שמציעה הקליניקה היא רחבה ומגוונת ומאפשרת לנו להתאים לכל מטופל ומטופלת את הטיפול המתאים, הטבעי והבטוח ביותר עבורם, ואנחנו עושים הכול כדי שאתם תמיד תראו במיטבכם

קראו עוד בבלוג שלנו

post-image
מדוע שנרצה לבצע תהליך הוצאת שתלים מהחזה?

עם ניתוח הגדלת חזה, נשים יכולות להשיג את גודל החזה שתמיד רצו - בבטחה וביעילות. אבל למרבה הצער, הסיפוק שמגיע עם ההליך, לא תמיד מחזיק...

להמשך קריאה
post-image
חושבים על ניתוח מתיחת פנים? היכנסו וקראו

אין צורך להתפשר על מראה מבוגר, למרות שהתבגרתם. עם המנתחים הפלסטיים המיומנים בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, תוכלו לנטרל את השפעות הזמן ולהחזיר את המראה הצעיר...

להמשך קריאה
post-image
מתי מתעורר הצורך בניתוח מתיחת בטן היקפית?

מתיחת בטן היקפית פותחה כדי לטפל בעור התלוי הרופף של הבטן, המותניים, הגב התחתון והישבן אצל נשים וגברים. בקליניקת אלונה שכטר בע"מ, שמתמחה בניתוחים פלסטיים...

להמשך קריאה

דימוי גוף, קבלת החלטות ואהבה עצמית הם נושאים שמדברים אלייך?

הירשמי לניוזלטר שלנו ותקבלי
icon

סיפורים אישיים של נשים

icon

מאמרים בנושאי דימוי גוף, השפעת הזמן על הגוף שלנו ומודלים לקבלת החלטות

icon

מבצעים והצעות מיוחדות

מלאו פרטים